Jump to content


Komp + HDMI 10m, graficka


Steva85

Recommended Posts

Citajuci forum, odlucio sam da vidim da li je moguce da gledam filmove preko kompa, pa imam par pitanja.

 

Cilj je da gledam 4K filmove.

 

HDMI

Komp je na takvoj poziciji da mi je potreban HDMI kabl od 10m. Pre jedno 7 godina sam uzeo hdmi kabl (hama ili tako neka glupost) I nisam mogao da pustim 1080p film, a da nije bilo problema I uskladjenosti.

1.     Ukoliko uzmem neki ozbiljniji kabl koji je 2.0  4k 18,2Gbps (tipa AudioQuest od jedno 200-300 eur) da li ce to raditi ok ili je 10m ipak predugacko?

2.     Da li mi je potreban aktivan HDMI kabl ili to nije bitno? (Npr. AudioQuest Forest Active HDMI Cable)

3.     Da li ima poente uzimati 2.1 HDMI kabl naspram 2.0 iz nekog razloga ako cu da gledam samo 4k filmove (igrice me ne zanimaju)?

 

Graficka kartica

Pisete da je potrebno imati sto bolju graficku karticu.

Trenutno imam ovu:

https://www.msi.com/Graphics-Card/N760-TF-2GD5OC/Specification

U pitanju je HDMI 1.4 ali pise Max Resolution: 4096x2160 @24 Hz

1.     Da li je to ok ili je potrebno uzeti novu?

2.     Negde sam procitao da je neko uzeo graficku sa dva HDMI izlaza. Valjda zbog zvuka? Da li mi je to potrebno i koje su prednosti?

3.     Ako je potrebna nova, da li je ok neka od 500 eur (npr. GIGABYTE GeForce RTX 2060 Super Windforce 8G) ili mora neka bolja?

 

Konfiguracija

Imam i5 4440 na 3.10 GHz, 16Gb memorije

Da li je to ok?

 

Program i podesavanje

Pustao bih filmove preko MPC-a.

Vidim da se spominje i neki program Madvr, pa bih I to instalirao.

Da li je potrebno neko posebno podesavanje svega da bi to lepo radilo?

 

 

Imam jos pitanje vezano za upscale, Hz, pfs itd. ali cu za to otvoriti posebnu temu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nisam jos pronasao od 10m. Kazu ima u Kanibalu, pa cu da odem da pogledam.

Ujedno, nisam jos uzeo ni graficku. Hteo sam da porucim neku, pa sam procitao da ima problem sa 2.1 HDMI pa je na hold-u. Zbog posla nisam stigao da se pozabavim i procitam malo, ali mi je plan da graficku porucim do kraja nedelje preko "madjara".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 11.2.2021. at 13:51, nesone said:

Kako  Steva85,  radi HDMI od 10 metara? Kod mene je 15 metara, i bez problema radi. 2.0.

Konacno sam uzeo HDMI od 10m. Radi bez problema sta god da pustim :)

 

Sada imam problem sa skinutim 4k filmovima. Skinuo sam 4-5 komada i svi su kao "isprani". Kao da je boja "smanjena", ali pretpostavljam da tu sada dolazi bolja graficka (koju jos nisam uzeo) sa Mad VR koji ce to da resi?

Link to comment
Share on other sites

Za to mi treba graficka sa 2 hdmi izlaza ili za zvuk mogu mogu direktno sa ploce posto imam integrisanu zvucnu. Tu je isto pitanje oko kvaliteta zvuka? Takoje bih morao da uzmem jos jedan HDMI kabl od 10m.

Pored toga imam isti problem sa pustanjem bluray diskova (opet mi treba dodatni HDMI kabl od playera do TV-a).

 

Resenje mi je drugi AVR.

Odlucio sam da poslusam savete od tebe  @Delija i @NL. i da uzmem ozbiljniji AVR koji ce mi zavrsiti pricu oko filmova i muzike. Ciljam novi Anthem, ali je to plan do kraja godine. Za sada cu uzeti neki entry lvl AVR kao prelazno resenje, koji cu posle prodati.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Можеш звук и са плоче ако има хдми излаз. Са графичке пробај дви у хдми адаптер, мада сам ја раније имао макс 8 бит за палету боја преко адаптера. Можда било до адаптера, до те графичке... сада има дупли хдми излаз и на сваком могу да бирам 8-12 бит палету боја. Да ли има разлике у звуку? Пробај. Свакако је јефтиније да купиш 10м хдми кабла него авр, такође још један хдми кабл за бд плејер.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetima. Ima jos jedna stvar, a to je da nemam mnogo mesta da provucem kablove do TV-a. Kada se sve radilo, samo sam rekao da se stave buziri da imam za kablove. Stavljen je jedan buzir i tu nema sanse da prodju 3 HDMI kabla... Trenutna opcija je da mi barem jedan HDMI kabl visi sa strane TV-a (da nije provucen kroz buzir).

Plan za Anthem je do kraja godine, ali i to moze da se produzi. Ne bih bas da mi vise tako kablovi godinu dana.

Prodacu moj trenutni AVR, uzecu drugi. Kada bude doslo vreme da prodam taj "novi" svestan sam da cu izgubiti npr. 200 eur. To sam spreman da platim da mi godinu dana sve lepo funkcionise i ne provlacim toliko kablova.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...