Jump to content


Jeftin a dobar streamer


DejanM

Recommended Posts

Kod strimera je i softver vrlo važna stavka, rekao bih isto tako bitna kao i hardver.

Allo.com firma je daleko od toga da bi neki njihov proizvod mogao da se zove “kinez” (eventualno indo-francuz), ali je isto tako daleko od termina Hi-End. Za ono što nude, njihovi proizvodi su za svaku preporuku, koristio sam USBridge Sig., prezadovoljan sam bio kako radi (prodat je usled izmene koncepcije sistema).

Hi-End DAC u pravom smislu te reči je npr. neki od Fikusovih proizvoda, čak i najjeftiniji Amber 3 komotno može da ponese ovaj pridev.

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, R_R said:

Kod strimera je i softver vrlo važna stavka, rekao bih isto tako bitna kao i hardver.

Allo.com firma je daleko od toga da bi neki njihov proizvod mogao da se zove “kinez” (eventualno indo-francuz), ali je isto tako daleko od termina Hi-End. Za ono što nude, njihovi proizvodi su za svaku preporuku, koristio sam USBridge Sig., prezadovoljan sam bio kako radi (prodat je usled izmene koncepcije sistema).

Hi-End DAC u pravom smislu te reči je npr. neki od Fikusovih proizvoda, čak i najjeftiniji Amber 3 komotno može da ponese ovaj pridev.

 Da, softver je jako bitan, apsolutno se slazem. Stavise, mislim da je, mozda, i bitniji nego hardver, samo se na njemu jos uvek ne radi dovoljno. Treba videti koji disruption je Apple napravio na polju fotografije pre svega inovacijama u softveru.

 Kad smo kod toga, je'l Fikusu neko objasnio da Linux ne koristi vise od 16GB RAM-a, ili je jos uvek "pametan"? Vidim da na sajtu jos uvek stoji "16 GB DDR4 -PRO type RAM (Linux will not read more ram anyway, so we decided not to use more)".

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, garson said:

Nesto si pomesao, nisam ja to rekao, verovatno neki drugi clan.

Ok, znaci cena odredjuje da li je high-end ili nije?

 Izvinjavam se za pogresan quote.

 Ako hoces o tome sta je high-end otvori novu temu, podrzacu te... to nikad nismo tacno definisali (nije niko, da ja znam, uspesno), ali nije sigurno etiketa sa cenom.

Link to comment
Share on other sites

 Da, softver je jako bitan, apsolutno se slazem. Stavise, mislim da je, mozda, i bitniji nego hardver, samo se na njemu jos uvek ne radi dovoljno. Treba videti koji disruption je Apple napravio na polju fotografije pre svega inovacijama u softveru.  Kad smo kod toga, je'l Fikusu neko objasnio da Linux ne koristi vise od 16GB RAM-a, ili je jos uvek "pametan"? Vidim da na sajtu jos uvek stoji "16 GB DDR4 -PRO type RAM (Linux will not read more ram anyway, so we decided not to use more)".

 

Rekao bih da je po pitanju softvera više uradio Google svojim Pixel telefonima, po mnogima, No 1 fotografije sa čak inferiornijim hardware-om (samo jednim senzorom u odnosu na 2 ili više drugih proizvođača). Ali da, softver je mnogo važan. 

Ali odosmo u debeli offtopic, ajmo nazad na temu...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 22.1.2021. at 20:17, siroma said:

Moj trenutni favorit u ovom cenovnom (čak duplo jeftinijem) razredu je Arylic.

Prvo sam nabavio S10 koji je strimer, preamp, blutut , WiFi plejer, Blutut plejer, AirPlayer a i reprodukuje sa lokalne fleške. Podržava sve široko rasperostranjene servise (Tidal, Dizer, Qobuz , Pandora, ...) i radio stanice. Ima i lep daljinski a sam dizajn je minimalistički (nema displeja, samo LED). Upravljanje preko sopstvene aplikacije ali sam ga uspeo da pogonim i mconnectom i BubbleUPnP-om. Ima i LineIn

51-8jzC08-L._AC_SL1200_.jpg

 

Meni to svira za sve pare pa i za mnoooogo veće.

