Jump to content


Montaža zvučnih kutija u kućište


luka78

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kod nas postoji podjela u kupovini. Ona namještaj, ja tehniku (sve vrste). Tako sam i kupio JBL. Generalno, da kažem moraju ići ovako, drugačije ne može, išlo bi tako. Al et, da pokušam napraviti kompromis, koji očito neće biti moguće napraviti :lol:.

Stolaru, koji nam pravi kuhinju, sam javio da ovo rješenje neće ići te da tražimo drugo. Saglasan čovjek haha

Link to comment
Share on other sites

Uf dobro je. :heat

TV na zid, ispod njega polica za centralni zvučnik ili zidni nosač za isti. Iznad TV može bilo šta po želji samo odmaći vertikalno 15cm zbog ventilacije tj hlađenja TV.

U sredini horizontalna što duža polica za uređaje, ispod nje mesto za SUB. Front zvučnici levo i desno. Nacrtaj sve u razmeri.

Link to comment
Share on other sites

Evo me, da se javim ;-). U prilogu se nalaze fotografije sto sam crtao u homebyme programu. Sve je u okviru zadatih dimenzija. sa već postavljenim dimenzijama. Uvučeni dio zida na kojem je projektovan TV iznosi 15 cm, a ostali dio zida u dužini od 55 cm je nosivi zid.

20210131-080022.jpg

3-2-2021-18-19-16-960-540.jpg

Slika-1.jpg
Slika-3.jpg
Slika-4.jpg
Slika-5.jpg
 

Kreveti su nacrtani u razmjeri kao i TV, zvučne kutije, vrata za izlaz na terasu, klima i radijator.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, luka78 said:

3-2-2021-18-19-16-960-540.jpg

Isprobaj da li ti staje dvosed na mesto TV-a. TV i audio na suprotni zid gde je sada trosed, a trosed na mesto dvoseda? Možda dobiješ komotniji razmak između zvuknika, TV na normalnu visinu i woofer je onda lako. Čak ti se smeši i neka elegantna niža komoda za uređaje i neki ukras, da žena ima i svoj pečat u celoj kompoziciji. ;)

Ovako ti je woofer u uglu i nabijen što verovatno nije baš lovely.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, zek said:

... i još nešto, ja bih izbacio ovaj ugaoni elemenat između kuhinje i trpezarijskog dela... da znaš kako je nepraktično kad nosiš vrelu supu iz kuhinje i moraš da voziš slalom oko tog isturenog dela da bi došao do trpezarije....:D

Slika-5.jpg

U suštini ta kuhinja nije još složena, ovo sam ja samo crtao da približim prostor.

Prvo sam kupio TV sa maks dijagonalom koja može stati u taj uvučeni dio zida, onda sam nedavno kupio zvučnike koje nisam planirao, pa ih ne mogu staviti oko TVa :lol:.

Al razmisliću o opciji da rotiram na suprotni zid, kada se pravila zgrada, dao sam sa se i na tom zidu naprave iste priključnice i za zvučnike zadnje, net i kablovsku itd. 5.1 mi povezan na ta dva suprotna zida kablovima kroz pod.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...