Jump to content


Savet, DAC sa daljincem


clownjok

Recommended Posts

Kapiram da decibeli ne moraju da se slazu, reko sto vise to bolje. :-) ali, da ne skrecem sa teme. 

Na sta da obratim paznju kada jurim pojacalo (sa daljincem)?

Neko mi je rekao da za moje zvucnike treba jace pojacalo (ne secam se kada i ko mi je rekao, a i nekako mi je logicno obizrom da je sam bas ogroman, kao i kutije),  tako da sam ja gledao ono bude preko 100w, tako sam i uzeo sadasnjeg tehniksa koji ide na 120w na 4 ohma (zvucnici su mi 4omski). Zvucnici su mi prema kategorizaciji (da spomenem :) ) veci regalski, large bookshelf.

karakteristike :

frequency response: 20-20.000hz power rating: 60 watts (may be used with amplifiers having up to equal contimius power raiting in home entertanment) - Impedance 4ohms

-crossover frequency 500-4.000 Hz

za svaku preporuku i savet sam tu. :-)

 

edit: cena  do 180eur max 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala svima na odgovorima. 

Evo ja sam probrao nesto, malo je siri cenovni opseg, ali cisto da me usmerite.

Sta od ovoga moze da bude dobro, naravno da je bolje od mog Tehniksa. Svi su sa daljincem (Nisam pisao vatazu na 4oma, nego na 8 po specifikacijama)

Kenwood ka-5090r - 90w 8oma- 100eur

Onkyo 9555 - 100w 8oma 180 eur

Onkyo a8850 - 80w 8oma 150eur

Onkyo tx 8050- 80w 8 oma 190 eur

Denon pma 980r - 90w 8 oma 120eur

Denon 925r - 80w 8oma 130 eur

Naravno, ako ima neko bolji (a sigurno ima) predlog od ovoga sto sam ja probrao, slusam. :-)

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Zexx said:

Što si navalio na ta pojačala od 100+ Wpc kad u specifikaciji tvojih zvučnika jasno piše nešto sasvim drugo?:rolleyes: Mislim, ne škodi kad pojačalo ima snage u rezervi, ali to važi u slučaju kad razumeš šta radiš...;)

Pa pazi, napisao sam gore da sam od nekoga dobio savet da jurim "snaznija" pojacala. Nekako sam uzeo zdravo za gotovo, obzirom da ima bas zvucnik 12incha, pa da mu treba snage da ih pokrene (prema specifikacijama Power rating 60 watts). Tako sam i ja logicki povezao (ne kazem da sam u pravu). 

Evo kako Altek racuna snagu, pa ako moze neko da desifruje.

https://ibb.co/q125VFS

Link to comment
Share on other sites

Dobro, daj da čujemo tu logiku, živo me zanima kako si došao do zaključka da treba da juriš barem duplo jače pojačalo za zvučnik za koji proizvođač navodi da ne treba koristiti pojačala čija snaga prelazi kontinuiranih 60 Wpc na 4 oma u celom opsegu?!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Sace prozivke :-). Ali zato sam  dosao po savete..

Bass - 411 8A 60 watts (may be used with amplifiers having up to equal contimius power raiting in home entertanment)

Fullrange - mids Nokia LPB 130 40w 

Tweeters - Philips AD 0160 (za njih nemam vatazu, kazu da ide 20-40w)

Saberem sve to i dobijem makar pribliznu jacinu. :-)

Link to comment
Share on other sites

Saberem sve to i dobijem makar pribliznu jacinu. :-)

Evo opet skrivene kamere. :ph34r:

PS

Ne sabira se to tako, najviše snage ide na bas, tako da on određuje snagu zvučnika, ostatak spektra je znatno manje snage, samim tim i ostali driveri mogu biti znatno slabiji. Pojačalo može biti i jače i slabije od zvučnika, šta će se tu dešavati zavisi najviše od onog koji vrti dugme za jačinu.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice jacine, nisam klinac pa da jurim snagu i basove (sto bi rekli). Sada kada se potenciometar pojacala podesi na pola u sobi ne moze da se prica. A nisam za to, nego objasnjavam.

Jedino sto bih zeleo, to je da se recimo jasnije cuje na slaboj jacini zvuka. Ovako se nekako zvucnici probude tek kad se malo vise pojaca..

Od gore pojacala sto sam pobrojao, ima li nesto sto je dobro (bolje od mog Tehniksa)?

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, clownjok said:

Ovako se nekako zvucnici probude tek kad se malo vise pojaca..

Uglavnom je tako i nisu zvučnici nego naše uvo je tako namešteno. Ako imaš loudness koristi ga.

Za pojačala stvarno ne znam, ne koristim fabričke uređaje.

Link to comment
Share on other sites

Kupi Onkyo 9555 i neki DAC tipa FX Audio ili nešto tako, jefitno a korektno.

ONKYO 9555 ima i odvojen phono deo, pa će verovatno i da zvuči malo bolje neko neko rešenje koje je integrisano na istoj ploči kao i pre/amp sekcija. 

 

Znači tražio si savet, eto ga - ONKYO 9555 + DAC :) Ako su ti zvučnici 92db ne treba ti jači amp ni u ludilu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...