Čim je izašla nova verzija DIY baziranog V3 modela odmah sam nabavio. To je sad PCB sa eksternim DACom, pa čak i sa eksternom tastaturom, SPDIF ulazima i izlazima i svašta nešto. namenjeno da se švajseri malo igraju i prave neke svoje sisteme. Ima i modela sa pojačalom pa eto sjajne prilike za neke aktivne zvučnike. Ja sam svoj isplanirao kao neki AllInOneSystem ali pitanje šta će na kraju da ispadne

image.jpg

arylic-spdif-in-expansion-board.jpg

arylic-dac-expansion-board.jpg

 

Za sada sam isprobao samo simultani rad i to radi fenomenalno. Svaki plejer svira istovremeno istu muziku i onda veoma lako možete da ozvučite neki veliki objekat (multi room sistem). Sonosu treba da se tresu gaće, pojavio se deset puta jeftiniji igrač.

Sve je bazirano na Linkplay A31 Digital Audio Modulu

PEX-321-110.jpg

 

podržava  2.4GHz IEEE b/g/n 300 Mbps 192kHz/24bit

Implementiran je u mnogim, ajd da ih nazovem, lajfstajl (prenosnim) audio uredjajima. Od kojih su neki i vrlo skupi a svi su veoma kvalitetni.

 

Toliko za sad . Mislim da otvorim posebnu temu o Arylicu kad budem imao o čemu da pišem, tj kad implementiram ovaj švajseraj i kad ga uporedim sa nečim konkretnim.

My Best bang for baks predlog

Ovo deluje jako interesantno. Ima jedna stvar koju nisam razumeo. Na web stranici se kaze da S10 moze da radi i kao USB DAC, tako sto se direktno zakaci USB kablom na comp. Pozadi na S10 medjutim vidim samo USB A ulaz. Da li to znaci da treba koristiti USB A - USB A kabl ? Da li na taj USB A ulaz moze da se zakaci eksterni disk ? Da li tu ima nekih ogranicenja, tipa koliko veliki disk moze da bude i sl. ?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, bkrmar said:

Stvarno je neverovatno tvrditi da kinezi nikad neće moći da naprave proizvod kvaliteta (zvučnog) evropskog kao što tvrdiš. 

 

Kad sam ja to tvrdio?

Jel sam ja napisao ovo na mandarinskom kineskom - pa ne umes da prevedes? :rolleyes:

  

4 sati ranije, Delija said:

Za pocetak - nemam nista protiv Kineza iliti uopste ne gledam poreklo robe - vec iskljucivo kvalitet.

 

Pola delova za moj "nemacki" auto je napravljeno u Kini - nije ni cudo sto vec godinama ne moze da se dobije EUR 1 papir. Ko zna koji procenat elektronike koju imam u posedu - mozda i preko 90%. Nemam nista protiv toga dokle god je zadovoljen kvalitet.

 

 

A ti i dalje zivi svoju bajku da za ispod 1000 evra moze da se sastavi hi-end sistem - al' nemoj druge da ubedjujes u tu glupost ;)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Delija said:

Naravno da ne. Ni u ludilu.

Evo ovde tvrdiš, na retoričku konstataciju da Kinezi ne mogu da naprave hi end proizvod

4 sati ranije, Delija said:

Sa automobilima i hi-fi-jem to jednostavno nije tacno i nikad nece biti tacno. Imas ti kod novih jeftinih i automobila i hi-fi-ja gomilu novih feature-a, ali sustinski kvalitet nemas ni pod razno.

