Jump to content


CD-R ili CDRW


vladaelo

Recommended Posts

1 sat ranije, miletrosak1959 said:

Ja ga koristim ali samo kao kontrolni  cd da cujem kako to zvuci u sistemu.

Nisam ih koristio kao trajni zapis.Opet si tu ogranicen sa onim sto ima kod nas a i skuplji su.

Neka su skuplji.

Originalni CD nema ispod 500 din nigde (a i skuplje, zavisi sta)

CDRW moze da kosta 60 din na stapu.

Nema mi druge nego da probam sam.

CDRW cu snimiti 2x, finalizovati i uporediti sa originalom, na sluskama.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sva optika je shit u zadnjih 10ak godina, bio to Teac, Plextor, Pioneer itd. Pravilo se kvalitetno do negde 2005, posle toga je pojeftinilo i krs je. 
Plextori su bili dobro kada i Teac (scsi rezaci i prve serije IDE rezaca), posle krs ko i sve ostalo.

Npr Teac koje pominje @miletrosak1959 su odlicni, ali recimo modeli tipa 552 su vec losiji.

2 sati ranije, miletrosak1959 said:

Nisam koristio EAC za rezanje samo za kontrolu kvaliteta snimka.Za rezanje se meni pokazao bolji program FEURIO.

 

Kako se FEURIO pokazao bolji ako niste EAC koristili za rezanje? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Inace ako se misli na onaj Plextor 52x za KP, neotpakovan, to je stari model (sto je dobro), ali kad je vec optika bila losijeg kvaliteta.

Naravno, ostaje pitanje kako bi radio (i da li bi radio) rezac koji stoji u kutiji 15 godina.

Na stranu sto kontam da je trazena cena za njega visoka.

 

I naravno na kraju, to je IDE uredjaj, treba biti pazljiv, jer racunaru poodavno nemaju IDE kontrolere (moze se premostiti sa IDE-> SATA adapterima).

Link to comment
Share on other sites

Probao sam ga pre 20 god ali se ova kombinacija meni pokazala kao bolja.

Skinuti sa neta u najkvalitetnijem obliku muziku,u programu XRECODE 3 ILI Format factory prebaceni u wav format,narezani na CD RW medij,preslusani,zatim u programu EXACT AUDIO COPY proveren kvalitet do 98-100%.Taj proveren materijal se sad nalazi na hard disku i sa njega se snima na cd medij sa programom Feurio CD writer.Medij je JVC CD a snima se rezacima TEAC koji imaju mogucnost rezanja sa brzinom x4.Snimak se moze porediti sa bilo kojim originalnim diskom.

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, miletrosak1959 said:

Probao sam ga pre 20 god ali se ova kombinacija meni pokazala kao bolja.

Skinuti sa neta u najkvalitetnijem obliku muziku,u programu XRECODE 3 ILI Format factory prebaceni u wav format,narezani na CD RW medij,preslusani,zatim u programu EXACT AUDIO COPY proveren kvalitet do 98-100%.Taj proveren materijal se sad nalazi na hard disku i sa njega se snima na cd medij sa programom Feurio CD writer.Medij je JVC CD a snima se rezacima TEAC koji imaju mogucnost rezanja sa brzinom x4.Snimak se moze porediti sa bilo kojim originalnim diskom.

Hvala

To je konkretan i dobar savet i moram ga isprobati...

samo prvo da vidim da li moze nesto biti sa CDRW.

Link to comment
Share on other sites

EAC je uznapredovao u zadnjih 20 godina. :) Zadnje verzija je iz novembra 2020. 

Takodje ne znam kako poredite sta je bolje narezano?

Gledajuci sa aspektra preciznosti EAC ima podesavanja posebno za read i write offset (broj semplova) i to se razlikuje medju modelima rezaca. Tako da bi u EAC disk bio procitan ili narezan ispravno, mora biti offset podesen kako treba. 

Ovde ima kratko objasnjenje o tome.

https://www.exactaudiocopy.de/en/index.php/support/faq/offset-questions/

 

Inace ne znam kakvi su blu ray rezaci, mozda su nesto kvalitetnije odradjeni od DVD konfekcije.

