Jump to content


Kupovina zvucnika do 400e


Narog

Recommended Posts

U fazi sam nabave novi zvučnika.Sada istražujemo modele koji su mi zanimljivi.Cirka 400 eura.Second hand .Malo ima informacija..Pa ako imate iskustva da podijelite...106921-1 (1).jpg6d85beccb9eb0c4b9fe693c1bfcec3e0.jpg72e6b6684489d04e0251d168ad2f15de.jpg78f2b0bec9dfbb700429c39f7e1f2d5f.jpg

Edit: Sound Dynamic r818 i Mordount short 908r

Naslov teme je promenjen. Nemoj pokretati zasebnu temu za svaka dva zvucnika, vec sve moze da se pise u ovoj.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

Edited by Scorpio(DDMF)!
Promena naslova
Link to comment
Share on other sites

Imam još jednu dilemu.Ovi su čak najozbiljniji HiFi.Pa malo je još stariji model, zavisi u kakvom je stanju,driveri, skretnice,ovjesi..Ali su mi oni napeti jako malo ih je proizvedeno u ograničenom broju,Bowers& Wilkins preference 6 (p6,).E ti me baš pale,Novi su koštali oko 1800e.E sada imam različite kombinacije ,Pa moram dobro poslušati,i savjete od iskusnih stručnjaka... Ali ovi Bowersi su nekako otvoreni za sve vrste muzike i nisu problem za složiti u sobi.Sviđa mi se konstrukcija kutije i položaj drivera,..,tu je ovaj visokotonac .
Kao pojačalo imam Marantza pm66se, Harman Kardon stereo reciver,A kao network player služiti će Yamaha .A Topping Dac će to vezati.Moram pažljivo i strpljivo istraživati i čekati,ne srljati ,e sada idem na viši nivo zvučnika za mene 400 e,Second hand ..Ti stari zvučnici mogu biti pun pogodak,ali i katastrofa za daljnje ulaganje..Za nove bi trebalo barem 800-1000e,to je već kredit...To bi mi bio prvi pik,..4ecd659d29a64475dd42e6377ad6c3c9.jpg346aabaa26ca27f7e6185b4c30c1be4b.jpg

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5.1.2021. at 14:52, Dubwiser said:

Ako imas mesta za spoljno pozicioniranje bass jedinica, imas kod kuce po meni interesantno

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/rega-rs3-oglas-28550501

 

Bas jedinice od Rega RS modela, ne moraju biti pozicionirane isključivo na spoljnu stranu. In wire bas sa najboljim razmakom između kutija od nekih 1,80m, i veoma blago ukošene ka unutrašnjoj strani. Work like a charm:)

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, violent femmes said:

Bas jedinice od Rega RS modela, ne moraju biti pozicionirane isključivo na spoljnu stranu.

Apsolutno tacno, u tome i jeste prednost ovakvih koncepcija. Kod mene outward daje znacajno bolji rezultat po pitanju prostornosti u bass podrucju, RS5 doduse. Probao sam vise puta za par godina inward, strpljivo trazeci poziciju na razlicitim udaljenostima od prednjeg zida, uvek je rezultat bio isti, slican fokus ali znacajno sira pozornica ako su jedinice spoljno postavljene. Blagi toe in se podrazumeva. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, ostoja said:

jer pogresno procenjujes i savetujes coveka, odnosno omalovazavas nesto sto svira daleko skuplje i bolje od 400e

Meni ne, svira taman do 400 evra. I ne omalovažavam, taj se termin ne koristi u ovom kontekstu. Ako je tebi velika razlika i u ceni i u kvalitetu pa ok. 

A sada ja tebi da kažem pošto se praviš pametan. Treba sram da te bude što čoveku tako direktno predlažeš zvučnike koje sam prodaješ. Ako već nemaš mere i obraza pa se tako ponašaš bolje bi bilo da ćutiš. Ima ovde tema na forumu mali oglasi koja za to služi. Da li sam potpuno jasan?

Ovim završavam diskusiju sa tobom.

Link to comment
Share on other sites

Sa tim B&W zvucnicima je veci problem visokotonac.Ako bi uspeo da ih resis,odnosno ako bi postojala mogucnost nabavke novog para tvitera falio bi ti jedan dobar Rotel koji ima dobru sinergiju sa njima.Iako su 90 db traze ipak kvalitetno pojacalo.Sve to lici kao jeftina ulaznica na predstavu i skuplji izlaz od ulaza.Ko je spreman na to sto da ne,zvucnici jesu odprilike ono sto trazis samo je povecan budzet.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi Harman pokrenuo bez muke.Ima 120/150 Wata po kanalu 8 i 4 ohma.Ima on rezerve snage za potjerati i zvučnike slabije impedancije.,Na nekim Deutchland siteovima ide i dalje... Bowersi tjera pojačalo od 50-200 watts ,na 8 0hma, a osjetljivost je već impresivanih 90 db.Samo da budu u dobrom stanju..To treba istaknuti..i provjeriti.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne ulazim u rasprave ,ko što prodaje,nudi,hvali..To mi nije bila namjera.Postavio sam pitanje ,ko ima iskustva Bowers,& Wilkins preference 6 zvučnicima.A da čujem savjet i predloge ..Znam ja za taj tviter mislim čak da je iz Nautilus serije,.. Radijus kretanja visoki je 360 stupnjeva..Taj zvuk je kombinacija Matrix, Nautilus,i Basic Preferenc serija..To je recimo kompromis za kupnju ...On toliko vrijedi ,ali ima puno godina.Ovisi kako je bio čuvan,da li je bio rasturan po partijama.Ili je bi paženi i maženi... Pozdrav svima ljudima na forumu.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Narog said:

Iznenadio bi vas koliko ovaj mali Marantz ima snage u rezervi..Na papiru 55/65/75 w...

