Jump to content


Povezivanje zvucnika na pojacalo.


Veliki Blek

Recommended Posts

Ako ćeš istovremeno da koristiš oba para zvučnika, onda oba para moraju biti minimalno 8 oma.

Ako ćeš da koristiš samo jedan par (bilo A ili B ) onda oba para mogu da budu i 4 oma - ali tada treba paziti da se ne uključe istovremeno oba para.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Opet ja.Jasni su mi vasi odgovori,ali imam jos jedno pitanje.

Znaci meni je na A liniji zakacen par zvucnika od 4 oma,a danas treba da mi stignu jos par zvucnika od 8 oma.Pa sam hteo da pitam da li bi mogao da te od 8 oma zakacim na donju B liniju (cisto radi probe,da vidim da li rade).Znam da ste rekli da to ne treba raditi,ali rekoh da pitam mozda nije nista strasno,ako se proba 10-15 minuta normalnog slusanja.Bez nekog divljanja sa pojacavanjem.Ili da otkacim ove od 4 oma i zakacim samo ove od 8?Sta je manje zlo od ta dva?Ne bi da spalim pojacalo ili zvucnike,pa zato pitam.Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ali meni treba da probam te zvucnike da li rade,znaci morao bi da ih slusam.Znaci A+B nikako.Ovo mi nije jasno,"smem da ih zakacim,ali ne i da ih slusam"Pa sta mi vrede zakaceni,ako ih ne pustim u rad?

Hoces da kazes  da nikako ne kacim te od 8 oma,ni u kom slucaju?

Ili,ako sam dobro razumeo,samo da zakacim od 8 oma?Jel tako moze?

Link to comment
Share on other sites

Očigledno da ne čitaš pažljivo šta ti ljudi pišu - priključi te nove zvučnike na B terminale i na pojačalu izaberi samo B par i slušaj, za pojačalo je bolje kad su zvučnici veće impedanse nego manje, to je manje opterećenje za izlazni stepen pojačala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...