Jump to content


Jeftin a dobar streamer


DejanM

Recommended Posts

On 24.1.2021. at 10:08, DejanM said:

Auralic Aries Mini je bio odlican streamer. Kazem bio, jer Auralic vise ne proizvodi taj model. Da li neko mozda zna zasto ? Bila je to odlicna varijanta streamera za ne tako velike novce.

Ovaj novi Aries G2 streamer transport je ozbiljna sprava ali i kosta ozbiljne novce ...

Ja kupio dva komada, eno ih u spajzu... za ne daj Boze...

Link to comment
Share on other sites

Otkrio sam da Squeezebox Touch moze da bude player za Roon. Potrebno je iskljuciti LMS na serveru da bi se omogucilo da Roon preuzme tu funkciju (server za SB Touch). Uputstvo ovde:

https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/squeezebox-setup#Getting_Started

Ja licno nisam isprobao jer (jos) nemam Roon ali kazu da ovo funkcionise ...  Na taj nacin imate jeftine Roon Ready sprave koje mozete instalirati po stanu/kuci ...

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, DejanM said:

Otkrio sam da Squeezebox Touch moze da bude player za Roon. Potrebno je iskljuciti LMS na serveru da bi se omogucilo da Roon preuzme tu funkciju (server za SB Touch). Uputstvo ovde:

https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/squeezebox-setup#Getting_Started

Ja licno nisam isprobao jer (jos) nemam Roon ali kazu da ovo funkcionise ...  Na taj nacin imate jeftine Roon Ready sprave koje mozete instalirati po stanu/kuci ...

Ja koristim Plex koji nije bas kao Roon. Možda mi ni on nije trebao ali ajd’ sad. Moje plejere sam kompletirao sa SSD da ne bih koristio NAS gde mi je i bila sva muzika. Nikad nisam imao problema sa konekcijom ali mi se, verovatno sugestivno, čini da sam dobio malo bolji zvuk. Da li je Roon stvarno vredan para ili je samo hype?

Link to comment
Share on other sites

Cujem dovoljno znacajnu razliku. Na svom sistemu. Po onome sto sam na dosta mesta naleteo na netu - postoji i neki konsenzus oko toga. Roon daje "sladunjaviji" zvuk, manje transparencije i rezolucije. Nije velika razlika, naravno, ali se cuje. Nazalost - ja je cujem :)

Probaj obavezno u svom sistemu. Uopste ne znaci da kod tebe nece savrseno "cucnuti".

Ja sam i tablet pazario 99% zbog Roon-a, al' ne lezi vraze...

Link to comment
Share on other sites

Ja izbegavam da koristim Roon iz psiholoskih razloga. Tera me na hrčkanje muzike koju ne postižem da preslušam ili slušam površno. Kad se setim perioda kad sam intenzivno kupovao ploče i cd-ove nisam stizao da apsolviram više od 4-5 naslova mesečno, to ti je godisnje pedesetak, odnosno 500 za 10goidna. Za to ti i ne treba neka posebna baza niti bog zna kakav storage.

Ipak moram priznati da je dobar za muzičko istrazivanje, ali za to je ok i tidal ili neki slican servis i razne besplatne online informacije. 

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujuci drugaru sa foruma (koristim priliku da mu se jos jednom zahvalim na tome sto mi je omogucio da u svom sistemu nekoliko dana preslusavam ovu spravu) imao sam prilike da poslusam SOtM SMS-200. To je najmanji SOtM network player i server model, koji se zapravo vise i ne proizvodi. Sada je najmanji model SMS-200 NEO:

https://artiz.info/artiz_shop/en/advanced-ii/10-681-sms-200-neo.html#/56-roon_license-2_months_free_trial/178-sms_200_neo_special_edition-none

Poredio sam ga sa Mac Mini koji je povezan USB kablom na DAC ali preko male Shiit sprave koja zamenjuje 5V napajanje, koje inace dolazi iz racunara. SOtM sam slusao direktno vezanog za DAC pomocu istog USB kabla. U oba slucaja je kao software koriscen JRiver pri cemu je u slucaju Mac Minija Jriver koristio direktno USB izlaz dok je u slucaju SOtM koriscen DLNA.

