Jump to content


Yamaha A-S701 i Focal Chora 826


milan-hk

Recommended Posts

pa sa Yamahom nece tako raditi to je sigurno ...Yamahe su tonalno drugačije od Naim-a , da ne kažem da su malo otvorenije i drečavije ali možda je to samo moj utisak 

Mislim da bi ti bilo bolje da pariš tog Focala sa nečim malo smirenijim ali ne znam da ti preporučim sa čim jer je Yamaha prilično povoljna i ne znam koje su joj alternative u istom cenovnom razredu.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Delija said:

Lale, 100% sam siguran da nisi slusao nova Yamaha pojacala.

Odlikuje ih topao i prilicno "mekan" zvuk, koliko god to cudno zvucalo nekome ko zna kako im zvuce stara pojacala i AVR-ovi.

Moze da bude sasvim ok match sa Focal-om.

Slušao sam neku 1100 ili tako nekako , znanto viša liga u odnosu na ove 700 ili 800 serije ali i znanto skuplja ...

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sa kojim zvucnicima si slusao, pa da ti je zvucala "otvoreno i drecavo", posto je nikako ne bih tako definisao.

I ja sam bio iznenadjen kad sam cuo prvu od novih Yamaha (znajuci kako zvuci gomila starih modela i AVR-ova - koje sam i imao i i dalje imam), a slusao sam vise varijanti, ukljucujuci i A-S3000. 

I to ce potvrditi bukvalno svaki review.

Novu A-S3200 nisam poslusao, a jako bih voleo da cujem C-5000 i M-5000. 

Link to comment
Share on other sites

prvo sam gledao r-n602 i kad sam isao da ga vidim da se malo raspitam. prodavac mi kaze da misli da je bolja opcija pojacalo koje sad imam hk 970. a za r-n803 kaze da ne mnogo bolje uradjen od 602 i da je to bukvalno s701 sa nadogradjenim strimerom.  i na kraju sam odustao od tih mreznih uredjaja mislio sam da to malo drugacije funkcionise.  a svakako mi i komp povezan tako da mogu da strimujem  :))) hehe   tako da ce ipak pasti integralno pojacalo. kontao sam da poslusam  neke monitor audio zvucnuke u tom nekom cenovnom rangu pa  pa cu videti sta i kako dalje 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zexx said:

Ako nije previše indiskretno pitanje, kako si mislio da zapravo funkcionišu strimeri, pa te to odvratilo od kupovine?:rolleyes:

nikad ranije nisam koristio strimer. razmisljao sam o kupovini samo zbog internet radia.

iskreno kontao sam spojis na tv, na net i daljinac, nadjes radio to je to. nezavisno od drugih uredjaja.  i odem u radnju i samo se forsira telefon i aplikacija. lik mi demonstrira kako to radi zvoni mu viber cuje se na zvucnicim.  bezveze.  pitam za komp, slicna stvar.  ako vec moram da koristim ili komp ili telefon pa to mogu i sad preko daka koristim sve.  zato sam odustao. 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se. Moj post je više bio kao potvrda da su Yamaha pojačala nove generacije promenila karakter zvuka u odnosu na starije. Imao sam pre dvadesetak godina AX-892, i to pojačalo je zvučalo kako si ti opisao u ranijem postu, otvoreno, drečavo, tvrdo. 

Link to comment
Share on other sites

Ja godinama imao Yamaha AH-500U i ne secam se da je ikada zvucala krestavo i tvrdo.

Kad je zamenila tadasnji Technics SU-570 to je bilo za citavu klasu bolje, zvucnici su bili DIY Acoustic Research (25 cm bas, kalotni/svileni srednjetonac, kalotni/svileni visokotonac).

Posle 30 godina i dan danas radi kod mog prijatelja.

1201772-add95ac7-yamaha-stereo-intergraded-amplifier-ax500u.thumb.jpg.23821e9cae1ed4e5896fd51df67bbc24.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
42 minuta ranije, milan-hk said:

a da li za cifru od oko 1800e koliko kosta ovo za sta pitam,  mozda ipak vredi pogledati nesto polovno??? 

Naravno da vredi. Razumem kada ljudi žele da imaju novu stvar, ali odnos cena/dobijeno je mnogostruko na strani polovnog. Pritom, ako se pažljivo kupuje mogu da se nađu stvari koje su praktično nove...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...