Jump to content


Jeftin a dobar streamer


DejanM

Recommended Posts

Apendix
Nakon   slusanja  na ATP3-ci   prebacih ga na IcePower.
Da li  je moguce da se "usvirao" za jedan dan? Na sistemu to  mnogo bolje  svira. I bas i definisani visoki i prostor i "vazduh" izmedju,...
Nemam zamerki. Preko DACa ce verovatno i boljije da sviri.
Ako vam iskrsane kupujte. Necete napraviti bolji  zvuka za manje para, truda,  ulaganja niti ce lepse  da skutijate.  Ni  Rozberi, ni Thin klijenti, ni...
Price/performance nenadhebiv . Voleo bih da ga cujem sa nekim  10ak skuljim strimerima (Zen) da uporedim.

Plus strana                                                                                                      Minus strana

Kvalitetna izrada                                                                                              Nista po ovoj ceni
AirPlay  radi  fenomenalno  (right from the box)
Android zahteva third party sw ali radi sve 
       (Striming servisi, lokalni server, muzika sa USBa)

Link to comment
Share on other sites

On 9/14/2022 at 5:41 PM, Iron man said:

Djavo  ne da mira p a je pristigla nova skalamerija.

Brand new in the box from Amazon

Capture.JPG5.JPG.5166fad01fedaaca2d4e7050ac5e62ef.JPG

smesno  mali stimer. Staje u dlan   (8*8*2cm) Tu  me je"kupio"    jer sam sad u nekoj minimalistickoj fazi.(sve mi je  malecko):D

icybox-ib-mp401-air-streaming-client-30996.jpg.9d0ca99b43335b0b9f2772d35d391a4e.jpg

icybox-ib-mp401-air-streaming-client-30997.thumb.jpg.ee61f0698b5f63f52fe59c957204ac52.jpg

Kuciste je izvanredno  kvalitetno uradjeno, grebani aluminijum. image.png.9059f13d84d8bbde40cf868d1fae4151.png

U  kompletu  dolazi WiFi antenica, 3.5mm na  RCA kablic, USB napajanje

Capture.JPG.3b94129f5d16b59d7293e14955b58357.JPG

Mogli su i TOS link kablic  da  ubace ali da ne zakeram, po ovoj ceni je i ovo izvanredno.

Testovi ga   hvale  (neki   doduse  kazu "E moj brale..")

  Qobuz  ga iskova u zvezde.  HiFitest.de malo umereniji ali takodje pun pohvala. Negde procitah da  na testu ubio SONOS od 500$

Pa  rekoh sebi "da cujem i ja sta je ovo"  i  resih da nabavim.

Po   ovoj ceni (50ak zelenih)  nisam ocekivao nista vise nego da samo radi.  Nisam ni pomisljao da bi  trebalo da pobedi neko  veliko ime od par hiljada novcanih jedinica   niti  da predstavlja hajend resenje  strimera za  neki ozbiljan sistem ali ako je (kako pisu) razbio strimer od 500$    zasto se ne poigrati.

Prvi utisci kao  sto vec napisah, vrlo kalitetna izrada kucista. Unutra kvalitetna  plocica i Wolfson  WM8918 DAC. Circuit_face_1-11.jpg

(mala  zamerka nema daljinski)

Opsti utisak i umetnicki dojam za harder ---->5-     

 

Softver

E sad    mala  ispravka,  ovo bas i nije strimer u strogom znacenju  reci vec je vise renderer. Ali to ne utice  na funkcionalnost. Sve radi ,i sa servera i  sa lokalnog USBa i sa striming servisa.

Dalje, podrzava AirPlay (CDkvalitet) ali i UPnP (24/96) 

Ako ste Appleovac onda je sve reseno. Povezete ga na mrezu i odmah ga vidi iTunes. Kao i sve ostale AirPlay klijente. Mozete da pocnete da strimujete. Multi room podrzan (vise klijenata istovremeno svira simultanu muziku)

Ako preferirate Windows i  Android onda su  tu resenja kao Windows Media Player i preusmeravanje na IcyBox ili Foobar sa plugginom za Upnp. Android  zahteva neku aplikaciju za castovanje (ima ih mnogo.Ja probao  mconnect  lite i BubbleUPnP) Radi  castovanje sa lokalnog servera kao iTidal

Ocena  za softver  ----->5-

Zvuk

Kad sam  ga nabaljao najvise  sam se  nadao  da ce,  ako se  bas ne "istacinja" sa zvukom,  SPDIF i  externi DAC popraviti stvar.

