Jump to content


Šta mislite o ovom TV-u ?


NL.

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Po meni, pored 77" 4K OLED-a nema previse smisla, osim ako ti soba nije osvetljena reflektorima, pa ti je krucijalan maksimalni brightness za HDR. Ako ti je to bitno - od LED tehnologije tesko da ces dobiti vise od ovog Sony-ja. Hoces - od ZG9, ali ce to "malcice" vise da te kosta :)

8K mi nema previse smisla.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Delija said:

Po meni, pored 77" 4K OLED-a nema previse smisla, osim ako ti soba nije osvetljena reflektorima, pa ti je krucijalan maksimalni brightness za HDR. Ako ti je to bitno - od LED tehnologije tesko da ces dobiti vise od ovog Sony-ja. Hoces - od ZG9, ali ce to "malcice" vise da te kosta :)

8K mi nema previse smisla.

Auuu napriča:o

Link to comment
Share on other sites

Sony je nekada bio vrh za TV. Pricam o katodnim cevima. Imao sam ih 3 komada. Od manjih do najvecih dijagonala u to doba. Radili su ok, i to doba.  Pre 30 godina. 

Moj licni predlog za buduceg kupca je Panasonic  ili  LG Oled. U sto vecoj dijagonali. LG pravi za sve prozivodjace Oled ekrane.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, NL. said:

Hvala svima na komentarima :)

znaci, mislite da bi neki od ovih bio pametniji izbor?

https://www.sony.rs/electronics/tv/t/oled-televisions?oledscreensize=oledover179cm70in

Koliko je važno da bude HDMI 2.1 ?

Deginitivno bih Sony, ali ste me sada pokolebali sa pričom o OLED ekranima...

Kupuj, i javljaj nam. I naravno sto veci ekran. Preporuka.

2.1 ti nije bitan. Bice u naredno vreme. Sada ne. On je za PS 5 i za 8K. 

Moracu i ja da se ispruzim za jedan bar Pana Oled..... :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aibo said:

+1 za OLED
8K će još dugo biti beskoristan gimmick. Taman se 4K HDR sadržaj počeo omasovljavati, pre će taj TV da ode u penziju nego što će dočekati 8K (van demo videa).

E da hoce, ovi nasi distributeri da nam puste Tv signal full HD. Ja bih pevao. :)

Ali to skoro nece biti.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, borisav said:

Sve je ovo bas kako ste rekli....najveci problem je isti kao i na 4K televizorima...sta gledati na 4K ili 8K ...

konstantan kvalitetan izvor signala sa sirokim spektrom sadrzaja ne postoji ....

4K se gledaju filmovi preko PC ili BD playera. TV signal nikako, nema svrhe.

Link to comment
Share on other sites

E da hoce, ovi nasi distributeri da nam puste Tv signal full HD. Ja bih pevao.
Ali to skoro nece biti.
Koji to distributer još uvek nema Full HD? Mislim, barem ovih 1080i što je standard za HD TV.

Ja sam zadovoljan izborom na SBB, ima sasvim solidna količina takvih kanala: Foxovi, National Geography i svi slični dokumentarni, Cinestar, HBO, Eurosport, RTS, N1... Manje više, skoro sve što gledam je 1080i. Samo ja koristim karticu i kanale direktno na TV-u jer je Samsungov tjuner i obrada slike superiorna u odnosu na one D3 i Eon spravice.

Netflix takođe ima puno 4K i HDR materijala, lično njihova novija produkcija većinom tako ide.
Link to comment
Share on other sites

У Нишу је Ехе кроз оптику пустио некомпресоване хд канале који су приметно бољи него преко СББ. Шта ће бити на даље са њиховом понудом, постали су део супернове, те да ли ће деградирати квалитет...

Link to comment
Share on other sites

1080i nije full HD. Razlika je ozbiljna.
To sto imamo na SBB je opet daleko od pravog kvaliteta. Jos uvek. Kompresija je prevelika. Za HBO mi najvise smeta - moralo bi da bude bolje.
Primetim i ja najviše na HBO, jer za filmove nekako najviše bode oči. Na prosečno svetlijem sadržaju sa drugih kanala se manje primećuje.

Sa druge strane, Netflix kvalitet mi je već sasvim dovoljan iako ni to nije BR nivo. Ulenjio sam se pa kad biram komfor vs kvalitet, sve češće naginjem na komfor.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...