Jump to content


Canton zvucnici


Thias

Canton  

1 member has voted

  1. 1. Sta izabrati

    • Ergo 21 DC za 100 eura
      0
    • Chrono 502 za 200 eura
      0
    • Karat 300 za 250 eura
      0
    • Dali Menuet/Scepter
      1


Recommended Posts

Pozdrav. Trazim polovne zvucnike za gramofon ranga oko 200e. Posle dosta guglanja, pretragu sam suzio na Canton, ali nisam siguran za model. Imam opciju da kupim Canton Ergo 21 DC za 100e, za 200e Canton Chrono 502, za 250e Canton Karat 300. Takodje su mi za oko zapali Dali Royal Menuet, Dali Royal Scepter i Dali Zensor 1, ali mi se cini da je Canton bolji za te pare.

Sta vi mislite o Cantonu, a i o Daliju? 

Pojacalo je Yamaha a520, a planiram da nabavim a1020.

hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Od Karat i Menuet odustajem, a sada su mi za oko zapali i JM Lab Chorus 705 Focal. Dakle, izmedju Canton Chrono 502, JM Lab Chorus 705 Focal i Dali Royal Menuet II, moze li savet? Da li su sva tri zvucnika kvalitetna, i da li je sve samo stvar ukusa u ovom slucaju? Sta bi mi savetovali? Hvala

Edit: Takodje sam snimio i Elac Debut 2.0 B5.2 u ponudi, hvala na savetu!

Link to comment
Share on other sites

To mi je jasno, ali mislio sam vise na isplatljivost, tj. za koje od ova 4 ponudjena zvucnika vredi dati 200e, tj. da li neki vredi vise ili manje od toga... Takodje, zanimaju me njihove karakteristike tipa Canton je ovakav, Dali onakav i slicno, posto ne mogu da ih isprobam sam...Bilo kakav savet je dobrodosao, posto su mi ova 4 para trenutno u igri, a nemam priliku da ih slusam uzivo.

Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2021 at 7:37 PM, Thias said:

Od Karat i Menuet odustajem, a sada su mi za oko zapali i JM Lab Chorus 705 Focal. Dakle, izmedju Canton Chrono 502, JM Lab Chorus 705 Focal i Dali Royal Menuet II, moze li savet? Da li su sva tri zvucnika kvalitetna, i da li je sve samo stvar ukusa u ovom slucaju? Sta bi mi savetovali? Hvala

Edit: Takodje sam snimio i Elac Debut 2.0 B5.2 u ponudi, hvala na savetu!

Sad se u priči pojavljuju novi momenti: nisu samo nijemci, sad imamo dance odn. francuze. Najviše sam imao britanskih zvučnika i u jednom drugom postu sam napisao da svi imaju sličnu zajedničku notu. Od prijatelja znam da je takva situacija kod francuskih zvučnika: imaju prilično naglašeno visokotonsko područje ( Focal, Triangle...), i dobru 3D sliku zvuka...Pokušaj bilo šta od ovog što te zanima da čuješ svojim ušima. Teško da ti iko može dati savjet koji odgovara tvom ličnom ukusu...

Link to comment
Share on other sites

On 1/14/2021 at 10:29 PM, zek said:

Toliko je različitih modela kod jedne i druge firme da se ne može dati jednoznačni predlog za ili protiv. Kod obe firme ima i boljih i lošijih serija i modela.

Pa eto, konkretno stariji Ergo 21 DC za 100e protiv novijeg Chrono 502 za 200e, sta je pametnije uzeti, tj. da li vredi tih para?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mislim da je u kategoriji 200 eura Canton gle 100 najbolja kupovina . Citajte :

http://www.hifi-forum.de/viewthread-30-30886.html

To su zvucnici koji se mogu usporediti sa najboljima u nekim segmentima.

I Canton Quinto 540 su ok ali Gle 100 je majka .

Ko god kaze drugacije nije iskren.

Najpotcenjeniji stari zvucnici.

Rapsodija uzitka miline dubine i snage.

Edited by Radja10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...