Jump to content


XLR na činč - povezivanje


popaj

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5m interkonekt kabla isto nije za zanemarivanje, zato su i izmišljeni balansirani kablovi. Recimo odmah iza izvora signala staviti transformator SE na BAL, a od trafoa do SUB neka ide balansirani kabl sa XLR konektorima. Onda GND na tim uređajima nema uticaja, kao ni smetnje razne.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, giZ_Mo said:

Једино галванско одвајање на линији улазног сигнала.

13 minuta ranije, Baćko Kraljević said:

To su već španska sela za mene. Jedino kakav crtež ili fotka uređaja...

Ovako nešto...

 

galvanski izolator.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Baćko Kraljević said:

Probao, opet isto.

Galvansko odvajanje sam već opisao, potreban je odgovarajući transfomator za audio opseg (2kom) da se odmah na izvoru nebalansirani signal pretvori u balansirani i tako balansiranim kablom putuje do SUB-a. Uzemljenje tog kabla (pin 1 i širm) se dobijaju iz XLR konektora na SUB, i to ne treba da ima nikakve veze sa uzemljenjem izvora, znači potpuno odvajanje.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, zek said:

Ovako nešto...

To neće da može, to je galvanski odvajač za kablovsku. Imam to kući zbog različitih potencijala uzemljenja na kablovskoj instalaciji i mom stanu. Nisu kablovsku uzemljili u našoj zgradi nego drugoj pa razvukli instalaciju do naše.

Link to comment
Share on other sites

Ovako nešto...
 
1710893104_galvanskiizolator.thumb.jpg.8434d939fc0b7a2c498898206192e9f3.jpg
Meni je to pomoglo. Ali radi samo sa starim set top boxom. Problem se javio kada su mi promenili strujomer. Brum cak i kada se nista od TV ne prikljuci na sistem. Morao sam da se odreknem mogucnosti snimanja, pauziranja, premotavanja programa i zatrazim da mi vrate stari box... sto mi nije problem. TV gotovo da uopste ne gledam. Sa ovim izolatorom bruma nema, TV prikljucen na sistem. Nesto bolji zvuk je sa audio izlaza iz set top boxa nego sa TV. Digitalni izlazi sa boxa su po meni slabog kvaliteta mada uprkos tome dobijao sam bolji zvuk zahvaljujuci kvalitetnom dac-u.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...