Jump to content


Vino do 4000 din. preporuka


džonibigud

Recommended Posts

5 minuta ranije, Delija said:

Nije ti bilo frka da ces da se otrujes?

A da - za te pare nema otrova :D

U Portugaliji postoji kultura pijenja vina, a to podrazumeva da se vino pije svakodnevno, pa je za njih normalno da i ljudi koji nisu imućni ''imaju pravo'' na kvalitetno vino.

Okačio sam nekoliko predloga portugalskih vina u rangu 10tak evra, vina za svaku pohvalu. Kod nas je nazalost češći slučaj da ljudi piju njesra za velike pare i na taj način se promovišu kao ''poznavaoci''.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aleksandar75 said:

U Portugaliji postoji kultura pijenja vina, a to podrazumeva da se vino pije svakodnevno, pa je za njih normalno da i ljudi koji nisu imućni ''imaju pravo'' na kvalitetno vino.

Okačio sam nekoliko predloga portugalskih vina u rangu 10tak evra, vina za svaku pohvalu. Kod nas je nazalost češći slučaj da ljudi piju njesra za velike pare i na taj način se promovišu kao ''poznavaoci''.

Stvarno mislis da za 0.75 evra moze da bude "kvalitetno" vino? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aleksandar75 said:

Postavio sam vino od 600 din kao neverovatno jeftino a rekao bih više nego pristojno. O vinu od 0,75 evra je pisao Ringe.

 

I ja sam komentarisao to vino od 0.75 evra - sto se vidi iz aviona jer moj post sledi za njegovim.

Nisam dirao tvoje vino od 600 dindzi. Sto se bunis? :)

Link to comment
Share on other sites

Kad se pominju vina od 0.75€, iako ne komentarišem to konkretno, podseti me na razgovor sa vlasnikom Vinuma... Naime, dosta ovih najjeftinijih "vina" iz Rubina i sl. (kad sam bio klinac samo to se pilo po slavama, u špriceru uglavnom) se prave po receptu od koncentrata i par dodataka. Pričao mi je neke od receptura, ako se dobro sećam vinsko sirće u nekom procentu, voda, blaga karbonizacija, alkohol, šećer... Neki proces katalizacije da se sve to lepo sjedini... I eto litra "vina" koje je jeftinijie od kila grožđa. Sreća u nesreći je da nije ništa loše po zdravlje... Samo nije vino.

Link to comment
Share on other sites

To možda važi za ovu našu vukojebinu, gde je main sport prosečnog srbina “kako z@jebati komšiju za par črvenih” i gde je prosečna flajka vina skuplja od iste takve prosečne iz EU.

Dotično portugalsko je bilo sasvim korektno (sa naglaskom na korektno) i nisam stekao utisak da je produkt mešavine koncentrata i sirćeta, sa ostalim primesama. Na kraju, grožđe u istoj toj Portugaliji je jeftinije od ovoga što se gaji kod nas, pa me ne bi čudilo da je ta akcijska cena imala smisla.

Kako god, nekoliko država u svetu pravi bolja vina koja su jeftinija od naših, sa sve uvoznom akcizom, što opet ne znači da se ovde prave loša vina i da ne treba ova piti naša....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...