Jump to content


Pojačalo za MA Gold 100


nickname

Recommended Posts

I tako sam od svih pojačala ... kupio druge zvučnike. 
Sad je priča naravno opet na početku, i razmatram: NAD C368, Marantz PM8006, Naim Nait 5si, Bluesound Powernode 2i

Polovno ne znam šta bi tražio u ovom rangu (cca 1K EUR), svi predlozi dobrodošli.
Od uslova, jedino da ima daljinski. DAC nije obavezan, streaming opcije nisu obavezne. 

Link to comment
Share on other sites

МА златна серија тражи више од Маранца 8006. Неки Ротел није лоше да погледаш. Има на огласима 1552 мк2 ако тражиш новије уређаје, а преамп може бити неки дак са преампом попут Густарда и сл.

Link to comment
Share on other sites

Češljam review-e predloženih uređaja, malo me buni što su većina deklarisani za 8Ohm, dok su zvučnici 4Ohm nominalno, a umeju da se spuste i do 2.8Ohm minimalno. Znači umeju da povuku struje. Da li je optimalno pogoniti ih sa ovim predloženima imajući to u vidu? 

Hegel i Primare bez problema, predloženi Exposure je deklarisan samo na nominalnih 8 oma, za 4 oma, ne znam...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2021 at 6:05 PM, Zvukoljub said:

Par nedelja sam slušao Gold 100 sa 2010S2, naravno da radi bez problema. Čak mislim i da su dobar match.

Da li je to bio 2010S2D?
Ako jeste, da li može info, koje digitalne inpute ima? Kolko sam gledao "D" je model sa DAC-om, ali nijedne slike ili specifikacije digitalnih inputa nisam našao. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2021 at 2:24 PM, nickname said:

Da li je to bio 2010S2D?
Ako jeste, da li može info, koje digitalne inpute ima? Kolko sam gledao "D" je model sa DAC-om, ali nijedne slike ili specifikacije digitalnih inputa nisam našao. Hvala.

Bio je 2010S2 bez D.

Koliko znam, sufiks D označava da se pojačalu (čak i naknadno) može dodati interni DAC, koji se dodatno i plaća, a ne da pojačalo podrazumevano ima interni DAC. Osim toga, mislim da S2D ima neke zanemarljive razlike u pretpojačalu u odnosu na S2, i to je valjda to.

2510 je novi (haha) model, koji fabrički dolazi s gramofonskim preampom i ima opciju za interni DAC. Opet koliko znam, konkretne razlike u pojačavačkom stepenu između sva tri modela su minimalne (mada nisam imao priliku da uporedim). Sima bi, kao dugogodišnji distributer, mogao da napiše više o ovome, ako vidi temu.

Btw 2010 i 2010S imaju sitne vizuelne razlike u odnosu na 2010S2, 2010S2D i 2510, koji su spolja potpuno identični.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zvukoljub said:

... Sima bi, kao dugogodišnji distributer, mogao da napiše više o ovome, ako vidi temu.

 

Clan “nickname” me je kontaktirao na PP pre par dana.

Odgovorio sam mu na pitanje uz molbu da me za sve ostale komentare i misljenja pozove na br telefona koji sam ostavio u poruci ali njemu je izgleda lakse da zapitkuje “okolo”... :)

Link to comment
Share on other sites

Pitao za savet, dobio sam telefon ali pre toga i: "Nisam slušao MA, ne znam ni koji je to model MA, Zvukoljub ima Expo 2010"
Možda sam pogrešno protumačio, ali nisam se osetio dobrodošlim da nastavim da vam trošim vreme. Cenu sam video i sam na KP. 

Ne bi bilo ni prvi ni poslednji put, da sam pogrešio.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...