Jump to content


ISKRA širokopojasni zvučnici,jel je iko ikad imao posla s tim?


Recommended Posts

Dragi forumaši nisam odoleo a da nekupim par jednosistemskih iskra zvučnika,zanima me kakav je zvuk i koje pojačalo bi mogao da priključim na taj par,viđao sam lampaške risivere na oglasima mislim da bi se to uklopilo,samo da kažem da nisam neki audiofil sa velikim iskustvom ja sam više kolekcionar sfrj vintage zvučnika zanima me retkost ali i zvuk,predpostavljam da je to odliično za žičane instrumente,vokal itd...Sad drugo pitanje je procena vrednosti,ovo što sam ja kupio nema na internetu sa ovakvom maskom i još sačuvanom kutijom.Trebalo bi da mi stigne za par dana

 

Ako nemate odgovor jel možete da mi preporučite forume za ovakve stvari da se ne guram među Hi end opremama :D Hvala unapred

Screenshot_2021-01-31 KupujemProdajem Praktično sve .png

Link to comment
Share on other sites

  • VintageHifi zavisnik changed the title to ISKRA širokopojasni zvučnici,jel je iko ikad imao posla s tim?

Slikaj zvucnike kada stignu, ukoliko je moguce sa skinutim platnima i iznutra. Takodje i nalepnice sa specifikacijama, brojem modela kao i papire ukoliko postoje.
U principu to je za prenos glasa, skracen opseg. Mislim da su u mojoj skoli to koristili u ucionicama kada je direktor trebao da se obrati.
Za pun opseg trebalo bi dodati bas i visoki. Proveri da nisu 100V.

Link to comment
Share on other sites

Šta da otopiš, šta da skineš i o kojoj žici je reč?

To što si postavio je tinol sa kojim se lemi žica na nešto (zvučnik ili konektor na kutiji).

Ako do sada nisi ništa lemio, pogledaj na netu ima tutorijala za početnike koliko hoćeš.

Pa onda vežbaj na nečemu što ćeš baciti pre neko se prihvatiš rabote na zvučnicima.

Otvori zvučnike i detaljno slikaj sve šta je unutra, pa će ti već neko reći tačno šta treba da radiš.

I dedinu lemilici slikaj da vidimo o čemu se radi.

Link to comment
Share on other sites

Ok samo sam hteo da pitam jel s tim mogu da se leme konektori od korpe,mislim da lemljenje plusa i minusa netreba da bude nešto zahtevno za ljudski mozak... A što se tiče topljenja to mi je bila opcija da pod temperaturom lemilice otopim stari kalaj na konektorima od korpe(+-) skinem stare žice koje su povezane sa trafom i da opet otopim kalaj na konektorima da bi stavio nove žice dok je kalaj tečan pored lemilice tj da stavim nove žice na stari originalni kalaj na konektorima(pričamo o plusu i minusu na korpi koji bi trebali da primaju direktni signal od pojačala) Ali ako imam pravi kalaj što bi se mučio s tim...Glavni cilj mi je da izvučem dobar zvuk is tih zvučnika,sad će to biti iznenađenje dali imaju alnico magnete ili obicne...Verujem da su drajveri kvalitetni i bilo mi drago kad bi bili nešto bolje od školskog razglasa

Link to comment
Share on other sites

Ovako stoje stvari,stigli su mi zvučnici u sredu pa sam ih ja testirao,imaju veoma solidan zvuk ali počinje da krešti do neke tačke glasnoće imam i sliku žica na koje je povezan drajver,ove tanke žice 1,5mm nisu uopste od bakra a ova deblja( koja je zalemljena na tanke) nije sa upletenim nitima nego je iz jednog komada, trenutno tražim lampaškog risivera da za njih,grundig R1000 ih stvarno bičuje,naravno sve sam strogo kontrolisao nije došlo da prevelikog pojačavanja,na kraju nisu ni imali trafo nego imaju loše žice.

 

Dakle ovo ***** od žica menjam sledeće nedelje kod majstora i ja mislim da je to to,pretvoriću razglas u hi fi zvučnike.Razglas sa alnico zvučnicima,to se retko viđa:wub: kako su imali srca da to stave kao razglas za ž stanice:D To je isto kao da ugradis zlatne cevi za kanalizaciju

 

Screenshot_2021-02-07 Слика - Google слике.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...