Jump to content


Kimber 4TC za interkonekt?


popaj

Recommended Posts

Možeš, ali moraš da biraš neki masivniji RCA konektor i da zaista budeš iskusan u lemljenju.

Imao bi dva komada od po 50 cm, ako zadržiš konstrukciju.

Ako raspredaš konstrukciju, crvene i bele, onda možeš da napraviš 4 komada IC-a (dva stereo), sa po dve žice, dužine oko 1m.

4tc_angled.png?v=1544213906

Link to comment
Share on other sites

Ovo meni ni po boji, ni po broju žica ni po uplitanju ne liči na pomenuti kabl. Valjda treba da ima 8 komada a ne samo 4 žice.

Ako baš hoćeš da ga iskoristiš, onda sve razvrti i upleti plavu i crnu za jedan i za drugi u potrebnoj dužini. Od ostatka napravi biwire džampere ili neko interno ožičenje. Sačuvaj za nešto...

Link to comment
Share on other sites

Sad videh, žica je po specifikaciji 2x4x19.5AWG (0.6mm2) dakle u tvom slučaju gde imaš 2x2x0.6mm2 imaš 1.2mm2 sa dve crne i isto toliko sa dve plave. Nije to nešto strašno. Pravio sam ja IC sa 6mm2 solidcore.

Sve se to lepo spakuje i peva ko slavuj.

Link to comment
Share on other sites

Može i da se rasplete pa da se napravi jedna parica crna+plava. Samo mislim da ima puno boljih rešenja za IC kabal od toga, a to treba koristiti za zvučnike ili interno ožičenje recimo pojačala.

Preporuka VDH D102 MK3 Hybrid 20eur/m. Centralne žice spojiš zajedno za signal a širm je GND, znači kao koaksijalni kabal vezano. Može i kako preporučuje proizvođač, jedna centralna signal, druga GND a širm na GND vezan samo sa jedne strane. Meni bolje zvuči ovo prvo, vezan kao koaksijalni kabal.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, popaj said:

Da, ali kako da idu? Ovako kao što ih imam, po dve povezane. Dve crne na vodu a plava na 1 i 3? 

      XLR.                      RCA.
2 crne na (1+3)*=> masa rca

2 plave na 2=> signal rca

* povezi kao na slici 2 sa linka

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...