 

iznenadio bi se kako je nas tesko iznenaditi ....Sondek ti je dobro skreuo paznju na problem sa visokotoncima i stvrdnjavanjem ferofluida ,ali to je mozda vec odradjeno ,pa ti svakako ostaje da proveris sa prodavcem zvucnika da li su zvucnici u dobrom i ispravnom stanju .Sto se tice Harmana ,to je komercijalni proizvod siroke potrosnje,prakticno entry level , i daleko je ispod Bowersa po meni ,ali za pocetak je ok ,u svakom slucaju moraces sam da se odlucis ,pa nam prenesi utiske 

Link to comment
Share on other sites

Slušaj ti si nekulturni i neodgojen, omalovažavanje i podcjenjivanje ti je najdraži sport.A ne slušanje muzike i razmjena mišljenja.Sa takvim pojedincima ne želim ništa imati.Molim moderatore da upozore ovakve pojedince,i da upozore na neprihvatljiv riječnik.Samo kvare atmosferu i podižu tenzije bez potrebe.Hvala na pažnji.L.p.svim ljudima dobre volje ma gdje bili.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Duboko disi :) Iz aviona se vidi da se nije obracao tebi.

Sto se tice B&W - nemoj nikako da pazaris bez slusanja. P6 imaju prilicno svetao i ostar zvuk koji se samo delom moze resiti uparivanjem - kod nekih snimaka ozbiljno zamaraju, a nije da imaju neku rezoluciju, pa da to opravdaju. Uz to - kao sto je napisano, visokotonac je problematican i ako nije servisiran, vrlo verovatno ce morati da bude.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, jager said:

Ludilo od zvucnika :order :D . Što ne napišeš da su tvoji ?

Лично не видим ништа лоше ако неко понуди нешто своје... И ако је то оглашено и на КП и на нашем форуму а овде у конкретном случају се то види за ове Кантоне...нек ме Љуба исправи ако грешим, ако је то нешто неморално ил шта ти ја знам...човек покренуо тему да купи звучнике до 400 еври и људи му нуде.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Dubwiser said:

Apsolutno tacno, u tome i jeste prednost ovakvih koncepcija. Kod mene outward daje znacajno bolji rezultat po pitanju prostornosti u bass podrucju, RS5 doduse. Probao sam vise puta za par godina inward, strpljivo trazeci poziciju na razlicitim udaljenostima od prednjeg zida, uvek je rezultat bio isti, slican fokus ali znacajno sira pozornica ako su jedinice spoljno postavljene. Blagi toe in se podrazumeva. 

Ja na žalost trenutno nemam uslova za out wire probu, jer mi prostorija to ne dozvoljava. I sa in wire postavkom Rege sviraju zaista odlično. Petice su po pitanju scene i bolje zbog veličine drivera, posebno bas jedinice. I meni je u planu kupovina RS5. Ove sam uzeo upravo iz razloga da čujem kako se ovakva koncepcija kutija ponaša kod mene u prostoriji gde se uživa u muzici. Rezultat je jako pozitivan, pa bih išao na veći broj. 

p. s Kolega, ukoliko planiraš nabavku drugih zvučnika, tu sam da te rešim tih 5-ca.:)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Narog said:

Ne ulazim u rasprave ,ko što prodaje,nudi,hvali..To mi nije bila namjera.Postavio sam pitanje ,ko ima iskustva Bowers,& Wilkins preference 6 zvučnicima.A da čujem savjet i predloge ..Znam ja za taj tviter mislim čak da je iz Nautilus serije,.. Radijus kretanja visoki je 360 stupnjeva..Taj zvuk je kombinacija Matrix, Nautilus,i Basic Preferenc serija..To je recimo kompromis za kupnju ...On toliko vrijedi ,ali ima puno godina.Ovisi kako je bio čuvan,da li je bio rasturan po partijama.Ili je bi paženi i maženi... Pozdrav svima ljudima na forumu.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Evo konkretno , ja sam ih imao i slusao jedno godinu dana . Od ovog sto si nabrojio nista ih nece pokrenuti kak spada . Mislim svirat ce to , ali ni priblizno kolko mogu . Sa Sansuiem G55 onako , s Rotelom rb 971 malo bolje , prosvirali su sa cijevnim preampom i Rotel rb 981 i to jako dobro . Covjek koji ih je od mene kupio ih slusa u bi-amp kombinaciji sa izlazom D clase a visokotonac sa Rotelom ra 971 - cini mi se , davno bilo . Interesantno je da kad skines jumpere na skretnici bas i srednji rade zajedno , a visokotonac posebno . Ne znam jeli neko prije mene carobirao , tak sam ih kupio . Uglavnom odlicni zvucnici , al zahebati za pokretanje - uparivanje . Izrada odlicna , zvuk odlican , al ...   . Ak nemas zivaca ido na Regu ili na MA Silver . Eto .

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, petarjovic said:

Лично не видим ништа лоше ако неко понуди нешто своје... И ако је то оглашено и на КП и на нашем форуму а овде у конкретном случају се то види за ове Кантоне...нек ме Љуба исправи ако грешим, ако је то нешто неморално ил шта ти ја знам...човек покренуо тему да купи звучнике до 400 еври и људи му нуде.

Zato postoji rubrika oglasi . Na šta bi ličile teme kad bi svi počeli da oglašavamo svoje .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...