Link to comment
Share on other sites

Pa eto probajte novi EAC i Feurio. Mada ja nesto ne verujem da bih ja cuo razliku. :) Ako razlike ima onda, neki od njih ne reze kako treba. EAC se reklamira ekskluzivno za audio primenu, i ne moze da nareze nista drugo. 

Ili narezete sa oba programa, ripujete ponovo, i odradite compare. Ako nema razlike, onda su isti.:)

Mislim da sam imao do nedavno 532, stajao u fioci na starom poslu. Kad sam promenio posao, ostao tamo. Eto, da sam poneo dao bih ga @vladaelo

552 nije los, ali nije na nivou starijih modela. Narezace i on disk ispravno, ali im je vek trajanja kraci od starijih modela. DVD rezaci kostaju 1500dinara, ne treba ocekivati da potraje dugo. Ali kad je nov, narezace disk kako treba.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, miletrosak1959 said:

Pitam jer imam mogucnost da nabavim 552 za sitne pare.Svojevremeno sam probao sigurno desetak raznih CDRWa i DVDRWa Pioneer ali sam se zadrzao na TEACu.DVDRW nisu ni priblizno dobri za audio.

Cak i po tezini su 2,3 puta laksi od TEACa

Koji ste Pioneer probali? Ako su laksi 2-3 puta znaci da su krs. :)

Pioneer 108 koji imam je tezak 1.1kg. Poredjenja radi Teac 512 koji je nesto stariji model (iz 2000) je tezak 1.2kg, dakle 100gr tezi.

Ne znam sta da kazem za 552, kontam da je polovno, a nesto staro preko 15 godina, korisceno, moze da zariba bilo kad.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, garson said:

Koji ste Pioneer probali? Ako su laksi 2-3 puta znaci da su krs. :)

Pioneer 108 koji imam je tezak 1.1kg. Poredjenja radi Teac 512 koji je nesto stariji model (iz 2000) je tezak 1.2kg, dakle 100gr tezi.

Ne znam sta da kazem za 552, kontam da je polovno, a nesto staro preko 15 godina, korisceno, moze da zariba bilo kad.

Mozda 112 ILI 114.Ovaj TEAC 516 STO MI SAD RADI JE IZ 2002gog.A imam u rezervi 54e iz 2000god.

Taj 552 je iz 2003.

Link to comment
Share on other sites

On 13.1.2021. at 21:45, miletrosak1959 said:

Moze biti ali bezim od virtualne muzike.

Ceo dan juce i prekljuce izgubih da nadjem da kupim CDRW i nema nigde a zivim u BG-u.  Ranije je moglo da se kupi i u trafici a sada nema.

Imao sam ideju da rezem FLACOVE kao CDDA i slusam ih na starom CD PLAYER-u (od 50 evra) koji daje bolji

zvuk (meni), nego DAC MAGIC (koji kosta 200+evra). O jednostavnosti koriscenja da i ne govorim.

Zaista nemam vremena da lutam po gradu i trazim prazne CD-ove, imam decu i to vreme sigurno mogu da potrosim na drugi nacin.

Kupio sam ono sto sam nasao VERBATIM CD-R AZO CRYSTAL i snimam brzinom 8X i sta mi Bog da.

Link to comment
Share on other sites

On 15.1.2021. at 9:23, vladaelo said:

Ceo dan juce i prekljuce izgubih da nadjem da kupim CDRW i nema nigde a zivim u BG-u.  Ranije je moglo da se kupi i u trafici a sada nema.

Imao sam ideju da rezem FLACOVE kao CDDA i slusam ih na starom CD PLAYER-u (od 50 evra) koji daje bolji

zvuk (meni), nego DAC MAGIC (koji kosta 200+evra). O jednostavnosti koriscenja da i ne govorim.

Zaista nemam vremena da lutam po gradu i trazim prazne CD-ove, imam decu i to vreme sigurno mogu da potrosim na drugi nacin.

Kupio sam ono sto sam nasao VERBATIM CD-R AZO CRYSTAL i snimam brzinom 8X i sta mi Bog da.

https://www.kupujemprodajem.com//kompjuteri-desktop/opticki-uredjaji/teac-cd-rezac/oglas/107858506

Ovo je solidan rezac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...