Jump to content


Vino do 4000 din. preporuka


džonibigud

Recommended Posts

Za mene kralj belog vina. Ja ga nabavljam za sebe baš sa Bisernog ostrva od jednig hirurga iz Subotice čiji otac drži vinigrad.

A ovaj nađoh na rafu nekog supermarketa. Kakav je nisam probao, ali ne verujem da je baš mnogo daleko od onoga što ja sebi nabavljam.

Vrlo topla preporuka! Ukus čistog grožđa visokog procenta u aromi.

IMG_20200820_200928_1_copy_1277x3838_copy_1149x3453.thumb.jpg.3d2927fd2f297f5589c7c42bd755cf4b.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ab said:

Где има да се купи ово вино

Meni moj dragi kolega Asen donosi iz Bugarske. Ima i kod nas ali je visoka cena. Napomenuću da je i opravdana ta visoka cena, Mavrud pojedina godišta budu veoma skupa. Imao sam sreću pa dobio na pokolon par flaša, berba 2010...To je posebna vrsta grožđa ima je samo u Bugarskoj.:)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, R_R said:

Naš Prokupac, vrhunska i pomalo potcenjena sorta, ali može da proizvede vrhunsko crveno vino.

Svaka ti čast za ovu preporuku. Mislio sam da je ta vrsta grožđa odavno nestala i da ne prave više vino od njega. Hvala ti iskreno baš si me obradovao. Nekada su u prokupačkim podrumima bila puna burad ovog vina...:) Živeli!

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, džonibigud said:

Svaka ti čast za ovu preporuku. Mislio sam da je ta vrsta grožđa odavno nestala i da ne prave više vino od njega. Hvala ti iskreno baš si me obradovao. Nekada su u prokupačkim podrumima bila puna burad ovog vina...:) Živeli!

Hvala.

Prokupac je bio blizu da ga istisnu uvezene sorte, pre svih Cabernet Sauvignon koga su u Župi nemilice sadili u doba samoupravnog socijalizma i od njega pravili tek prosečno crveno vino za “narodne mase” (bilo je tu nešto natprosečnog, ali ne za svakog).

Sorta je autohtona za područje Župe, (zovu je i rskavac), a može da proizvede vrhunsko crveno vino, što se iz priliženog da zaključiti.

Živeli i pijmo domaće i naše.

Link to comment
Share on other sites

 

17 minuta ranije, džonibigud said:

Oh kakve lepote! U znak zahvalnosti, pesma!

 

Evo još jedno argentinsko iz iste vinarije, ovog puta slika "iz ruke", takođe izvrsno, uz napomenu da je ovo vino koje je ranijih godina imalo u nazivu "Reserva", kvalitet i cena su ostali isti (manje od 2000 RSD), samo je ime promenjeno.:rolleyes:

Chakana_Cabernet.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bio sam letos u vinariji Nikolic u Aleksandrovcu,imaju lep Prokupac i imaju obilazak vinarije sa degustacijom njihova tri vina s tim sto je Rose najpopularniji. Vinograda i Prokupca je sve vise kao i novih vinarija u Aleksandrovackoj Župi.Predivna je Župa i kad se sa tog brega gde je vinarija pogleda po okolnim brezuljcima i vinogradima...20201011_103609.thumb.jpg.6f8f86f08d11ce65f9aee2ac8b5826e1.jpg ...to je zaista bajkovit prizor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...