Jump to content


Jeftin a dobar streamer


DejanM

Recommended Posts

2 minuta ranije, siroma said:

Ne znam zašto je Rpi prvi pick u ovakvoj konstelaciji ( kompjuter sa Volumiom i dacom) pa bilo šta može da vrti Volumio. Thin klijent,... 

Još jednom.....

Za oko 100 EUR, RPi je best buy, i to iz više razloga.:

- kvalitet zvuka

- kompaktnost

- veliki broj softverskih rešenja

- mogućnost upgrade-a

Link to comment
Share on other sites

+1 za Arylic S10. Za $78,90 bolje nema.  Poručeno pre 10 dana, doneo dečko iz UPSa danas. Setup je vrlo jednostavan, i sprovodi se uz pomoć kontrolne aplikacije. Zvuk je u rangu ChromecastAudio, kontrola putem mobilne aplikacije je lagana i intuitivna. Što kolega @siroma reče, plug and play uređaj. Zvuk je primetno bolji od samog RPi. Allo Boss DAC 1.2 HAT ima bolji zvuk od Arylicovog, što je i očekivano spram cene. rPi + Allo Boss DAC + kutija su preko 100€. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
53 minuta ranije, Spachek said:

Moze neka slika da vidimo kako izgleda skutijano?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Ništa fensi tek da se pouzdano priključi i da što manje mesta zauzima.

Kutiče od pregorelog 4 portnog switcha. Čak je i ono preveliko. Strimer povučen napred da se LED i IR sensor približe prednjoj strani. IR je napasovan na postojeće otvore ali  mora da se izbuše rupe za LED koji indiciraju vrstu veze (BT, WiFi, lokal USB,...) DAC ide do kraja nazad da se lako priključe činčevi. DSC_0039.thumb.jpg.387a3a769b658d437a42659ced8c1d72.jpg

Kad se stavi neka nalepnica preko prednje ploče da maskira nepotrebne rupe i ispiše legenda iznad LEDova biće to pristojno dok se ne odlučim šta ću sa njim. Ugradnja u neko pojačalo  ili stand alone strimer.

DSC_0041.thumb.jpg.b681a2633d37edf6160f85193199b502.jpg

Možda se stisne u kutiju od IcePowera (ovo ispod)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Malo pre sam se prijavio na forum pa pozdravljam sve učesnike teme!

Tema mi je zanimljiva jer i ja treba da nabavim budget streamer. Trenutno koristim matori WD Live plejer koji je po meni fantastična sprava ali ga je odavno pregazilo vreme.

Što se tiče rasprave rpi ili Arylic, mislim da su u pravu i jedni i drugi. Obe sprave odlično obavljaju posao po super ceni.

Link to comment
Share on other sites

Meni lično za nijansu više odgovara Arylic. Zaokružen proizvod, sve odmah funkcioniše. Ima i daljinski upravljač. Može malo i da se švajsuje. Koliko sam razumeo bilo koji I2S DAC u slave modu može da se nakači na Arylic ako bude potrebe za boljim zvukom.

Imam pitanje za vlasnike Arylica:

- da li mogu da postavim internet radio stanice u preset slotove? Pa da preko daljinskog samo pritisnem dugme a radio paradise krene ...

Verovatno može ali nigde nisam našao eksplicitno informaciju. Pitao sam Arylic ali nešto ne odgovaraju ...

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

On 9.2.2021. at 22:32, Spachek said:

Moze neka slika da vidimo kako izgleda skutijano?

 

Prepakovao sam ga.

Umesto da bušim rupe za IR i LEDovke , spreda ono transprantno (za infra crvene zrake) "staklo".

Aluminijumsko elipsoidno " hajend "kutiče. :wub:    Da se slaže sa IcePowerom (ovo ispod)

MTS1.thumb.jpg.ac7f4122d3196f2332a36c133d83630c.jpg

Ko IT je;)

MTS3.thumb.jpg.3b26c3bf40a8d6c09cc36f7dfd012247.jpg

Može i uspravnoMTSuspravno.thumb.jpg.3d986792882125ca506bb07401f9be3a.jpg

 

Inače zvuk sa DACom je neuporediv u odnosu na klot Arylic. :bounce

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Spachek said:

Zgodno ti to izgleda..
Mogao si i taj IcePower da obelezis, odes kod ovih sto izradjuju plocice za stanove, znas vec porodica ...
Naprave fin neki logo, na duplofan traku i lepota

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Ume li ovo neko s voruma da iz3d-printa, laserski izreže, šta već?

All-three-logos-wordcloud-300x265.png

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Djole73 said:

beggsmily.png.dd02aabd09e51b99f9f75112af26cf5a.png

Imam pitanje za vlasnike Arylica:

- da li mogu da postavim internet radio stanice u preset slotove? Pa da preko daljinskog samo pritisnem dugme a radio paradise krene ...

 

Odeš u izbor servisa i izabereš internet radio (zaokruženo crveno)

0.thumb.jpg.c5537faf185deab359e11f6edf01d8fb.jpg

Izabereš koju hoćeš radiostanicu. Recimo Radio paradise

2.thumb.jpg.bbc7e8404e65d5702c9312e406b7edb2.jpg

Tapneš na označenu ikonu da ubaciš tu radio stanicu u Preset listu (crvena strelica)

4.thumb.jpg.b994733a4afcd81f4e011a079d2c75c7.jpg

GOTOVO

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, siroma said:

Odeš u izbor servisa i izabereš internet radio (zaokruženo crveno)

 

Izabereš koju hoćeš radiostanicu. Recimo Radio paradise

 

Tapneš na označenu ikonu da ubaciš tu radio stanicu u Preset listu (crvena strelica)

 

GOTOVO

Hvala!!!! :cheers

Baš mi znači info. Odo sada da pazarim jedan komad. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
3 sati ranije, CoyoteKG said:

Opet ja da davim sa strimerima.

Šta mislite o Audiloab 6000N?

Vidim da ga je whathifi nahvalio, i da ujedno ima i DAC u sebi isti koji je u takodje nahvaljenom poznatom M-DAC-u

Izvrstan streamer, moj prijatelj ga ima.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, CoyoteKG said:

Opet ja da davim sa strimerima.

Šta mislite o Audiloab 6000N?

Vidim da ga je whathifi nahvalio, i da ujedno ima i DAC u sebi isti koji je u takodje nahvaljenom poznatom M-DAC-u

U tom rangu cene dao bih prednost Cocktail Audio N15D.

Link to comment
Share on other sites

Sve to što je Whathifi nahvalio je uvek sponzorisano,tako da teško se iz toga mogu izvući neki konkretni zaključci.

Audiolab nisam slušao bila je svojevremno želja da se proba/kupi taj uređaj,N15d zvuk odličan ali je aplikacija bila katastrofa.

Mogu da se jave sadašnji korisnici pa da daju tačnije informacije.

DAC je diskutabilan u svim tim uređajima,treba obavezno probati.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 25.1.2021. at 13:13, bkrmar said:

E30 je Topping-ov entry level DAC, nije najbolji ni u svojoj klasi. Nema svrhe porediti ga sa uredjajima sa kojima si poredio. Mene bi zanimalo kako se nosi Topping flagship DAC (npr D90 ili D70s) od 500 EUR sa B3 HGC od 2000 EUR, Mytek DAC od 1500 EUR itd. 

Planiram da kupim uskoro Gustard X16 ili Topping D70S i rado ću ga dati na poredjene ukoliko neko želi. 

Gustard X16, kod koga se kupuje?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...