Zasad ga slusam klot prikljucenog na AltecLansig ATP3 i to je sasvim OK. Bas  je tu, visoki  takodje. Malo vise na tamnijoj strani.

Kasnije cu da ga probam i na sistemu, pa  sa DACom, pa uporedjenje sa Arylicom.

Ako se  i ne  plasira u sistem   uvek se moze upotrebiti kao resenje za  neke  WiFi aktivne zvucnike,

Nadam se da   necu   morati  da  ga   lampiziram.:lol:

 

Ajrone,vidim da si u materiji pa da pitam za savet.

Izbor se sveo na tri strimera. Ovaj Icy Box o kojem pričaš, Arylic S10 o kome si već pričao ili Wiim mini Airplay2 (ako imaš neko iskustvo sa njim). Ako ima neki četvrti rado ću te poslušati. Ili nekog drugog.

Znači, to je taj budžet.

Sve to ide na Kenwooda KA 5500, sa androida i eventualno laptopa. Bez budženja, kablova i eksternih dakova. Sguzice da može da se vrti preko neke aplikacije. Najviše Tidal i radio stanice.

Prioritet je naravno kvalitet zvuka, koliko je to moguće.

Ako još neko ima neki savet rado ću ga poslušati.

Hvala u napred!

 

Link to comment
Share on other sites

Uffff. Pa pod 1 bih ti savetovao DAC ( za bilo koji strimer da se odlučiš).

Wiim i Arylic su bazirani na LinkPlay modulu i koriste istu platformu, softverski su kompatibilni ( sa još 1000 proizvoda od 100 proizvodjača). Tako da imaju malo bolju budućnost što se podrške tiče. O LinkPlay baziranim uredjajima sam pisao u postu 

 

Proprati link na Yu3ma forum , tamo sam detaljno opisao linkplay bazirane uredjaje.

Sdruge strane IcyBox je malo drugačiji uredjaj. koristi se kao renderer samo (mora neki klijent da ga hrani muzikom). Donekle je zastareo. Sa externim DACom svira odlično. 

Možeš i mobilni telefon da koristiš kao strimer. I o tome sam pisao na Yu3ma.

Moj predlog ti je Arylic (neki diy modul) sa  DACom

(bilo šta iz te klase cene sa externim DACom)

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2022 at 7:27 PM, Iron man said:

Uffff. Pa pod 1 bih ti savetovao DAC ( za bilo koji strimer da se odlučiš).

Wiim i Arylic su bazirani na LinkPlay modulu i koriste istu platformu, softverski su kompatibilni ( sa još 1000 proizvoda od 100 proizvodjača). Tako da imaju malo bolju budućnost što se podrške tiče. O LinkPlay baziranim uredjajima sam pisao u postu 

 

Proprati link na Yu3ma forum , tamo sam detaljno opisao linkplay bazirane uredjaje.

Sdruge strane IcyBox je malo drugačiji uredjaj. koristi se kao renderer samo (mora neki klijent da ga hrani muzikom). Donekle je zastareo. Sa externim DACom svira odlično. 

Možeš i mobilni telefon da koristiš kao strimer. I o tome sam pisao na Yu3ma.

Moj predlog ti je Arylic (neki diy modul) sa  DACom

(bilo šta iz te klase cene sa externim DACom)

 

 

 

 

 

 

Pre svega hvala na odgovoru.

Ja koristim yamahin wxad 10 strimer već par godina a ovaj tražim za ortaka. Obojica smo stari skupljači ploča i diskova. Dugo nismo priznavali ništa drugo sem takvog načina slušanja muzike. Ja sam prvi poklekao a on se još bori, mada vidim sad kao kaže i nije loše. Tako da, verovao ili ne za DAC znam samo kao neku definiciju "digital to audio" konverter. Nikad ga nisam ni video uživo. Imam samo neku predstavu šta je. O DIY da ne pričamo. Ne znam dal bih običan DAC znao da nakačim na strimer. Pročitao sam sve tvoje upise na temu što ovde što na Yu3 ali veruj pola mi je kad da na latinskom pišeš.

Ali da ne snižavam nivo diskusije, samo ću ti se još jednom zahvaliti.

Sve najbolje!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...