SOtM je imao kao upgrade iFi iPower napajanje umesto svog standardnog napajanja.

Kratko budi receno, mali SOtM i Mac Mini sviraju jako priblizno. Mala razlika, koja postoji i koja se ogleda u nekim finim detaljima, ide u korist SOtM sprave: nesto bolji atak, nesto jasnije diferenciranje instrumenata, ... Ali razlike su zbilja jako male. Imajuci u vidu cenu obe sprave, svakako da SOtM dobija jos vise na vrednosti. Rekao bih cak da je ova mala sprava odlican value uredjaj cak i za ozbiljnije sisteme. Kako nova verzija sa oznakom NEO ima poboljsan clock, predpostavljam da je ona jos bolja vrednost nego ovaj prvobitni model.

Interesantno je da je SOtM SMS-200 bolje svirao preko DLNA nego kada je citao files sa USB diska direktno zakacenog na SMS-200.

U svakom slucaju vredi se poigrati sa ovim spravama (network player, network transport, ili kako li ih sve vec ne nazivaju) i predpostaviti ih racunaru kao izvoru zvuka. Racunar da kao server, ali za reporodukciju je bolje koristiti network transport/player - moj zakljucak iz ove igrarije ...

SOtM SMS-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, patason said:

to je ifi napajanje u rangu baterijskih.

Meni se i linearno i baterijsko napajanje pokazalo značajno bolje od tog ifi-ja, taj ifi jeste bolji od ovih običnih čopera, ali je po mom iskustvu daleko od baterije i regulisanog i stabilisanog linearnog napajanja. Čujem da sada imaju neka novija i bolja, njih nisam probavao...

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Engine said:

Kad vidim napajanje...

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Još ako piše 5 V= to je onda baš pravo. Inače usko grlo svih tih malih spravica je napajanje od 5 V i digitalni potenciometri.....to ubiva zvuk.

  Samo su recenzori sa amazona gori od ove dve navedene stvari....teški gluvaći.

 

   PS u vezi svih vrsta merenja bez obzira na to šta se meri i sa čim se meri.

 Generalno, svako merenje mora da ima pitanje pre merenja i jedan odgovor posle merenja i to bi bilo to. Svrha merenja je samo to, da odgovori na postavljeno pitanje. Pravilno tumačenje odrećenih veličina i snimaka je najbitnija stvar kod merenja.

   Kod audia se još UVEK POKUŠAVA POVEZATI određene rezultate merenja sa slušnim testovima......i to ide jako sporo.....jednostavno kada uđe u uši svako može da priča šta hoće ali ne i dokle hoće 🤣

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, RADE said:

Još ako piše 5 V= to je onda baš pravo. Inače usko grlo svih tih malih spravica je napajanje od 5 V i digitalni potenciometri.....to ubiva zvuk.

  Samo su recenzori sa amazona gori od ove dve navedene stvari....teški gluvaći.

 

   PS u vezi svih vrsta merenja bez obzira na to šta se meri i sa čim se meri.

 Generalno, svako merenje mora da ima pitanje pre merenja i jedan odgovor posle merenja i to bi bilo to. Svrha merenja je samo to, da odgovori na postavljeno pitanje. Pravilno tumačenje odrećenih veličina i snimaka je najbitnija stvar kod merenja.

   Kod audia se još UVEK POKUŠAVA POVEZATI određene rezultate merenja sa slušnim testovima......i to ide jako sporo.....jednostavno kada uđe u uši svako može da priča šta hoće ali ne i dokle hoće 🤣

Ovo malo iFi napajanje je 9 V DC. Da li je i koliko bolje od standardnog koji se isporucuje uz uredjaj, ne znam jer nisam uporedjivao. Nesto drugo me je zanimalo. Jedino sto znam to je da ovo iFi napajanje dosta vise kosta od obicnig switchera ...

