Jump to content


Bluetooth zvučnici do 200e?


Shone1

Recommended Posts

Pozdrav. Želeo bih da u dnevnu sobu od oko 22 kvadrata ubacim dva zvučnika koja bih mogla da budu povezana sa televizorom preko Bluetootha za potrebe gledanja televizora ili sa recimo telefonom za muziku. Od muzike slušam elektronsku ukoliko je to bitno... 

Ne razumem se u tematiku i pokusao sam da izguglam i to me je dovelo do ovog foruma... I polovni zvučnici dolaze u obzir. Svaka pomoć je dobrodošla! 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ih kupio polovne, kao nove, za 100 evra. I prodao za isto toliko. Po meni toliko vrede i toliko bih izdvojio za njih. Opet, novo je novo ali ne znam da li bih se odlučio da dam 17.000 za njih. To je 5000 više nego što sam ja platio polovno, razlika i treba da bude tolika, ali nekako mi je psihološki mnogo dati toliko za njih. Najbolje bi bilo da ih poslušaš, ako kupiš i ne dopadnu ti se, gubiš 50-tak evra bezveze...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nixie said:

Imaš i manji model Solo 6C, mada meni je to malo za toliku sobu. Za bilo koji ti trebaju i neki stalci. Za male bluetooth zvučnike mogu i zidni nosači,  Svakako razmisli i o smeštaju zvučnika.

7c ne mogu da okacim na zid? Mislio sam da napravim dve drvene police samo za njih. 

Link to comment
Share on other sites

Možda i može, zavisi od težine. Lepše će da zvuče na stalcima sigurno, napravi im neke stalke.

Ima i drugih aktivnih zvučnika sa i bez bluetooth, ali su uglavnom manji i skuplji.

Ima još nešto, recimo stariji bluetooth predajnik na mom laptopu ne može da se ukači na 4.2 bluetooth risiver SMSL B1. To verovatno važi i za druge starije uređaje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ulaziš u komplikovanu priču, a krećeš od "...uzeo bih BT zvučnike..."

Danas BT zvučnik najčešće podrazumeva neki prenosni zvučnik sa svojom baterijom, namenjen da se nosa sa sobom kojekude. Ti bi hteo da ozvučiš TV. Ono što se danas podrazumeva pod BT zvučnikom je poslednje što je pogodno za to. Ako je razvlačenje kablova problem, možeš uzeti neki separatni BT prijemnik, a onda to vezati na...

...široke su mogućnosti. Neki aktivni zvučnici (spominjani Microlab), ili neko pojačalo + zvučnici, ili neka minilinija...

Ako kablići nisu problem, onda je BT potpuno nepotrebna komplikacija.

Odmah je moguć problem, da li TV ima analogni audio izlaz, i da li će volume kontrola televizora da deluje na nešto od tih eksternih zvučnika.

Dakle, gde je TV, gde želiš zvučnike?

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2021 at 2:54 PM, NShappy said:

Ulaziš u komplikovanu priču, a krećeš od "...uzeo bih BT zvučnike..."

Danas BT zvučnik najčešće podrazumeva neki prenosni zvučnik sa svojom baterijom, namenjen da se nosa sa sobom kojekude. Ti bi hteo da ozvučiš TV. Ono što se danas podrazumeva pod BT zvučnikom je poslednje što je pogodno za to. Ako je razvlačenje kablova problem, možeš uzeti neki separatni BT prijemnik, a onda to vezati na...

...široke su mogućnosti. Neki aktivni zvučnici (spominjani Microlab), ili neko pojačalo + zvučnici, ili neka minilinija...

Ako kablići nisu problem, onda je BT potpuno nepotrebna komplikacija.

Odmah je moguć problem, da li TV ima analogni audio izlaz, i da li će volume kontrola televizora da deluje na nešto od tih eksternih zvučnika.

Dakle, gde je TV, gde želiš zvučnike?

Kablove sam hteo da izbegnem ali u principu nisu toliki problem. Bt sam želeo zbog mogućnosti da te zvučnike povežem i na mobilni pa da mogu da slušam muziku sa njega a taj odvojeni bt prijemnik nisam ni znao da postoji...

A pošto nisam upućen u tematiku ni ne znam koji zvučnici bi bili best buy za tih nekih 200e

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Shone1 said:

A pošto nisam upućen u tematiku ni ne znam koji zvučnici bi bili best buy za tih nekih 200e

He he, to ne zna niko. Ni na ovom forumu.
Izbor zvučnika spada među najkomplikovanije izbore u sveti HiFi-ja i za iskusne.

Što set iče BT prijemnika, evo ga jedan od boljih: https://www.aliexpress.com/item/32777804376.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2ede6bc4GBmVR6&algo_pvid=5707a459-3a9f-46e2-8fc6-21283ac06e6c&algo_expid=5707a459-3a9f-46e2-8fc6-21283ac06e6c-9&btsid=0bb0600116131336906928044e0d6e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Naravno, sada su shiping problemi/cene poremetili nabavke sa Ali-ja, pa ćeš morati videti šta se može naći kod nas, ili da ideš na te najjeftinije sa Ali-ja koji se i dalje šalju jeftinim poštarinama.

Evo neki prvo koji sam ubo na KP: https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici-bluetooth-zvucnici/bt-bluetooth-adapter-2u1-risiver-transmiter-btp14/oglas/86421011

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...