Jump to content


Savet, DAC sa daljincem


clownjok

Recommended Posts

Imam Tehniks SU-V65A, radi super, svidja mi se zvuk. Ali ima jednu manu, a to je da nema podrsku za daljinski..

Da li je jedini nacin da premostim ovo, da kupum DAC sa daljincem?

Da li mi se isplati da kupim DAC od tipa 150eur, ili da prodam pojacalo i uzmem neko sa daljincem (u tom slucaju mi ostaje onaj najjeftini kineski DAC, koji mi fino odradjuje posao)?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Reko da pitam za savet. Inace jos jedan od izvora je gramofon.. :-) TV sam naveo zbog brzine i komocije pustanja muzike (Tidal, Spotify. I ostali streaming servisi, nikako TV zvuk..)

Probao sam Denon 720ae sa mojim zvucnicima ali mi Tehniks zvuci bolje. 

Plasim se da se ne zeznem i uzmem "losije" pojacalo sa daljincem, ako prodam Tehniks. Tako da i savet oko nabavke pojacala te klase (mada sam citao da i nije neki vrh kvalitet Tehniks) moze da dodje u obzir.

Inace zvucnici su Altec Segovia 874a (sa zamenjenim srednjotoncima)..

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, siroma said:

koliki je budžet?

za 50ak baksa best baj

Arylic-S10-05-1024x576.jpg

WiFi, (Upnp, DLNA, AirPlay)+ svi servisi Tidal Qobuy, Spotify, Deezer,...+ Line In + Blutut+ USB fleške podržava.

Preamp, strimer, plejer, All in One winner

Imam slicno resenje, i najjeftinije. Neoteck DAC sa daljinskim. Ima varijanta i sa dodatim Blututom.  Nego ga nema vise kod nas da se kupu, a iz inostranstva pitaj boga kakva je procedura i kada stize (+ sada i postarinom). Zato razmatram sve varijante..

 

Naravno to sa gramofonom. Samo pricam o mogucim izvorima. Za moj gust kada slusam gramofon, tada mi ne treba daljinac. :-)

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, siroma said:

Realno taj Technics sa hibridom u izlazu nije neki egzemplar nečega što treba čuvati po svaku cenu.

Kupi neki savremeniji amp i uživaj.

Makar SH sa diskretnim trandžama. Za smešne pare ima se opučiš od zvuka

Ne reče koji zvučnici su sada.

Zvucnici su Altec Segovia 874a (sa zamenjenim srednjotoncima)..

Pa to, ja sem Tehniksa ovog sada, jos jednog Tehniksa pre njega i pre mesec dana Denona 720ae, nisam slusao zvucnike na drugom pojacalu.. Potpuno sam navikao na taj zvuk..

Ne znam sta bih mogao da jurim a da je bolje.. (naravno da prodam prvo ovo) :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...