Jump to content


Sansui Au 717 ili Accuphase E203 ili nesto trece


Dudu

Recommended Posts

Drugari, malo sam zalutao kao neka guska u mraku. Setam levo, desno doj ne lupim glavom od zid. Verovatno ce to da potraje do razvodne parnice koliko vidim.

Dakle i dalje ne mogu da odlucim da li da zadrzim Yamahu NS 690 III, ili JBL 4311 WxA. Ove prve prijatne kompresione, mekane, tople, a druge opet preciznije definisanije, sa jacim basom i mnogo sirom slikom.  

Iskreno blizi sam Yamahi, ali znam da sada mozda trazim previse. Voleo bih da imam neko pojacalo sa kojim ce obe kutije lepo da rade i tako donesem konacnu odluku. Za Yamahe sam trazio CA 800 ali toga nazalost nema. Za JBL pojma nemam. Ako neko ima 4311 molim za pomoc. Slusao sam ga sa Pioneer A 9 i bilo je jako otvoreno i napadno, a na Crimson 620 zatvoreno za moj ukus.

Trenutno od ponudjenog vidim Sansuu AU 717 i Accyphase E 203. Citao sam razne forume i nasao da ih ljudi koriste i sa Yammy i sa 4311. Mozda neki Denon? Svaki vas savet mi je zlata vredan. Na oglasima postoje oba pojacala, a AU 717 je refreshovan skoro. Vlasnik kaze da je zatvorrnijeg karaktera i to me plasi. Ako imate mozda neku bolju ideju sta da trazim bicu vam zahvalan. Dakle pomoooc!!

Hvala svima unapred!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arn said:

Pa moguće je. To je pojačalo koje se kratko pravilo pre više od 40 godina. Malo je verovatno da ga je neko uopšte čuo, a rekao bih da su samo teoretske šanse da ga je neko čuo u kombinaciji baš sa tim zvučnicima koje navodiš. 

Hvala puno brate. U pravu si. Znam da je retko, ali sam pomislio da ih je mozda neko cuo.  Jbg

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Dudu said:

Drugari, malo sam zalutao kao neka guska u mraku. Setam levo, desno doj ne lupim glavom od zid. Verovatno ce to da potraje do razvodne parnice koliko vidim.

Dakle i dalje ne mogu da odlucim da li da zadrzim Yamahu NS 690 III, ili JBL 4311 WxA. Ove prve prijatne kompresione, mekane, tople, a druge opet preciznije definisanije, sa jacim basom i mnogo sirom slikom.  

Iskreno blizi sam Yamahi, ali znam da sada mozda trazim previse. Voleo bih da imam neko pojacalo sa kojim ce obe kutije lepo da rade i tako donesem konacnu odluku. Za Yamahe sam trazio CA 800 ali toga nazalost nema. Za JBL pojma nemam. Ako neko ima 4311 molim za pomoc. Slusao sam ga sa Pioneer A 9 i bilo je jako otvoreno i napadno, a na Crimson 620 zatvoreno za moj ukus.

Trenutno od ponudjenog vidim Sansuu AU 717 i Accyphase E 203. Citao sam razne forume i nasao da ih ljudi koriste i sa Yammy i sa 4311. Mozda neki Denon? Svaki vas savet mi je zlata vredan. Na oglasima postoje oba pojacala, a AU 717 je refreshovan skoro. Vlasnik kaze da je zatvorrnijeg karaktera i to me plasi. Ako imate mozda neku bolju ideju sta da trazim bicu vam zahvalan. Dakle pomoooc!!

Hvala svima unapred!

imao Sansui AU717 vec iz "vintage faze",ne bih karakter opisao kao "zatvoreniji" ,i po secanju ti veci modeli nisu bili takvi sonicno ni kad su izasli ispod cekica....obrati paznju na to da su radjeni sa izlaznim traznistorima koji se danas tesko nalaze,ako zatrebali slucajno...obavezno povedi nekog ko se razume u tematiku oko refresha,jer ima raznoraznih "strucnjaka" ,a pravi refres nakon toga moze da te kosta jos dodatno par stotinak eura... po urban legend pricama,Sansui je bio uvoznik JBL-a za japansko trziste,mozda postoji neka sinergija medju njima (potvrdjeno od par korisnika,ali kao sto znamo,kolko ljudi,tolko cudi)

 

sretno...:wave2

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, paja959 said:

imao Sansui AU717 vec iz "vintage faze",ne bih karakter opisao kao "zatvoreniji" ,i po secanju ti veci modeli nisu bili takvi sonicno ni kad su izasli ispod cekica....obrati paznju na to da su radjeni sa izlaznim traznistorima koji se danas tesko nalaze,ako zatrebali slucajno...obavezno povedi nekog ko se razume u tematiku oko refresha,jer ima raznoraznih "strucnjaka" ,a pravi refres nakon toga moze da te kosta jos dodatno par stotinak eura... po urban legend pricama,Sansui je bio uvoznik JBL-a za japansko trziste,mozda postoji neka sinergija medju njima (potvrdjeno od par korisnika,ali kao sto znamo,kolko ljudi,tolko cudi)