A i ovde

Da li mogu da naprave ili ne, proveri tako što ćeš da odeš na neki hi-fi sajam u Kini pa poslušaj nešto iz njihove "kuhinje", a do tada npr pročitaj ovo https://www.wsj.com/articles/these-unknown-chinese-audio-brands-might-just-be-the-best-11582229017

I ne, naravno da ne možeš da napraviš "hi end" sistem za 1000 EUR, to niko nije ni rekao, pričali smo o DAC-u konkretno. A za tih 1000 EUR možeš da kupiš hi end dac, po svim kriterijumima, objektivnim i subjektivnim 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, DejanM said:

Ovo deluje jako interesantno. Ima jedna stvar koju nisam razumeo. Na web stranici se kaze da S10 moze da radi i kao USB DAC, tako sto se direktno zakaci USB kablom na comp. Pozadi na S10 medjutim vidim samo USB A ulaz. Da li to znaci da treba koristiti USB A - USB A kabl ? Da li na taj USB A ulaz moze da se zakaci eksterni disk ? Da li tu ima nekih ogranicenja, tipa koliko veliki disk moze da bude i sl. ?

Nisi dobro gledao ;)

Ima mini C ulaz za napajanje i A ulaz za flešku. 

Pro V3 jo još otvoreniji.

Meni nije bilo interesantno da ga koristim kao DAC jer onda gubi funkciju strimera (remote renderera)ali sam tokom probavanja Pro V3 povezao na USB napajanje USB port PCa i onda ga Win10 video kao DAC . Ali niti sam probao da li, ni kako radi. 

Znači može ali mene ta upotreba ne interesuje.

Što se tiče USB porta za flešku, stavio sam 64GB flesh i posle nekog kratkog (desetinu sekundi) očitavanja je poredjao sve pesme u jednu listu (ne poštujući foldere) Reprodukcija teče glatko i brzo.

Član voruma @elefterije je probao spoljni HDD i njegovi utisci su:

 

Meni je Arylic idealan jer je muzički uredjaj a ne budžen IT teaching device (kajne boot OSa, load SWa, pigibek DACi i slične perverzije) Uključiš i radi. Bonus ako imaš više komada Arylica onda lako napraviš multi room sistem. Muzika sinhronizovano ista na svim strimerima ili na svakom strimeru posebna. Podešavanje jačine nezavisno po sobama.

Probao sam i Primephonic aplikaciju koja , za sada, nažalost strimuje samo preko BTa. Na moje iznenadjenje jer sam skeptičan prema BT, ovo svira odliiiično. Po meni bolji kvalitet nego Tidal.

Probao i AirPlay konekciju i to svira sasvim fino. (Da drugi predlog za jeftin strimer je Air Port Express. Odličan player za smešne pare SH na KP 20€)

 

Apple_Airport_Express.jpg

 

Jedina što mi malo smeta je izlazni napon od 1V. Meni bi odgovaralo da ima malo više gasa. Možda mu ugradim neki preamp ili lampu.

 

PS Svima koji su surevnjivi prema Kinezima samo da napomenem da je više od polovine modula u uredjajima sa kojima radim a koji koštaju oko 5 M$, proizvedeno u Kini.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, bkrmar said:

Evo ovde tvrdiš, na retoričku konstataciju da Kinezi ne mogu da naprave hi end proizvod

A i ovde

Da li mogu da naprave ili ne, proveri tako što ćeš da odeš na neki hi-fi sajam u Kini pa poslušaj nešto iz njihove "kuhinje", a do tada npr pročitaj ovo https://www.wsj.com/articles/these-unknown-chinese-audio-brands-might-just-be-the-best-11582229017

Neću da dalje komentarišem tvoje zajedljive komentare, nema svrhe... 

 

Ja ne mogu da ti pomognem oko toga sto ti ne umes da citas.

Za tebe je samo Topping i slicna budget klasa "Kinez".

Ja uopste nijednom nisam tvrdio da Kinezi ne umeju da naprave kvalitetan i luksuzan proizvod.  Naprotiv.

