Jump to content


Vino do 4000 din. preporuka


džonibigud

Recommended Posts

Kaze meni prijateljica "Nismo mi neki vinari,napravimo samo sebi godisnje oko 1000 litara,koliko mozemo da popijemo" :D ...a meni vilica otpala.Posle se malo ispravila ..."dobro de,sa drugarima".

Odlicna je tema,preva hedonisticka,samo nastavite.Ja vino najvise volim uz ribu, pa jos neko lepo belo sto vuce na slatko i ide lepo uz ribu bi bilo lepo cuti.

Vinarija Kovacevic ima fina bela vina,i Radovanovic mi se svidja,popije se i Tikves Aleksandrija  ali Tokaji ipak najvise prija. Crna vina volim domaca, po preporuci... iz Banostora/Čerevica mi par puta izuzetno prijalo.U Bukovcu ce te naici na neke koji ce vam rado objasniti da su na par km od Karlovaca.Njihovi vinski podrumi su ovekoveceni i u jednom Zilnikovom dokumentarcu...drugarica koju pomenuh je iz Bukovca

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, sondek said:

Ja vino najvise volim uz ribu, pa jos neko lepo belo sto vuce na slatko i ide lepo uz ribu bi bilo lepo cuti.

Vinarija Antonijević iz Ledinaca, na glavnom putu prema Beočinu, ima sjajnu župljanku. Doduše, prošlogodišnja berba, koja je sada u opticaju, je nešto ispod proseka u odnosu na ranije godine, ne znam zašto. Ali je i dalje odlična. Moja žena kaže "romantična". Odlično se uklapa uz belu ribu, a još bolje uz nasuvo sa sirom :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 27.1.2021. at 12:21, Nomimasen said:

 

Ludilo od vina.

 

vinarija-lastar-pinot-noir.jpg.14f7bb2448ca1c7e7f5507f6d5b9e59a.jpg

Pinot je mlogo nezgodna sorta na koju su mnogi poznati skršili zube, u ovom konkretno slučaju ipak ne.

10€ boca za ovakav Pinot Noir napravljen u Srbiji od mene ima preporuku.

Živeli.

 

edit: Baš je pitak ovaj Pinot, izgleda da će danas da ode cela flajka.

1C5F9E37-28A3-4C9F-AFCF-B4E7264D8441.jpeg

Link to comment
Share on other sites

I ja sam juče otvorio jednu butelju i načelno mogu da se složim. Očekivao sam možda malo više zbog "ludila od vina", ali je ok.

Sad me zanima da probam isto to, samo u Triangl izvedbi. Bolja berba, barikirano 12 meseci. Tempting :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...