Jump to content


Jeftin a dobar streamer


DejanM

Recommended Posts

5 sati ranije, R_R said:

Pitanje je ti je u stilu “aha, to je viski, a kakav je konjak”? 
Tražio si da ti neko preporuči nešto i to si dobio, konkretno. Inače, nekome ko je početnik, a rekao bih da ti to jesi, jako je nezahvalno preporučivati bilo šta. Ja sam se vodio time da u okviru budžeta preporučim ono što smatram da je kvalitetno, jednostavno za upotrebu za početnika i novo.

Hvala, za početak mi je najbitniji DAC, tu je ponuda u Srbiji prilično slaba, gledam Kineske proizvođače Topping,  Gustard i S.M.S.L
kakva je tu situacija, 500-1000?   

Link to comment
Share on other sites

Jovo, imam nekoliko pitanja. Da nebismo za čas stigli do Hegela kako je pre izvesnog vremena neko primetio na forumu.

Da li ti hoćeš da sadržaje sa smart televizora slušaš preko DAC i pojačala, zvučnika?
Da li sem TV i PC još imaš nešto od opreme?
Da li možda hoćeš da slušaš muziku sa streaming servisa, Tidal i sl.?
Pominješ gramofon. Da li imaš ploče?...............................................

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, jova said:

Hvala, za početak mi je najbitniji DAC, tu je ponuda u Srbiji prilično slaba, gledam Kineske proizvođače Topping,  Gustard i S.M.S.L
kakva je tu situacija, 500-1000?   

Jovo, ti ili nemaš pojma šta želiš ili si najobičniji trol kome je interesantno da peca ljude po forumu.

Od mene toliko, pozz.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, jova said:

Hvala, za početak mi je najbitniji DAC, tu je ponuda u Srbiji prilično slaba, gledam Kineske proizvođače Topping,  Gustard i S.M.S.L
kakva je tu situacija, 500-1000?   

Ne gledaš na dobro mestu. Gledaš Kineze u Srbiji, a imaš i naše proizvođače DAC uređaja.

 

U stvari... nije ni bitno.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, jova said:

Hvala, za početak mi je najbitniji DAC, tu je ponuda u Srbiji prilično slaba, gledam Kineske proizvođače Topping,  Gustard i S.M.S.L
kakva je tu situacija, 500-1000?   

RME ADI 2 DAC, odlična kupovina do 1000 e a ima i drugih funkcija sem DAC-a, može biti preamp, preamp za slušalice i ima DSP (koji se ne mora koristiti) a ima i balansirane izlaze...

Link to comment
Share on other sites

Ovo su tek začeci tehnologije, pa istorijski prati i začetak njegovog predaka, 78 rpm. Ovaj digitalni uređaj je podložan analogalis-u ako nije dobro izvedena sekcija koja hrani digitalni deo, tj analogni transport. Malo je teško za razumeti, zapravo ni ja više ne znam šta pišem...

Link to comment
Share on other sites

Sada se setih, interfejs za Strimofon može biti preko FIDPS i BSU, ima i optička veza knilsot. Neko bi pomislio da da su u analognom delu samo "brda i doline", ali ne, i tek kako su i u analognom delu bitni kablovi, eto, opet izgubih nit... neka preuzme neko od ovih prisebnih i savremenih što ih @Thecoki pominje, ja sam stara garda, za mene je muzika samo u nulama i jedinicama, hebeš ti ove analogne transporte, samo su zakomplikovali stvar...

Link to comment
Share on other sites

On 5.4.2021. at 10:49, ivanp said:

Jovo, imam nekoliko pitanja. Da nebismo za čas stigli do Hegela kako je pre izvesnog vremena neko primetio na forumu.

Da li ti hoćeš da sadržaje sa smart televizora slušaš preko DAC i pojačala, zvučnika?
Da li sem TV i PC još imaš nešto od opreme?
Da li možda hoćeš da slušaš muziku sa streaming servisa, Tidal i sl.?
Pominješ gramofon. Da li imaš ploče?...............................................

Lepo Vas pitam, imam TV, pojačalo, zvučnike, Lap top, sve slušam preko izlaza za slušalice na lap topu i TV-u. pitao sam da li bih preko DAC-a imao bolju (lepšu) reprodukciju, i koji bi mi DAC preporučili. ništa više. Imam i ploče, registrovao se na Tidal itd.          

Link to comment
Share on other sites

Jeste pominjao TV ali nije samo njega, reče da ima i Lap top... Ne znam kakav je USB ulaz u tim jevtinim DAC-ovima, prema mom iskustvu, loš (ovo govorim zbog lap topa i potencijalne želje za hi res i DSD fajlovima). RME ADI 2 dosta hvale generalno a ima i dodatnih opcija, koje opravdavaju njegovu cenu a i Nijemac je...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...