Jump to content


Pozdrav svima . Treba mi savet marantz 1601 pojacalo sa wahrfedale diamond 157. Dali moze pojacalo da gura kutije?


Nico

Recommended Posts

Prostorija je blizu 40 kvadrata . Marantz mi je u ponudi za male pare pa reko ako ce da gura bez problema da ga uzmem . Ako ne onda vijam stereo da je 50-70w po kanalu ? Iskreno neznam kako da uklopim da ne ostetim zvucnike ili pojacalo .pozdrav i hvala na ogdovoru

Link to comment
Share on other sites

Za te te zvučnike tražiti pojačalo koje može da radi pouzdano na 4oma i da ima barem 100W sinusne snage na 4oma.

NR1601 nije dobar izbor, specificiran je samo za 8oma i ima slabašno napajanje. Osim toga stereo pojačala za iste pare daju bolji zvuk od AV risivera sa gomilom kanala. AV risiver treba koristiti za ono zašta je namenjen.

U principu neće se ništa oštetiti ako se sluša umereno, tada svako pojačalo može da radi na 4oma, ali ako se pojača (a pojačaće se) jer je velika prostorija, može doći do pregrevanja i oštećenja pojačala ili uključivanja termičke zaštite pojačala ako je ima.

Zvučnik nominalne impedanse 4oma obično na niskim frekvencijama ima minimum impedanse oko 3oma, a često i manje od toga sve do 2oma, tako da se i bolja pojačala teško nose sa tim niskim impedansama kad se dobro pojača.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetu . Jer imate predlog koje bi to pojačalo ili resiver bio ? Neznam kako da vidim koji ima 100w

Ovo imam u ponudi  svaki savet bi dobo dosao hvala.

Yamaha RX-V430RDS

.Harman Kardon AVR 500

Pioneer VSX-D912  

Onkyo AV Receiver TX-SR308

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...