Volvo je danas kineska kompanija ako nisi znao. Isto tako, Land Rover i Jaguar su pod indijskom "kapom". I da - i jedni i drugi prave premium klasu automobila. Dynaudio je u vlasnistvu Kineza i dosta toga se proizvodi u Kini. BMW, Audi, Mercedes - vise od 50% delova prave u Kini. Kad je inicijalno izbila C-19 pandemija u Kini - sve je stalo u Evropi. Apple pravi svoje proizvode u Kini. Ko zna koji procenat komponenti hi-end sprava je iz Kine.

Ali Kinezi prave i Great Wall Motors. A reci da je Great Wall Motors 90% Mercedesa je notorna glupost.

Moji komentari nisu zajedljivi, vec su 100% realni - za razliku od tvojih bajki.

Link to comment
Share on other sites

Arylic S10 sam imao na testu kratko vreme. U tom trenutku je mogao da se koristi samo kao strimer/DAC 2u1 sa analognim izlazom jer je USB služio samo za fleš memoriju. Zvuk u takvoj varijanti je sasvim OK, u ravni sa onim što dobijate kad na laptop zakačite DragonFly Black npr. DragonFly zakačen na prosečan komp zvuči malo napucanije, dinamičnije, in your face što bi rekli ameri. Arylic S10 malo povučenije, mirnije, ali malo tečnije. Za 80€ to je sasvim OK sprava, komfor korišćenja je super i zvuk je sasvim pristojan.

Taj bag da sa USB-a sve strpa u jednu ogromnu listu sam prijavio proizvođaču i posle nekog vremena su to navodno rešili kroz apdejt kontrolne aplikacije. Kažem navodno jer lično nisam istestirao ali su oni prijavili da je sređeno. 

Tako da ono, srkoz OK multifunkcionalna spravica čiji je zvuk manje više u rangu najmanjeg DragonFly-a. Šteta samo što nema digitalne izlaze pa da može da se zakači za bolji DAC kad i ako malo porastu apetiti.

 

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Delija said:

Ja ne mogu da ti pomognem oko toga sto ti ne umes da citas.

Za tebe je samo Topping i slicna budget klasa "Kinez".

Ja uopste nijednom nisam tvrdio da Kinezi ne umeju da naprave kvalitetan i luksuzan proizvod.  Naprotiv.

Volvo je danas kineska kompanija ako nisi znao. Isto tako, Land Rover i Jaguar su pod indijskom "kapom". I da - i jedni i drugi prave premium klasu automobila. Dynaudio je u vlasnistvu Kineza i dosta toga se proizvodi u Kini. BMW, Audi, Mercedes - vise od 50% delova prave u Kini. Kad je inicijalno izbila C-19 pandemija u Kini - sve je stalo u Evropi. Apple pravi svoje proizvode u Kini. Ko zna koji procenat komponenti hi-end sprava je iz Kine.

Ali Kinezi prave i Great Wall Motors. A reci da je Great Wall Motors 90% Mercedesa je notorna glupost.

Moji komentari nisu zajedljivi, vec su 100% realni - za razliku od tvojih bajki.

 

To što pričaš je kineski novac, ne proizvod. Drugo, kao neko ko radi u auto industriji u supply chain-u mogu da ti kažem da ni 10% delova se ne pravi u Kini medju tim brendovima koje si naveo, a kamoli više od 50%. Što zbog anti dumpinga, regulativa, standadrda, EUR1 i 1000 drugih stvari. Kineza nema u prvih 15 globalnih OEM dobavljača (mada se i to polako menja)

Bukvalno pričaš proizvoljno, kako za auto industriju tako i za ovu temu. A "bajke" su glavni izvor prihoda u "hi end" svetu. 

