Jump to content


Vino do 4000 din. preporuka


džonibigud

Recommended Posts

22 minuta ranije, R_R said:

Poručivanje alkoholnog pića iz Makedonije u Srbiju?

Problem u najavi.

Извини, нисам био јасан.

Цене Камник вина у ресторанима су... упитне.

wine.mk раде локалну (у Македонији) испоруку и може се покупити ако икад (када) се релаксирају транзитне могућности.

Али важније од тога, добио сам полуофицијалну информацију да они (wine.mk) сурађују са неком винотеком у Србији која легално увезује Камник по ненадуваним ценама. Када добијем информацију, додаћу је овде.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aleksandar75 said:

Kad smo već kod ludila, ozbiljno ludilo je sve što se pravi u vinariji Conceito, primer kreativnosti jedne fascinantne zene, vlasnica...umetnica...Rita Marques...:wub:

 

Bastardo.jpg

Bastardo...

Kako bi se zvalo vino u Srbiji za koju bi vinjetu crtao Corax?

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ova tema ide u bookmark da se nađe kad zatreba idući put.

Od mene preporuka za nešto sa malo skromnijim ulaznicama:

Plantaže Vladika - kupaža vranca, kaberne sovinjona i merloa. Prilično bogatog i težeg ukusa, meni prija baš u ovakvim zimskim danima. Nalazio sam ga ~1200 din po većim marketima, bude i niže ako je akcija. 

450105499_1l.jpg?1499987673

 

A od belih nešto voćno i aromatično, posebno mi prija u letnjim danima jer vraća u život.

Lekcija Spasić, a i klasična Tamnjanika Spasić je isto fina.

vinarija-spasic-tamnjanika-lekcija-compa

 

EDIT: Ne znam da li Vinum iz Sremskih Karlovca i dalje pravi Viner, ne mogu da nađem na sajtu više. Nekad dok sam radio teren sam svaki odlazak u NS svraćao u onu malu vinoteku na kraju Dunavske što je jedan od suvlasnika bio upravo vlasnik Vinuma... i kupovao po neku flašu za smešne pare. Nikad ga u marketima našao nisam a odnos cena kvalitet je bio izvanredan. A tek što su radnicu imali. Lepa, prijatna, razume se u vino... :wub:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aibo said:

lantaže Vladika - kupaža vranca, kaberne sovinjona i merloa. Prilično bogatog i težeg ukusa, meni prija baš u ovakvim zimskim danima. Nalazio sam ga ~1200 din po većim marketima, bude i niže ako je akcija. 

Da, sa Vladikom nema greske, s tim da je buteljka taman za 2 veceri, ako zbrzam, jutarnji flashback nije na nivou monokristala :)

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Aibo said:

EDIT: Ne znam da li Vinum iz Sremskih Karlovca i dalje pravi Viner, ne mogu da nađem na sajtu više. Nekad dok sam radio teren sam svaki odlazak u NS svraćao u onu malu vinoteku na kraju Dunavske što je jedan od suvlasnika bio upravo vlasnik Vinuma... i kupovao po neku flašu za smešne pare. Nikad ga u marketima našao nisam a odnos cena kvalitet je bio izvanredan. A tek što su radnicu imali. Lepa, prijatna, razume se u vino... :wub:

Mislim da ga i dalje rade. 

A ta radnja je i dalje tu, cene su odlične, za asortiman koji je u ponudi.

Od Vinuma italijanski rizling (sada grašac) i frankovka, u 0,7. Taj rizling iz 2017. (nema ga više) je krajem 2018. (kada sam ga pio) bio potpuno neverovatan, potpuno. Urezan u sećanje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...