Jump to content


CD-R ili CDRW


vladaelo

Recommended Posts

Slicne teme su bile i ranije, ali ja nisam nasao odgovor.

Imam NAD-ov Hi Fi CD player koji osim originalnih diskova cita i narezane CD-R ali cita i CDRW.

E sada, cuo sam negde da sto je manja brzina rezanja, bolji je zvuk na CD player-u.

Moderni CD-R mediji imaju gotovo providni srebrni sloj za rezanje i namenjeni su za rezanje na velikim brzinama 16x - 52 x.

Kada bih njih narezivao sporo (2x, 4x, 6x), spalio bih taj sloj i ne bih uradio nista.

Pade mi na pamet da se CDRW rezu sporo, pa da li bi oni bili bolji za audio (narezem ih jednom, finalizujem i vise ih ne diram).

A imaju da se kupe i CD-R (Music) koji se narezuju sporije (12x, 16x)

Da li je bolje uzeti to ili CDRW?

Napominjem da me zanima samo muzika koju imam nameru da slusam na CD player-u.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 sati ranije, miletrosak1959 said:

CD-R Imation recimo koji je prilicno solidan ima brzinu rezanja od 1-52 x,ja ga narezujem brzinom 4x i to svira odlicno.Potrebno je da imas rezac koji moze da reze na malim brzinama a budi siguran da to disku nece smetati.

Hm, meni zvuce dobro i obicni data diskovi kada ih rezem 24x, ali kada ih uporedim sa originalom, ima razlike. Inace, koristim program EXPRESS  BURN koji dozvoljava sve brzine rezanja, bez obzira na rezac. Te IMATION nisam probao a nosim se mislju da u VIP VIRTICOM-u kupim MEDIA RANGE music CD-R. Na stapu su i pise da je brzin rezanja do 12x. Kosta 30 din/kom. Racunam da je malo deblji srebrni sloj, te da cu ga rezati 4x.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, garson said:

S obzirom da JVC Taiyo Yuden nema vise da se kupi kod nas, ali ima na ebayu po razumnim cenama (10e za 20-25 komada, bez slanja). Svakako vredi razmisliti ako se trazi kvalitet.

Da, kvalitet se trazi.

Mogu li MEDIA RANGE Music CD ili VERBATIM CD-R Music da se porede sa  JVC Taiyo Yuden?

Mogu se nabaviti kod nas. Jeste da su nesto skuplji ali ako bi dobio kvalitet, kupio bih.

Link to comment
Share on other sites

CD-R Audio or CD-R Music discs are for use with standalone recorders that hook up to your stereo, and the extra cost is a royalty to songwriters for the privilege of copying their CDs. These recorders check the blank CD's "Disc Application Code." If the blank is marked with the "for music" Application Code, recording is allowed. If not, recording is disabled. Computer-based recorders don't care about the "for music" code, so these more expensive blanks are unnecessary for use on a computer based recorder.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Bendtner said:

CD-R Audio or CD-R Music discs are for use with standalone recorders that hook up to your stereo, and the extra cost is a royalty to songwriters for the privilege of copying their CDs. These recorders check the blank CD's "Disc Application Code." If the blank is marked with the "for music" Application Code, recording is allowed. If not, recording is disabled. Computer-based recorders don't care about the "for music" code, so these more expensive blanks are unnecessary for use on a computer based recorder.

 

 

Znaci nisu za rezanje na kompjuterskim rezacima!

Hvala na informaciji.

Sta onda uzeti a da ima kod nas i da se postigne kvalitet?

(Znam da na ebayu ima sve, ali bih hteo da izbegnem carine)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, miletrosak1959 said:

Tesko da ces moci sa diskovima koje planiras da koristis,tim rezacem i programom koji koristis da se priblizis zvuku originalnog CDa.

Dobro.

A sta ti predlazes?

Nemoj samo da predlozis neki rezac koji je bio u upotrebi pre 30 godina...to sada ne moze da se nadje a pitanje je

da li bi nova aplikacija za rezanje radila sa tim.

Daj (ako znas) neki novi rezac koji ima da se kupi.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, miletrosak1959 said:

Ja koristim stare Teac rezace iz 2002god.a i program za rezanje je iz tog vremena.

Tacno je da je to danas tesko nabaviti pa bi moglo da se proba sa nekim rezacem firme PLEXTOR.

Oni su se pravili i u to vreme a mislim da se i danas rade.

Hvala

Viidecu sta se nudi danas od PLEXTORA a imas li predlog za medij i brzinu rezanja?

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, miletrosak1959 said:

Da ali kad se narucuje preko AMAZONA pakovanje od 100kom.iznosi oko 65e.

EAC koristim samo za podesavanje rezaca i kontrolu kvaliteta snimka u opsegu 98-100%.

Za rezanje koristim program FEURIO.

Da, ali to prelazi 50e, covek rece da hoce da zaobidje carinjenje. Mislim ok, ima opcija na ebayu, 20, 25, 50, 100 komada, 50 komada je nekih 25e bez slanja.

EAC radi odlicno i za rezanje, jer radi podesavanje ofseta i za rezanje. Ne mogu da se setim za brzine rezanja, nisam odavno rezao u EACu. 

 

@vladaelo

Sto se Plextora tice, bilo sta novo je da ne kazem shit. :) Plextor je bio dobar u vreme scsi rezaca, a to je ovo sto miletrosak kaze negde pre 20 godina.

Sad ne znam sta raditi po tom pitanju, mozda se moze naci nesto matoro polovno a da radi. Ja i dalje imam 2 komada Pioneer 108 iz 2003 godine, oba rade odlicno. 

Naruci na amazonu ili ebayu JVC Taiyo Yuden. ;)

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, garson said:

Da, ali to prelazi 50e, covek rece da hoce da zaobidje carinjenje. Mislim ok, ima opcija na ebayu, 20, 25, 50, 100 komada, 50 komada je nekih 25e bez slanja.

EAC radi odlicno i za rezanje, jer radi podesavanje ofseta i za rezanje. Ne mogu da se setim za brzine rezanja, nisam odavno rezao u EACu. 

 

@vladaelo

Sto se Plextora tice, bilo sta novo je da ne kazem shit. :) Plextor je bio dobar u vreme scsi rezaca, a to je ovo sto miletrosak kaze negde pre 20 godina.

Sad ne znam sta raditi po tom pitanju, mozda se moze naci nesto matoro polovno a da radi. Ja i dalje imam 2 komada Pioneer 108 iz 2003 godine, oba rade odlicno. 

Naruci na amazonu ili ebayu JVC Taiyo Yuden. ;)

Meni iz nemacke naruce na Amazonu JVC A POSTO GA NEMA U NEMACKOJ stize sa doplatom iz engleske i onda mi to neko donese za BGD.

PROBAO SAM RAZNE REZACE ali vec 20 godina koristim TEAC,MODEL 502,503,sad trenutno 516 i to radi sjajno.

Potrosio sam 2 rezaca ,sad koristim treci a imam jos jedan u rezervi.Narezali su par hiljada diskova.

Nisam koristio EAC za rezanje samo za kontrolu kvaliteta snimka.Za rezanje se meni pokazao bolji program FEURIO.

 

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, miletrosak1959 said:

Trenutno imas PLEXTOR nov na KP.Od medija najbolji je  JVC Taiyo Yuden a IMATION je sasvim solidan.

Ja koristim brzinu 4x nema potrebe nize.

Sad nisam pametan.

Kolega GARSON kaze da su novi PLEXTORI shit?

A kako bi islo audio sa CDRW?

On moze da se reze sa 2x brzinom.

Da li je neko probao?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...