Za uredjaje u ovom rangu cena gotovo je postalo standard da se koriste switcherska napajanja. Ja sad ne bih ulazio u diskusiju switcheri protiv linearnih napajanja (npr. Linn vs D'Agostino (koji je pljuvao switcherska napajanja)) ali je ovde to pre svega stvar cene. I to je taj kompromis koji se u ovom rangu cena cesto pravi.

Sto se tice merenja samo cu kratko ponoviti: merenja sluze da se proveri ponasanje HiFi uredjaja sa stanovista elektronike. Kako ne postoje merni uredjaji za npr. boju zvuka, mi moramo i da slusamo te HiFi uredjaje da bi utvrdili da li je to ono sto se zeli.

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, DejanM said:

Ovo malo iFi napajanje je 9 V DC. Da li je i koliko bolje od standardnog koji se isporucuje uz uredjaj, ne znam jer nisam uporedjivao. Nesto drugo me je zanimalo. Jedino sto znam to je da ovo iFi napajanje dosta vise kosta od obicnig switchera ...

Za uredjaje u ovom rangu cena gotovo je postalo standard da se koriste switcherska napajanja. Ja sad ne bih ulazio u diskusiju switcheri protiv linearnih napajanja (npr. Linn vs D'Agostino (koji je pljuvao switcherska napajanja)) ali je ovde to pre svega stvar cene. I to je taj kompromis koji se u ovom rangu cena cesto pravi.

Sto se tice merenja samo cu kratko ponoviti: merenja sluze da se proveri ponasanje HiFi uredjaja sa stanovista elektronike. Kako ne postoje merni uredjaji za npr. boju zvuka, mi moramo i da slusamo te HiFi uredjaje da bi utvrdili da li je to ono sto se zeli.

Ja sam mislio na mali napon napajanja gde jednostavno nema mesta za dinamiku i sve ostalo. 5 V je jako malo za bilo šta osim za neko ekonomsko gledište stvari.

   Uglavnom svi ti uređaji napajani sa 5V ne radi  baš preterano dobro. 9 V je već nešto bolje. 12 volti je već ozbiljan napon, a bogami tu teku i amperi a ne  1,5 mA.

   Mada ako bi baš hteli da teramo mak na konac, onda se može reći, nema problema 5V, ajde da mu naguramo struju, jer struja je ta koja dobro svira a ne napon......međutim opet se vraćamo na početak priče gde su svi čipovi namenjeni da rade sa 5V u stvari i energetski štedljivi i predviđeni su da malo troše i da malo mogu da podnesu.

 

  PS inače, tema je vrhunska, ja skoro nisam čitao nešto interesantnije, onako opuštena bez nekih tenzija, gotovo da mogu i deca da čitaju. Iako se radi o dosta klizavom terenu, nema tenzija jer se otprilike sve zna......kao ono na kraju večere kada se razmenjuju mišljenja kakav je bio kolač.😀

  

 I da, što se tiče merenja to šta si napisao to stoji.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, RADE said:

Ja sam mislio na mali napon napajanja gde jednostavno nema mesta za dinamiku i sve ostalo. 5 V je jako malo za bilo šta osim za neko ekonomsko gledište stvari.

   Uglavnom svi ti uređaji napajani sa 5V ne radi  baš preterano dobro. 9 V je već nešto bolje. 12 volti je već ozbiljan napon, a bogami tu teku i amperi a ne  1,5 mA.

   Mada ako bi baš hteli da teramo mak na konac, onda se može reći, nema problema 5V, ajde da mu naguramo struju, jer struja je ta koja dobro svira a ne napon......međutim opet se vraćamo na početak priče gde su svi čipovi namenjeni da rade sa 5V u stvari i energetski štedljivi i predviđeni su da malo troše i da malo mogu da podnesu.

 

  PS inače, tema je vrhunska, ja skoro nisam čitao nešto interesantnije, onako opuštena bez nekih tenzija, gotovo da mogu i deca da čitaju. Iako se radi o dosta klizavom terenu, nema tenzija jer se otprilike sve zna......kao ono na kraju večere kada se razmenjuju mišljenja kakav je bio kolač.😀

  

 I da, što se tiče merenja to šta si napisao to stoji.

