Jump to content


Izbor kertridža u klasi od 300 do 500 evra


Pandaros

Recommended Posts

Efektivnu masu rucice olaksavanjem headshell-a ne mozemo znacajnije smanjiti. Dobro je da ovaj, tezi nije previse poremetio rezonantnu frekvenciju. Vrednost jeste granicna, ali je prihvatljiva.

Ne bi trebalo da bude problema sa zvukom, a eventualni problem se moze javiti u tracking-u, ali samo u ekstremnim slucajevima (npr. veoma valovita ploca).

Tako da, uzivaj u slusanju :) Microlinear vrh je veoma dobar u izvlacenju maksimuma po pitanju trackinga sa ploce, sto ce znaciti dosta sa orkestarskom muzikom...

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pojašnjenju.
Isprva sam bio nesiguran da li bi šibata bila bolji izbor, ali nakon dodatnog čitanja o ML, kao i novih slušanja, bivam sve zadovoljniji izborom igle i kertridža.

Ova tema možda još nekom pomogne u izboru kertridža; meni svakako jeste.
Ako jednom poželim MC, mislim da ću svakako na listi imati i AT-OC9XML.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da si vec resio iglu ali moje iskustvo, poceo sam sa iglom koja je dosla uz rega 3,

prvi znacajan upgrade je bio 2m red,

posle je bila grado ne znam tacno model,

a zatim dynavector 10x5 MC HO, odlicna

sad sam trenutno na DV 20x2 i prezadovoljan sam ona je malo van cenovnog ranga ali mislim da bi 10x5 bio pravi pogodak... ja sam bio zadovoljan

Link to comment
Share on other sites

On 14.1.2021. at 11:47, Pandaros said:

U temi "Kupovina gramofona" jako sam usko izložio svoju dilemu, a sada bih želeo da je proširim vašim predlozima.

.....

Hvala unapred na savetima!

BM Sloba je krenuo nedavno sa distribucijom Hana zvucnica,vidi jel ima jos Hana EH na stocku,i puna cena mu je dobra,i zvucnica ima i tako dobar odnos kvalitet/cena,jos ako nadjes adekvatnog kljucara za bravu...B)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

U želji da dopunim i obnovim temu, izneću podatke koji su nastali promenom kertridža i gramofona.
Technics SL-1500C je zamenjen Technicsom SL-1200G, a kertridž AT-VM740ML je ostao, ali je ovaj put montiran na headshell koji je došao sa novim gramofonom.
U Audacity sam navedenim postupkom pronašao da je rezna frekvencija 8 Hz. Ovaj AT kertridž je definitivno na donjoj granici, bez obzira na headshell koji se koristi, barem na technics tonearmu.
Danas preuzimam Goldring Eroica LX, a kad ga budem podesio, javljam reznu frekvenciju.
Samo još ne znam da li ga montiram na technicsov ili AT-LH13/OCC headshell. Eroica je 5.5 g, sa šrafovima 6.6 g.  Dynamic Compliance @ 10 Hz: 18 mm/N bi po kalkulatoru sa 12g efektivnom masom tonearma davala 9 Hz reznu, ako dobro gledam. Da li bi sa težim headshellom AT-LH13 (14g je masa headshella, ne efektivna masa ručice) bila drugačija?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...