Jump to content


KEF Q750


Baja

Recommended Posts

Danas okruglo godinu dana od kada sam rešio da kupim zvučni sistem. Kako mi čitanje po netu nije mnogo pomoglo. rešio sam da priznam da ja u principu pojma nemam i da mi treba pomoć nekog ko ima.  Prvobitni plan je bio da kupim AV reciver pa da kupijem zvučnike, ali koliko sam razumeo bolje je početi od kvalitetnih zvučnika.

Dnevna soba je 3.5m x 7.5m, dakle pravougaonik. Slušao bih radio, Tv sa Sat recivera, muziku sa NAS-a i pogledao neki film povrtemeno. Prvobitno je budžet bio oko 1000e, ali kako stvari stoje moraću toliko dati samo za par zvučnika. Plan je da uzmem KEF Q750, pa da prilikom preuzimanaj čujem kako zvuče na nekoliko AV recivera i onda za par meseci kada se oporavim finansijski i supruga zaboravi koloiko sam novca potrošio na zvučnike kupim i AV reciver za koji se odlučim.

Da li su ovi KEF dobar izbor, ili ima neki bolja kupovina za iste ili još bolje manje novce? Jel izvodljivo da ih uparim sa nekim 5.1 reciverom pa da mogu kasnije da pravim neku kućni bioskop varijantu, ili da idem na neki stereo AV reciver?

 

Link to comment
Share on other sites

Kef Q750 je odličan zvučnik, još ga časti sa odgovarajućim stereo pojačalom (nikako AV risiver) i imaćeš strašan sistem.
Ja sam ga slušao sa nekim Cambrige audio pojačalom više klase, i to je zvučalo fantastično.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Engine said:

Kef Q750 je odličan zvučnik, još ga časti sa odgovarajućim stereo pojačalom (nikako AV risiver) i imaćeš strašan sistem.
Ja sam ga slušao sa nekim Cambrige audio pojačalom više klase, i to je zvučalo fantastično.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Jedino ako to pojačalo niie bilo čarobni štapić?

Link to comment
Share on other sites

Uzeo bih nove zvučnike, ne bih rizikovao sa polovnim. Hvala na pomoći, znače mi preporuke koje sam dobio.

Pravim neki uži izbor, pa ću da izaberem. Ovaj Kef iz naslova(108000din), FOCAL CHORA 826(107000din), Dali oberon 7 (108000din),Monitor Audio Bronze 500 6G(108000din). Cene su izjednačene, pretpostavljam da su ista klasa. Teško ih mogu čuti sve na istom mestu. Ima li još neka preporuka, Jel neko već slušao i upoređivao neke od ovih modela?

Link to comment
Share on other sites

Ne bih baš tako olako isključio polovno, imaš recimo u forumskim malim oglasima Monitor Audio zvučnike koje prodaje "gazda" foruma, koji su doduše bookshelf, ali dve klase iznad tih koje si nameračio, a cena značajno niža nego kod distributera. Uvek može da se doda naknadno neki solidan sub ako se za tim ukaže potreba.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam nedavno bio u slicnoj dilemi, do 1000E, na kraju sam zavrsio sa Oberon 5. I zadovoljan sam. Ako hoces 1000 da potrosis, mozda i Triangle Borea 08, doduse, nisam ih cuo, nemaju se gde cuti, ali ima detaljan review na YT. Isto i za ELAC DFR52. Zavisi kakav zvuk volis/cenis. Slusao sam u Player-u SVS Prime Tower-s, bili su na popustu oko 1000, covek rece da su to najbolji za te pare, bar kod njih. A imaju i Kef. I zvuce, bas dobro, a bas ide do 30Hz, ne treba SW, sem za jaku HT grmljavinu :)

Link to comment
Share on other sites

 Za svaki  kvalitetan  HT je obavezan sub. I dalje nema price. Ni diskusije. Simicu, kad prodje ova bolestina, otidji kod nekog forumasa( ne znam odakle si) ko ima pravi HT i da cujes sta rade subovi u postavci. Jaka grmljavina nije, kako ti pises. Srecno.

Inace, ovi Ljubini spkrs su odlicna preporuka. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nesone said:

 Za svaki  kvalitetan  HT je obavezan sub. I dalje nema price. Ni diskusije. Simicu, kad prodje ova bolestina, otidji kod nekog forumasa( ne znam odakle si) ko ima pravi HT i da cujes sta rade subovi u postavci. Jaka grmljavina nije, kako ti pises. Srecno.

Inace, ovi Ljubini spkrs su odlicna preporuka. 

Nisam ni rekao da za ozbiljan HT ne treba sub, to mu je u definiciji. Mada je "ozbiljan" relativan pojam. Covek pitao zasad za dva zvucnika, pa se nasalih usput, ako je dozvoljeno na forumu.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Baja said:

Ako sada kupim par zvučnika i stereo pojačalo, da li na stereo pojačalo mogu kasnije da dodam i sub?

kao sto rece Delija, na sub sa Hi-Level ulazima mozes uvek, a citao sam da je to cak i bolje... Neka stereo pojacala imaju sub out, vecina ne. I ja sam imao ovakvu dilemu, da li AVR ii stereo... Pa cisto da napisem, ako ti pomogne. Ja sam hteo i muziku i filmove, i svuda su me ubedjivali da za "ozbiljno" slusanje muzike AV risiver ne ide, bar ne neki ispod 2-3K evra, a i sam sam poredio risiver (doduse u pure direct modu, sto mozda i nije fer, jer iskljucuje procesing AVR-a, koji jeste njegova jaca strana) i duplo jeftinije stereo pojacalo koje je zvucalo bolje za muziku, lepsa zvucna slika i bolji bas. Na osnovu toga kupih stereo pojacalo i nisam se pokajao. Cak je i to dovoljno sa dva dobra zvucnika da bude neki skoro Home Theater :) Naravno, 5.1+ sistem je za filmove bolji, ali tu dolazimo da pitanja prostora, komsija, novca, koliko ti to znaci u zivotu itd, to ces vec sam da izvagas. Ja trenutno imam neki stari 5.1 Genius sistem i kineski dolby decoder, pa to sve iskombinujem sa stereo pojacalom, kad se zazelim 5.1 zvuka. Ja sam ogranicen sa prostorom i vremenom, pa zasad nisam ni hteo nesto vise da ulazem u ovo, a nije da ne volim... Postoji i ta varijanta da kasnije kupis AVR, pa povezes njegove preouts na stereo pojacalo, pa to koristis za muziku, ali to je vec vise opreme, sigurno je bolji zvuk za muziku nego sam AVR, ali opet, sve je to relativno, sta ti znaci i koliko... Ja planiram tako nesto da uradim, kad bude prostora, fizickog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...