Jump to content


Pojačalo za KEF R700


maxa78

Recommended Posts

Da više ne trujemo temu o Focalima, da krenemo ovde.

Do sad sam probao (kod mene kući):

Yamaha AS801 (trenutno je koristim, ali je vreme za nesto ozbiljnije)

Arcam SA20

Denon PMA1600

Hegel 160

Od svega toga, Denon se ubedljivo najbolje pokazao.

Sta biste preporucili, oko 2000e, moze i polovno? Uslov je da pojačalo ima DAC u sebi, a poželjno i strimer. Ja se dvoumim između Denona PMA1600 i PMA2500. U suštini, odgovorite me od Denona :)

Vidim da se spominje neka tranzijentna snaga kod pojacala. Kako da znam koje pojačalo je koliko ima, obzirom da se taj podatak ne nalazi u specifikacijama? "Ima velike kondenzatore" mi ne znači baš ništa; velike po kapacitetu, broju, zapremini, visini, precniki...sta je veliko a šta malo...u odnosu na šta? 

Izvor je PC, FLAC i Tidal. Od muzike sve živo :) Soba je oko 20m2 i spaja se velikim prolazom sa trpezarijom od oko 10m2

Link to comment
Share on other sites

  • Zvukoljub changed the title to Pojačalo za KEF R700
55 minuta ranije, somilenko said:

@maxa78
Jesi li H160 slušao sa KEF R700 ili sa nekim drugim zvučnicima?
 

Da, sa njima.

A zar H190 ne premašuje budzet i to poviše? A i nešto mi sumnjivo da je tolika razlika u zvuku u odnosu na 160...

Exposure nisam imao prilike da cujem, a i nema DAC tako da ne igra.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, maxa78 said:

Zar H190 ne premašuje budget i to poviše? A i nešto mi sumnjivo da je tolika razlika u zvuku u odnosu na 160..

Hegel uz jos neke brendove tipa B&W, Dynaudio, Raidho... cesto prezentuje svoja pojacala i sa Kef zvucnicima.

U tom smislu, prosto je nemoguce da je ta kombinacija izrazito lose svirala... Pre mi pada na pamet da konkretan komad H160 nije bio u fabrickom stanju.

Razlika izmedju dva pomenuta modela nije nebo - zemlja ali jeste znacajna.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, maxa78 said:

Vidim da se spominje neka tranzijentna snaga kod pojacala. Kako da znam koje pojačalo je koliko ima, obzirom da se taj podatak ne nalazi u specifikacijama? "Ima velike kondenzatore" mi ne znači baš ništa; velike po kapacitetu, broju, zapremini, visini, precniki...sta je veliko a šta malo...u odnosu na šta? 

Ima i u specifikacijama - kod onih koji imaju cime da se pohvale.

60 amperes peak current per channel

108,000 µF filter capacitors for output stages

1.3 kVA shielded toroid transformer w/ independent windings for each channel

Stable with speaker impedance dips to 1.5 Ω

16 beta-matched 15 ampere, 60 MHz bipolar output transistors

https://parasound.com/a21+.php

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2021 at 9:14 AM, maxa78 said:

Sta biste preporucili, oko 2000e, moze i polovno? Uslov je da pojačalo ima DAC u sebi, a poželjno i strimer. Ja se dvoumim između Denona PMA1600 i PMA2500. U suštini, odgovorite me od Denona

jači Denon ako je u budžetu je bolje rešenje ...gledao sam ga na netu , deluje masivnije , kao da ima i znantno veći trafo i više kondova .

Link to comment
Share on other sites

Probao bih bez razmisljanja mladjeg i slabijeg brata Exposure XM5.  Zadovoljava sve tvoje potrebe. Svako slusanje ovog omalenog shoebox-a (Neat, Rega privatno, Graham LS5/9 na poslednjem sajmu) ostavlja iste utiske: muzikalnost, realisticnost i pre svega odlicna kontrola zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

Uzmi u obzir i Primare i32, imaš ga na oglasima. Njihovi digitalci su po meni skroz ok i može se za njih uzeti DAC modul.

Ako nađeš negde i35 polovan sa Prisma modulom, još bolje, polovan bi trebao biti tu negde u budžetu...

Samo im daj malo vremena da se usviraju pre kritičkog slušanja.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, maxa78 said:

Imam AS801, nju i hoću da promenim.

I meni se sve nešto čini da ce biti skuplji Denon :)

Jeftiniji se lepo pokazao, ne znam da li ovaj skuplji opravdava toliku razliku u ceni...

Izgleda da pisem na mandarinskom kineskom :)

Pitam te da li si probao jacu Yamaha-u od te tvoje? Ima ih dosta iznad u hijerarhiji - osetno boljih. DAC u A-S801 je i tako sasvim prosecan i za ne mnogo para mozes da pazaris bolji eksterni.

Link to comment
Share on other sites

Polovan hk990 za oko 700 ili slično e je neverovatno pojačalo za te pare, sa isto tako dobrim dac-om.
Vredi probati da li se slaže sa kefom.

E sad, treba uzeti u obzir da se dosta greje i da će u nekom trenutku biti potreban refresh, koji btw nije neznam koliko skup. Moj drugar je radio letos kod našeg forumasa goxija i mislim da je platio oko 100e.
Sa druge strane moj primerak bez problema (kuc-kuc) već skoro 4 godine.


Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...