 

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Djavo  ne da mira p a je pristigla nova skalamerija.

Brand new in the box from Amazon

Capture.JPG5.JPG.5166fad01fedaaca2d4e7050ac5e62ef.JPG

smesno  mali stimer. Staje u dlan   (8*8*2cm) Tu  me je"kupio"    jer sam sad u nekoj minimalistickoj fazi.(sve mi je  malecko):D

icybox-ib-mp401-air-streaming-client-30996.jpg.9d0ca99b43335b0b9f2772d35d391a4e.jpg

icybox-ib-mp401-air-streaming-client-30997.thumb.jpg.ee61f0698b5f63f52fe59c957204ac52.jpg

Kuciste je izvanredno  kvalitetno uradjeno, grebani aluminijum. image.png.9059f13d84d8bbde40cf868d1fae4151.png

U  kompletu  dolazi WiFi antenica, 3.5mm na  RCA kablic, USB napajanje

Capture.JPG.3b94129f5d16b59d7293e14955b58357.JPG

Mogli su i TOS link kablic  da  ubace ali da ne zakeram, po ovoj ceni je i ovo izvanredno.

Testovi ga   hvale  (neki   doduse  kazu "E moj brale..")

  Qobuz  ga iskova u zvezde.  HiFitest.de malo umereniji ali takodje pun pohvala. Negde procitah da  na testu ubio SONOS od 500$

Pa  rekoh sebi "da cujem i ja sta je ovo"  i  resih da nabavim.

Po   ovoj ceni (50ak zelenih)  nisam ocekivao nista vise nego da samo radi.  Nisam ni pomisljao da bi  trebalo da pobedi neko  veliko ime od par hiljada novcanih jedinica   niti  da predstavlja hajend resenje  strimera za  neki ozbiljan sistem ali ako je (kako pisu) razbio strimer od 500$    zasto se ne poigrati.

Prvi utisci kao  sto vec napisah, vrlo kalitetna izrada kucista. Unutra kvalitetna  plocica i Wolfson  WM8918 DAC. Circuit_face_1-11.jpg

(mala  zamerka nema daljinski)

Opsti utisak i umetnicki dojam za harder ---->5-     

 

Softver

E sad    mala  ispravka,  ovo bas i nije strimer u strogom znacenju  reci vec je vise renderer. Ali to ne utice  na funkcionalnost. Sve radi ,i sa servera i  sa lokalnog USBa i sa striming servisa.

Dalje, podrzava AirPlay (CDkvalitet) ali i UPnP (24/96) 

Ako ste Appleovac onda je sve reseno. Povezete ga na mrezu i odmah ga vidi iTunes. Kao i sve ostale AirPlay klijente. Mozete da pocnete da strimujete. Multi room podrzan (vise klijenata istovremeno svira simultanu muziku)

Ako preferirate Windows i  Android onda su  tu resenja kao Windows Media Player i preusmeravanje na IcyBox ili Foobar sa plugginom za Upnp. Android  zahteva neku aplikaciju za castovanje (ima ih mnogo.Ja probao  mconnect  lite i BubbleUPnP) Radi  castovanje sa lokalnog servera kao iTidal

Ocena  za softver  ----->5-

Zvuk

Kad sam  ga nabaljao najvise  sam se  nadao  da ce,  ako se  bas ne "istacinja" sa zvukom,  SPDIF i  externi DAC popraviti stvar.

Zasad ga slusam klot prikljucenog na AltecLansig ATP3 i to je sasvim OK. Bas  je tu, visoki  takodje. Malo vise na tamnijoj strani.

Kasnije cu da ga probam i na sistemu, pa  sa DACom, pa uporedjenje sa Arylicom.

Ako se  i ne  plasira u sistem   uvek se moze upotrebiti kao resenje za  neke  WiFi aktivne zvucnike,

Nadam se da   necu   morati  da  ga   lampiziram.:lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...