Jump to content


Denon x4500H problem sa strujom


Dr Roadstar

Recommended Posts

7 minuta ranije, nesone said:

Milose, koji player koristis? Dal je player za video ili za slusanje muzike, svejedno je.  U njemu nadji podesavanja izlaza za AVR Denon.

Bilo koji izvor. Čak i YT. Podešavanja sam samo radio u Output devices u windowsu, kad biraš preko čega ide zvuk. Tu biram izlaz za zvuk i AVRHD se pojavi samo kada dupliram display, tj. kad signal ide iz oba HDMI izlaza na grafici. I kad radi TV koji je drugi display.

Koristim foobar za muziku. Tu mi je namešten Primary sound driver. AVRHD se opet samo pojavljuje kada dupliram display naravno. I tada prekida.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 minuta ranije, somilenko said:

Skini DDU, deinstaliraj displej drajver u potpunosti i ponovo ga instaliraj.
Dodatno, probaj sa nekim drugim HDMI kablom da vidiš dali je u pitanju kontakt greška ili neki prekid u samom kablu.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Hvala, deinstalirao sam DENONAVRHD u Safe mode i pustio opet da se install...

AKo ne uspem, tj. ako ekran ponovo pobrljavi i postane zelen, uradiću ovo za DDU. Nisam to radio odavno.... Ali ok.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Delija said:

To su klasicni simptomi loseg kabla.

Promenio sam 2. Oba su generički, nisu brendirani. Jedan 4K, jedan High speed....Treba mi kabl od 3m samo da probam, a od 5 da provedem kroz zid i ostalo...Tako da nemam za probu....Moram da kupim.

Razmišljam možda i o zvučnoj kartici jer imam samo integrisanu. Znam da ima taj limit preko optike ali meni PC ne služi za prenos video sadržaja pa mi ovo sa sound card izgleda ok, da se barem sklonim sa one na m.ploči.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Delija said:

Na 3m ne bi trebalo da pravi problem ni najobicniji HDMI 1.4 kabl.

Znam, zato sam i probao sa 2 kabla, ponaša se isto. Radi neko vreme, ima slike preko AVRa na TV-u i onda pozeleni ekran i nema zvuka. Menjao HDMI ulaz na AVR i izlaze na grafici. Veoma teško komp prihvata tu konekciju sa AVRom preko HDMI, a da u isto vreme šalje sliku i na monitor.

Ne verujem da ću se mučiti dalje. Da ne zeznem grafiku ili nešto drugo. Jer sve uključujem i ishljučujem pri svakoj probi. Gledam ka zvučnoj kartici. Prelistaću teme na forumu za tu opciju.

Kad nabavim 3-5 metra novog HDMI, probaću ponovo.

Link to comment
Share on other sites

On 4.1.2021. at 16:57, Nixie said:

Ne znam šta da kažem, bio je neki problem koji se sada krije. Osigurač za šuko je po pravilu 16A ako su kablovi 2,5mm2. Konektore za struju treba povremeno proveravati. Kad se kreči stan ja praktikujem da dotegnem sve moguće šrafove kad skidam plastičnu masku utičnica i prekidača. Imam i 4 kom. trofaznih utičnica tu sam posebno oprezan. Skoro uvek može trunku da se dotegne šraf. Imam i FID sklopku pa lako isključim ceo stan. Dodata je naknadno pa frižider nije izdvojen mimo FID sklopke, a to je u principu greška.

Malo mu je 10 A , ako se obadva snagaša uključe istovremeno ;) . Da je problem sa zemljom bacila bi fidovka . Očito su se na neku foru uključili - isključili snagaši , pa je bacilo osigurač . 

Link to comment
Share on other sites

On 4.1.2021. at 16:57, Nixie said:

Ne znam šta da kažem, bio je neki problem koji se sada krije. Osigurač za šuko je po pravilu 16A ako su kablovi 2,5mm2. Konektore za struju treba povremeno proveravati. Kad se kreči stan ja praktikujem da dotegnem sve moguće šrafove kad skidam plastičnu masku utičnica i prekidača. Imam i 4 kom. trofaznih utičnica tu sam posebno oprezan. Skoro uvek može trunku da se dotegne šraf. Imam i FID sklopku pa lako isključim ceo stan. Dodata je naknadno pa frižider nije izdvojen mimo FID sklopke, a to je u principu greška.

Malo mu je 10 A , ako se obadva snagaša uključe istovremeno ;) . Da je problem sa zemljom bacila bi fidovka . Očito su se na neku foru uključili - isključili snagaši , pa je bacilo osigurač . 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, nesone said:

Samo  mi nije jasno druze. Sta ce ti nova zvucna? Ti kad posaljes signal iz PC u AVR, DAC iz Denona radi dalje svoj posao. I to dosta dobro, odlicno.

To je tačno.

U čemu je onda razlika stereo signala iz HDMI konekcije AVR-a sa kompom 24/192 i optičke 24/192? Samo o stereo muzici pričam. Kad npr puštam Flac preko Fubar ili bilo kog playera.... Ne interesuje me video signal ni višekanalni zvučni.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nesone said:

Milose, iskljuci oba snagasa. Tako bih ja probao.  I samo preko Denona pusti sve, da vidis da li se isto desava.  I menjaj sve modove. Ako se isto desava, ne daj Boze, onda je AVR. On pravi negde problem.

Probao sam to prvo naravno.Najveći strah je za AVR :)

Sve radi sada, samo da podsetim. Nije bilo ispadanja osigurača od tog dana.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Dr Roadstar said:

16A je osigurač. Ima na njemu oznaku C16, ostali npr. za svetlo su 10A. Nema FID. Hvala Nešo.

Snagaši su već bili uključeni. Reč je samo o prebacivanju Input selekcije na daljinskom risivera.

U trenutku kad se to desilo nešto je povuklo veliku struju , a to kolko vidim mogu samo snagaši ? , ne znam kako je spojen AVR . Pogledaj na uređajima kolki je kojem "power consumption" . U normalnom radu "vuku" par ampera , međutim kad se uključuju ( 2 snagaša plus AVR mogu povuč i više od 16 ) što se vjerovatno i desilo , e sad na koju foru ( možda ima neke veze s trigerima - jedino logično ) ne znam , al tu bi tražio . 

Link to comment
Share on other sites

Хдми је струјна веза, као коакс, оптика је светло тј још две конверзије.

Преко хдми може 7.1 лпцм и дсд и хд вишеканални звук. Преко спдиф може само компресовани 5.1 и стерео пцм.

Најбоље преко мреже, упнп.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nesone said:

Mozda su neke veze u  konektorima oslabile

Bio labav naponski na 1552, to sam sredio. Ostale proverio.

 

1 sat ranije, black coffe said:

Pogledaj na uređajima kolki je kojem "power consumption"

Denon 710w, 1552 400w, 1075 800w. U standby svi idu malo od 0.1-0.5w. Ako se javi problem ponovo, idem proveru korak po korak.

 

1 sat ranije, nesone said:

Zovi elektircara, ne budi lenj.

Razdvojio sam na različite osigurače audio od PCja. Videću da li se javlja ponovo problem.

 

46 minuta ranije, gvlada said:

Најбоље преко мреже, упнп.

Upravo tako. HDMI ostavljam.... Sve muzičke fajlove sam spakovao u deljene foldere na DLNA UPnP na kompu koji je server i puštam direkto sa Heos opcija na risiveru. Kvalitet zvuka je odličan, ništa ne stoji između servera i risivera osim mreže. Sve Flac fajlove tako puštam i extra je.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...