Jump to content


Kupovina novog telefona sa 3.5 mm izlazom za slušalice i zašto ga noviji modeli nemaju?


HMrules

Recommended Posts

U maju planiram da uzmem nov telefon preko mts-a međutim na novijim telefonima nema 3.5 mm izlaz za slušalice što me jako jako jako nervira jer muziku koju slušam sa memorijske kartice telefona je u .flac i .ape formatu, uzeo bih neki telefon iz srednje ili više srednje klase, inače nije mi jasno zašto eliminišu 3.5 mm izlaz za sluške?
Problem je u tome da koje god bluetooth slušalice da kupim neću imati audiofilski kvalitet zvuka.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, HMrules said:

neću imati audiofilski kvalitet zvuka

Da li si razmišljao da "štrpneš" od budžeta za telefon i da uložiš u prenosno pojačalo za slušalice sa DAC-om? Pretpostavljam da bi to dalo bolji rezultat. 

Audiofilski kvalitet zvuka sa telefona je sam po sebi upitan, nebitno da li koristiš 3,5 mm ili BT izlaz. Tim pre što će se muzika najverovatnije slušati u okruženju sa visokim nivoom komunalne buke (ulica, tržni centar itd.). 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, HMrules said:

U maju planiram da uzmem nov telefon preko mts-a međutim na novijim telefonima nema 3.5 mm izlaz za slušalice što me jako jako jako nervira jer muziku koju slušam sa memorijske kartice telefona je u .flac i .ape formatu, uzeo bih neki telefon iz srednje ili više srednje klase, inače nije mi jasno zašto eliminišu 3.5 mm izlaz za sluške?
Problem je u tome da koje god bluetooth slušalice da kupim neću imati audiofilski kvalitet zvuka.

 

5 sati ranije, Vlajo said:

Usb C adapter sa 3.5 mm za slušalice, ako je Huawei u pitanju mora original, 1490din, neki mogu i sa običnim 300din

Da li znate da u slučaju adaptera USB-C na 3.5mm, DAC i phone amp se uglavnom nalaze u adapteru?!?

Kao i kod Apple-ovog lightning porta. Izlaz je digitalni. U analogni se pretvara u adapteru  ili slušalicama, ne u telefonu.

...s' time da baš ne mora da znači. Ima pasivnih USB-C na 3.5mm, pošto USB-C ima predviđene pinove za  analogni audio out. Ali nemaju svi "USB-C only" telefoni izveden analogni audio na te pinove. Za njih mora aktivni, zovu ga još i "digitalni" USB-C na 3.5mm adapter. Tada su DAC i amp u adapteru. A opet, neki USB-C only telefoni imaju izveden audio signal na te pinove u USB-C konektoru, na njih može pasivni (zovu ih još i  analogni) USB-C na 3.5mm adapter, tada sviraju DAC i amp iz telefona, a na njima radi i aktivni adateri.

Koji telefon podržava šta, jbm.li.ga ko zna...
Otprilike NULA % onih koji testiraju telefone obrati pažnju na ovo.
Sjajan primer tipizacije i standardizacije. :P:D

A dalje, zamislite kako sviraju DAC+amp u adapterčiću, kojih ima i za 1-2USD.

Imaš prilično napredne USB-C to 3.5mm adaptere. Na primer: https://www.aliexpress.com/item/32897632139.html

 

Ima sve to prežvakako ovde:

Ja sam hteo da postoji tema tipa "telefon kao portabilni audio plejer" ali nije prošlo.
Sjedinjena je sa temom portable audio.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, HMrules said:

Problem je u tome da koje god bluetooth slušalice da kupim neću imati audiofilski kvalitet zvuka.

Stvarno ocekujes "audiofilski" kvalitet na izlazu telefona?

Samo par modela se istice kakvim-takvim kvalitetom i to je to. Pre bih isao na kvalitetne BT slusalice - tu si siguran sta dobijas.

Slusalice i "audiofilija" idu samo uz kvalitetne (polu)otvorene slusalice i odgovarajuce pojacalo i DAC. Sve te portabilne varijante su blago receno diskutabilne.

Ukratko - Sony WH-1000XM3 mi odlicno radi posao za usputno slusanje uz posao i slicno. Daleko je od vrhunca kvaliteta, naravno.

Link to comment
Share on other sites

Jedan od retkih telefona čiji se izlaz donekle može klasirati kao "audiofilski" je LG V60 ili neki od ranijih modela iz te serije i svi imaju 3.5 mm džek, ali ih nema u MTS-u. Dodatno, ne znam zašto bežiš od BT sluški, dobra je varijanta ako imaju aktivno poništavanje spoljašnje buke, što je, po meni bitnije za slušanje u pokretu nego neka preterana rafinisanost koju nisi u stanju ni blizu da registruješ zbog buke kojoj si izložen...

Link to comment
Share on other sites

Inače mislio sam kada uzmem nov telefon i da uzmem sluške Sennheiser CX 300S jer mi deluju kao dobar izbor u odnosu cena-kvalitet međutim pošto većina novih telefona nema 3.5 mm izlaz za sluške ne znam šta da radim a bilo koje bluetooth sluške će degradirati kvalitet zvuka, naročito se to primećuje na visokim tonovima.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, HMrules said:

Inače mislio sam kada uzmem nov telefon i da uzmem sluške Sennheiser CX 300S jer mi deluju kao dobar izbor u odnosu cena-kvalitet međutim pošto većina novih telefona nema 3.5 mm izlaz za sluške ne znam šta da radim a bilo koje bluetooth sluške će degradirati kvalitet zvuka, naročito se to primećuje na visokim tonovima.

Ja sam imao ove, radile su fenomenalno. Savrsen zvuk.

Image result for Sennheiser CX 300S

Link to comment
Share on other sites

On 7.2.2021. at 14:46, HMrules said:

Inače mislio sam kada uzmem nov telefon i da uzmem sluške Sennheiser CX 300S jer mi deluju kao dobar izbor u odnosu cena-kvalitet međutim pošto većina novih telefona nema 3.5 mm izlaz za sluške ne znam šta da radim a bilo koje bluetooth sluške će degradirati kvalitet zvuka, naročito se to primećuje na visokim tonovima.

Ne zameri na pitanju, ali, da li si između svog prvog i drugog posta u temi, čitao šta su ti ostali članovi pisali?!?

<_<

Link to comment
Share on other sites

I mene čeka zamena telefona. Ono što se dojmim jeste da je Sony Xperia 5 MarkII sada vr' što se tiče brojnih opcija, uključujući kvalitet zvuka. Ima 3.5mm konektor, i Sony tvrdi da je neke tehnologije onih njihovih fancy skupih muzičkih plejera impelentirao u telefon. Ne može se proveriti, ali prvi testovi kažu da svira jako lepo.

To su prednosti.

Mane, cena u rangu ostalih premijum modela, i vrlo teška nabavljivost.
Kod naših operatera ga verovatno uopšte neće ni biti.
Na oglasima je ojha preko 800€.

Izgleda da je Sony projektovao malu proizvodnju, a potražnja je velika.

Test: https://www.mobilnisvet.com/mobilni-test/7974/Sony/Xperia-5-II

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...