Jump to content


CD rom kaoTransport pomoc


pctrade

Recommended Posts

Pozdrav,

bas dugo me nije bilo  u ovim vodama.

Sto posao sto posa oko imanja  , malo sam se skucio pa sada vise vozam kosacicu , nego li slusanje muzike.

Usao sam u pricu oko samogradnje cd transporta.

Rasturen cd rom NEC , nabavljena je pcb komadi  i display , sa ebay, plocica napajanja, trafo itd.

U cemu je problematika .

Kaa se rasturi cd rom i ostavi samo transport, i kada ga pustim u rad, nece da uradi loading muzike.

Naime NEC cd rom ima jos jednu pcb koja je preko flat kabla povezana sa glavnom maticnom plocom.

Na njoj se nalazi taster open  i taster play, kao i motor za otvaranje i zatvaranje fioke.

Na samoj pcb postoje neka dva minijaturna , vertikalna tastera visine 10  i 7 milimetara, koji sigurno rade funkciju ,,,,,, otvori , zatvori vrata , dozvoli da se uradi loading itd...,,,,,,,

Probao sam da na konektoru glavne maticne ploce gde dolazi flat od te pcb nadjem pinove tih tastera.

I kada na tom konektoru  kratko spojim masu sa   dva pina od ta dva tastera, cd ucita disk i normalno pusta muziku, menja , skace sa pesme na pesmu itd...

Ka stisnem stop , cd i dalje vrti oko 4 minuta i onda se sam zaustavi.

Kada stisnem stop i odmah stisnem taster eject on se zaustavi, ali kada  izbacim taj disk  i ubacim novi nece da uradi load.

Probao sam raznorazne kombinacije sa tim pinovima ali nemogu da ustosim kako...

Naravno fioku sam izbacio i disk stavljam na nosac transporta  i poklopim sa magntnim poklopcem...IMG_1259.thumb.jpg.df716d151d3d461023db88a810bfd912.jpg

Ako neko ima iskustva ili zna nesto vise, molim da mi pomogne.

 

IMG_1260.JPG

IMG_1261.JPG

IMG_1262.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...