Jump to content

Kako da povezem tv sa pojacalom?

Recommended Posts

Imam tv LG55SM8200PLA i pojacalo Technics SU-C800U.

Kako da ih povezem da sa tv - a  dobijem zvuk na pojacalu?

Pojacalo ima samo chinch ulaze a za tv evo slike.

U krajnjem slucaju bih mogao da kupim neki soundbar ali mislim da bi mi bio bolji zvuk sa pojacala?

20200625_104057.jpg

53 minuta ranije, Alex74 said:

U krajnjem slucaju bih mogao da kupim neki soundbar ali mislim da bi mi bio bolji zvuk sa pojacala?

20200625_104057.jpg

Uradi kako ti je kolega napisao. s bar zaboravi. Cim imas pojacalo, znaci prisutni su i zvucnici.

38 minutes ago, Alex74 said:

Alex, druze, evo da ti ja, kao potpuni  laik odgovorim...

To ce raditi i nista vise od toga. Za 900 rsd dobijas ulaz za reciever a sto se tice kvaliteta zvuka, trajnosti i pouzdanosti te komponente, ne ocekuj nista. 

"Koliko para, toliko muzike" je opstepoznato pravilo. Ima nekad izuzetaka ali, IMHO, ne kada govorimo o necemu sto kosta 7.5 eur.

Vidi koliko mozes da se "pruzis" pa ce ti strucni ljudi sa foruma dati predlog za najbolji odnos "ulozeno-dobijeno".

Pozzz

Stigao FiiO Taishan D03K,nisam ga jos prikacio.

Interesuje me ako bih umesto ovog Technics kompleta kupio neki AV risiver( ili ako ima neko pojacalo za 5.1 sistem ) da mi bude samo za tv posto vec imam centralni i zadnje zvucnike.

Za sada bih dodao i postojece prednje zvucnike a kasnije bih kupio druge prednje i subwoofer za tv setap.

Da li bih onda dobio 5.1 ako mi tv ide preko FiiO - a?

Ili da nadjem AV sa optickim ulazom pa onda samo sa optickim kablom da povezem tv sa AV?

12 sati ranije, Alex74 said:

Da li bih onda dobio 5.1 ako mi tv ide preko FiiO - a?

Ili da nadjem AV sa optickim ulazom pa onda samo sa optickim kablom da povezem tv sa AV?

TV optičkim kablom na Fiio, pa činč kablom na pojačalo - na TV-u treba da se namesti za zvuk PCM (ili već kako je kod konkretnog TV-a) i tada ide samo stereo zvuk, nema 5.1.

Ako kupiš AV risiver, TV povezuješ sa HDMI kablom da bi dobio 5.1, optička veza daje isto što i FiiO.

Imam neki stari aktivni subwoofer marke MS (pretpostavljam da je kompjuterski) da li bih smeo  njega da povezem na FiiO (na onaj izlaz kao za slusalice 3.5mm)?

Inace malopre sam prikacio FiiO i radi mi zvuk na pojacalu.

20210111_152837.jpg

52 minuta ranije, Alex74 said:

Imam neki stari aktivni subwoofer marke MS (pretpostavljam da je kompjuterski) da li bih smeo  njega da povezem na FiiO (na onaj izlaz kao za slusalice 3.5mm)?

Može sa kablom koji sa jedne strane ima 3,5mm stereo konektor a sa druge 2 činča.