 

sretno...:wave2

Hvala puno na savetu. Dakle bitno je da su uradjeni i izlazni tranzistori koliko sam shvatio.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Dudu said:

Hvala puno na savetu. Dakle bitno je da su uradjeni i izlazni tranzistori koliko sam shvatio.

ne treba da ih menjas,vec treba da obratis paznju da se ne sprze slucajno jer se zamenski tesko  nalaze,i pod obavezno da se proveri da vec nisu menjani,i ako su menjani da su odgovarajuci,da kazem "originalni"...znaci kod majstora/ili sa majstorom da se pregleda..

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, paja959 said:

ne treba da ih menjas,vec treba da obratis paznju da se ne sprze slucajno jer se zamenski tesko  nalaze,i pod obavezno da se proveri da vec nisu menjani,i ako su menjani da su odgovarajuci,da kazem "originalni"...znaci kod majstora/ili sa majstorom da se pregleda..

 

Jasno! Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Drugari,kolege,

Prvo, javljam se kao vlasnik pomenute 717-ce, bice ovo duzi post,ko zeli i ima vremena neka cita, nadam se da ce nekima od vas biti informativno. ( Nadovezujem se na ovu temu u nadi da cu vas edukovati, ne naljutiti )

Drugo, nisam jedan od onih " moj Sansui svira bolje od tvog..." niti zelim da namecem misljenja, niti ocekujem da se slozimo oko svega samo zelim da iznesem neke zakljucke na osnovu sad vec finog iskustva. Ako neko misli da ga vadi i  da ga merimo ciji je veci, slobodno moze da me zaboravi u daljoj komunikaciji.

Trece molim Dudu da ne shvati moj odgovor kao ljutnju ili sujetu,momak je apsolutno na mestu i pokrenuo je sasvim legitimno pitanje, na koje se osecam duzan da odgovorim i da prosirim postojece u ovoj temi. Dudo,poziv za Yamahe i dalje stoji da dodjes i da prikljucimo,poslusas,ova tema apsolutno ne menja nista. Ako smo se slozili oko ovoga da nastavim.

Izlazni tranzistori ( i jos slicne teme poput rednih brojeva zvucnika,kondenzatora ) imaju i nemaju smisla, a to prvenstveno zavisi od serije,topologije...Dakle nije sve isto za sve. 717 je dc dizajn kao i mnogi nakon 77-78 ali ne koristi nikakve " specijalne" tranzistore, poput au x 1, 919, nekih mosfeta. Dakle, kao i sa ostalim komponentama, ako se zameni adekvatnom,kvalitetnom komponentom nema ama bas nikakav uticaj na zvuk. Ovo mogu da potvrdim na licnom primeru moje 317 ( imali sankene ) i 717 koje sam obe radio, 717 kod Mise Lukica,kao i moj au 9500 ( svi dobro znamo za Misu,jel tako ? ) Topologija je ta koja odredjuje zvuk.Opet u slucaju nekih spec. tzv. Propriatery tehnologija ovo pitanje je legitimno jer ako prim. tranzistori koji su spec radjeni za neke mosfete ili au x 1 izgore, nisam siguran koliko bih zeleo da imam zamenske. Ovde nemam iskustvo,dakle ne filozofiram dalje. 

Nadovezacu se jos i sa pricom serijkih brojeva zvucnika koje ljudi cesto zloupotrebljavalju da bi digli cenu necemu. Opet da i ne, ima i nema smisla npr. Kod Snell zvucnika gde je Peter Snell rucno podesavao / uparivao skretnice da imaju odstupanje od 0.5 db, ima smisla, kod nekih serija Ar gde su presli sa alnico magneta na obicne u toku proizvodnje koze da utice na zvuk,u vecini slucajeva gde tako nesto ne postoji vec je sve stanc na traci ovo je cisto sviranje...Sorry, samo moje misljenje.Slobodni ste da jurite i placate sta god vama ima smisla.

Idemo dalje, zbog ovakvih dilema pametni trgovci iz kine,bugarske...su nasli nacin da nas zajebavaju pa stampaju sta hoce na kinesku robu ( sanken,elna,nichicon... ) i onda vi lepo placate "nos" deo 50x ( cuvala ga keva u spajzu jos od 65') vise od obicnog kondenzatora,tranzistora a verovatno dobijate jos grdji,no name...koji ce da otkaze za mesec dana i da povuce ko zna sta jos od komponenti sa sobom.