Smaramo više i ti i ja sa ovim prepucavanjem, slažemo se da se ne slažemo i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Aibo said:

Arylic S10 sam imao na testu kratko vreme. U tom trenutku je mogao da se koristi samo kao strimer/DAC 2u1 sa analognim izlazom jer je USB služio samo za fleš memoriju. Zvuk u takvoj varijanti je sasvim OK, u ravni sa onim što dobijate kad na laptop zakačite DragonFly Black npr. DragonFly zakačen na prosečan komp zvuči malo napucanije, dinamičnije, in your face što bi rekli ameri. Arylic S10 malo povučenije, mirnije, ali malo tečnije. Za 80€ to je sasvim OK sprava, komfor korišćenja je super i zvuk je sasvim pristojan.

Taj bag da sa USB-a sve strpa u jednu ogromnu listu sam prijavio proizvođaču i posle nekog vremena su to navodno rešili kroz apdejt kontrolne aplikacije. Kažem navodno jer lično nisam istestirao ali su oni prijavili da je sređeno. 

Tako da ono, srkoz OK multifunkcionalna spravica čiji je zvuk manje više u rangu najmanjeg DragonFly-a. Šteta samo što nema digitalne izlaze pa da može da se zakači za bolji DAC kad i ako malo porastu apetiti.

 

Pro V3 ima digitalne izlaze. A ima(m) i USB dac za njega

Link to comment
Share on other sites

Ima dosta i do marketinga. Topping je pre par godina bio tek jedan u moru generickih kineza sa aliexpress-a. Sad to vise nije tako, kvalitet je bolji, ali sad imaju i dac-ove u rangu 500e. Ali opet, ne mozes tek tako da se takmicis sa poznatim hi-fi brendovima,u smislu cene. Recimo da taj neki Topping svira kao neki brand name dac od recimo 1000-1500e, jednostavno Topping da stavi tu cenu, slabo bi se prodao. Stvar je sto su krenuli kao low end kineski brend, a to ne moze da se promeni za par godina.

 

Delija je pomenuo Kia i Hyundai, gde su bili pre 20 godina, a gde su sad. :)

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, bkrmar said:

 

To što pričaš je kineski novac, ne proizvod. Drugo, kao neko ko radi u auto industriji u supply chain-u mogu da ti kažem da ni 10% delova se ne pravi u Kini medju tim brendovima koje si naveo, a kamoli više od 50%. Što zbog anti dumpinga, regulativa, standadrda, EUR1 i 1000 drugih stvari. Kineza nema u prvih 15 globalnih OEM dobavljača (mada se i to polako menja)

Bukvalno pričaš proizvoljno, kako za auto industriju tako i za ovu temu. A "bajke" su glavni izvor prihoda u "hi end" svetu. 

Smaramo više i ti i ja sa ovim prepucavanjem, slažemo se da se ne slažemo i to je to. 

Kina je jos pre 2 godine bila TRECI najveci izvoznik auto delova na svetu - odmah iza Nemacke i USA. Malo informisanja ne skodi - pogotovo sko se bavis time, kao sto sam kazes.

http://www.worldstopexports.com/automotive-parts-exports-country/

Below are the 15 suppliers that exported the highest dollar value worth of automotive parts during 2019.

Germany: US$61.8 billion (15.7% of total auto parts exports)
United States: $43 billion (11%)
China: $33.6 billion (8.6%)
Japan: $32.7 billion (8.3%)
Mexico: $30.7 billion (7.8%)
South Korea: $19 billion (4.8%)
Czech Republic: $15.1 billion (3.9%)
Italy: $14.7 billion (3.7%)
Poland: $14.4 billion (3.7%)
France: $13.9 billion (3.5%)
Canada: $10.9 billion (2.8%)
Spain: $10.8 billion (2.8%)
Thailand: $8 billion (2%)
Romania: $7 billion (1.8%)
Hungary: $6.7 billion (1.7%)

Za EUR 1 sam vec napisao da za BMW, Audi i Mercedes legalnim putem ne moze vec duze vreme da se dobije - razlog je upravo to sto ni 50% delova nema EU poreklo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...