Jedan mudar covek je rekao " hi fi je jedan od najvecih cirkusa" i to licno mogu da potvrdim posle svega 3 godine ali intezivno i sa puno prakse u ovom hobiju, ali svako ima prava da sanja svoje snove i da pravda svoje bacene pare time sto ima " brend ".

Kada sam kretao apsolutno nisam imao nikakve reference osim interneta, bogu hvala naleteo sam na prave ljude koji su mi u praksi razbili iluzije i koncepciju da dobar zvuk mora nuzno u sebi da sadrzi mundorf i zlatni kabl, srimovan konjskom dlakom...

Dalje: zvuk.Subjektivna stvar. Dok se ne proba u svom prostoru sa svojim komponentama nista. Toliko ljudi ima razlicita misljenja oko ovoga, nekima je prim 717 tanka, nekima je kao lampa, neka je Sansui mracan, nekome pisti i vristi( umesto sansuija staviti bilo koji brend ). Sto ljudi,sto cudi,sto zena, dvesta sisa...Ni jedno uvo nije isto. Moja primarna pojacala su AU 9500 i mali 2000x risiver.Neki su komentarisali npr. ( Audiokarma ) da je 9500 mnogo tanji od 717 koja je " punija ". sto licno smatram nemogucim ali ok,jos jedno iskustvo...

Toliko ljudi ima losu ili dotrajalu opremu, dosta ljudi nema ni reference pa ni ne zna sta opisuje ili ocekuje od sistema. Dosta ljudi ne razmatra topologije ( da li je capacitor coupled, dc, a klasa, lampa ) nije sve isto.Dosta ljudi drzi zvucnike pozicionirano izmedju zidova,ormara,na patosu...

Jos ovo,majke mi...kroz ovaj period mog istrazivanja i trazenja zvuka,proslo mi je pojacala i zvucnika kroz kucu,sa njima i raznih ljudi koji su " ceo zivot u hi fi ju" koje gledam kako bodu komp u phono, koji apsolutno ne znaju da iskljuce loudness na 12 sati i zale se sto je zvuk kanta,ljudi sa slusnim aparatima koji hoce da se prepucavaju oko kablova ( sorry necu biti politicki korektan ovde ali dajte odjebite,nije realno ).Ono sto zelim da kazem da iako svako od nas ima prava na misljenje i pristup tastaturi moze da zloupotrebi ovaj ili bilo koji forum i da iz nehata navede ljude na pogresne informacije. Ne optuzujem niti upirem prstom samo zelim da kazem da je potreban oprez,veliko istrazivanje, objektivnost i puno prakse da bi neko bio relevantan da prica na odredjenu temu. Varijanta " pise u casopisu " je slicna onoj " i ma tarabi pise..." Ovo se odnosi na gore pomenuto: tranzistori ( ovo me je iniciralo da se malo raspisem )kondenzatori, kabl...mnogo je ovakvih tema koje se povrsno obradjuju, a lako prihvataju.

Dakle ako zaista zelite da udjete u ovu zajebanciju morate mnogo da citate,ceprkate, menjate, slusate, druzite se, ne radi jedan forum posao i ne daje znanje...

Sad sam vec otisao u Karenjinu...

Da sumiram, ne branim" svoje cedo" niti mislim da je Sansui najbolji brend na svetu, ja ga volim i to je meni to, pojacalo je tehnicki apsolutno ispravno, radjeno kod Mise u kojeg imam bezgranicno poverenja, dakle kod MAJSTORA ne kod "majstora" i uvek moze da se stavi na klupu, izmeri,poslusa,uporedi. Moje preference ka zvuku su drugacije i to je to, zato i ide na prodaju,nemam nameru da slusam tri pojacala i sest pari zvucnika kuci i jedem pastetu dok masturbiram na van den hul kabl...jos uvek nisam skroz oboleo,ima nade za mene valjda...

Subjektivno svidjanje,nesvidjanje je kako sama rec kaze-subjektivno. Ovo je diskusija u kojoj ne smem i ne zelim da ucestvujem.

OPET svim clanovima kao i Dudi se izvinjavam na ovoj disertaciji, nikome nista nisam zamerio,nadam se ni vi meni.Poenta cele price je bila malo dublje ulazenje u temu, ne marketing mog pojacala. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Slusac Kablova said:

Drugari,kolege,

Prvo, javljam se kao vlasnik pomenute 717-ce.... meni.Poenta cele price je bila malo dublje ulazenje u temu, ne marketing mog pojacala. 

 

fino,onda nemas cega da se plasis,niti potencijalni kupac ako je sve tako kako si napisao,pomenutog majstora ne poznajem,ako je on garancija,onda jos bolje 3x :thumbsup2...na KP se vrsljaju raznorazni freakovi-"strucnjaci",obecavaju kule i gradove,i uvaljuju krsine,ne retko...

 

eto nek je sretna prodaja onda/i sretan pazar pokretacu teme...kad bi svako ovako korektno odradjivao poslove u ovoj sferi,bilo bi sve super....

:beer

Link to comment
Share on other sites

Pajo, KP je 

1 hour ago, paja959 said:

fino,onda nemas cega da se plasis,niti potencijalni kupac ako je sve tako kako si napisao,pomenutog majstora ne poznajem,ako je on garancija,onda jos bolje 3x :thumbsup2...na KP se vrsljaju raznorazni freakovi-"strucnjaci",obecavaju kule i gradove,i uvaljuju krsine,ne retko...

 

eto nek je sretna prodaja onda/i sretan pazar pokretacu teme...kad bi svako ovako korektno odradjivao poslove u ovoj sferi,bilo bi sve super....

:beer

Pajo,iako sam na KP naleteo na divne ljude koji od ovoga zive ima i tih drugih,nazalost mnogo mnogo vise. Svi nude raritete,specijalitete...slazem se dzungla.Nije greh baviti se prodajom,ziveti od muzike,poljoprivrede, kabla,kondenzatora,cega god,dokle god to radis casno i posteno.

Kada sam bio mali ( sad vec konjina od 38 ) nije bilo KP, nije bilo neta, toliko sam " popusio" lazi i para bacio na totalne kante,skolu naucio na skuplji nacin.

Kada se iz ove perspektive setim matorih drtina koji bez blama detetu uzimaju pare i sa smeskom na licu lazu kako kupujem " do jaja" stvar, sad verovarno da ih se setim kolena bi im polomio sa istim tim smeskom...bez grize savesti.

Sta god mogu da pomognem ljudima koji vole muziku,da ne prodju kao ja, uvek sam na raspolaganju koliko mogu i znam...

Jebi ga,ne znam gde da nadjem ovo pivce.Ziveli!

 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Slusac Kablova said:

Pajo, KP je 

Pajo,iako sam na KP naleteo na divne ljude koji od ovoga zive ima i tih drugih,nazalost mnogo mnogo vise. Svi nude raritete,specijalitete...slazem se dzungla.Nije greh baviti se prodajom,ziveti od muzike,poljoprivrede, kabla,kondenzatora,cega god,dokle god to radis casno i posteno.

Kada sam bio mali ( sad vec konjina od 38 ) nije bilo KP, nije bilo neta, toliko sam " popusio" lazi i para bacio na totalne kante,skolu naucio na skuplji nacin.

Kada se iz ove perspektive setim matorih drtina koji bez blama detetu uzimaju pare i sa smeskom na licu lazu kako kupujem " do jaja" stvar, sad verovarno da ih se setim kolena bi im polomio sa istim tim smeskom...bez grize savesti.

Sta god mogu da pomognem ljudima koji vole muziku,da ne prodju kao ja, uvek sam na raspolaganju koliko mogu i znam...

Jebi ga,ne znam gde da nadjem ovo pivce.Ziveli!

 

ma sve OK s moje strane,diskusija je na kraju krajeva donela dotatne  detalje,nadam se pozitivne, pokretacu teme...ikona za pivce ti je iza one ikone "smajli" / u gornjem segmentu uokvirenog posta...uzdravlju trosili pivo,i sprave :D 

:beer

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Slusac Kablova said:

:beer

Moram i ja da se nadovezem da me neko ne shvati pogresno, a kamoli vlasnik pojacala. Momak je zaista jako korektan i prijatan. Bez greske. Retko ljubazan, a dosta toga i zna. Zeleo sam samo da budem nacisto sa necim u sta se ne razumem mnogo i mislim da je ok da proverim. Hvala svima zaista. Pojacalo svira jako dobro, ali se u refresh ne razumem, a to nije stvar poverenja, vec neko moje neznanje kada je elektronika u pitanju. Hvala veliko na objasnjenju i na profesionalnom ophodjenju prema kupcu. Svaka cast! U kontaktu smo :-)

Svakako cujemo!!!

Hvala jos jednom svima

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Dudu said:

Moram i ja da se nadovezem da me neko ne shvati pogresno, a kamoli vlasnik pojacala. Momak je zaista jako korektan i prijatan. Bez greske. Retko ljubazan, a dosta toga i zna. Zeleo sam samo da budem nacisto sa necim u sta se ne razumem mnogo i mislim da je ok da proverim. Hvala svima zaista. Pojacalo svira jako dobro, ali se u refresh ne razumem, a to nije stvar poverenja, vec neko moje neznanje kada je elektronika u pitanju. Hvala veliko na objasnjenju i na profesionalnom ophodjenju prema kupcu. Svaka cast! U kontaktu smo :-)

Svakako cujemo!!!

Hvala jos jednom svima

Dule,nema zabranjenih tema i pitanja, samo udri:banana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...