Jump to content


Denon x4500H problem sa strujom


Dr Roadstar

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minuta ranije, Nixie said:

Samo mi i dalje ostaje nejasno, kako promena ulaza na risiveru može da prouzrokuje iskakanje osigurača. :blink: 

Sve ostalo mi je mane više poznato. :D

Dva puta. I posle ništa. Misterija za sada. Ostalo manje više moje znanje i neznanje :)

"3x2,5 je presek kabla dovoljan .... kakav crni 3x4, nema kolega mbl "

Hvala @stevan.zemun , taj kabl će ići za komp. Audio ostaje priključen u zid i na letvu.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Dr Roadstar said:

Samo sa digitalnih izvora zvuka. Filmovi Bluray 1080p ili 2160p sa DD+ ili DTS. Muzika Flac ili 320 MP3. To je to. Ništa pravi disc ništa Blu-Ray hardware tipa kupio sam disc da gledam film.

Повежи ти лепо хдми у авр па кад чујеш хд звук питај се шта си радио до сада...

 

Иначе, дебљи струјни кабл није због велике потрошње струје.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, gvlada said:

Повежи ти лепо хдми у авр

Milsiš na HDMI direktno grafike na kompu... Grafička ima 2xHDMI i 2xDisplay Port. Imam provučen HDMI kabl, samo nije priključen. Čisto je komfor u pitanju zbog upotrebe kompa odvojeno od AVR-a. Probam i javljam. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Nixie said:

Samo mi i dalje ostaje nejasno, kako promena ulaza na risiveru može da prouzrokuje iskakanje osigurača. :blink: 

Sve ostalo mi je manje više poznato. :D

Da.  Da li je mozda napon pao u tom trenutku? Nzm. Kod mene je standarnih 230 V.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Dr Roadstar said:

Milsiš na HDMI direktno grafike na kompu... Grafička ima 2xHDMI i 2xDisplay Port. Imam provučen HDMI kabl, samo nije priključen. Čisto je komfor u pitanju zbog upotrebe kompa odvojeno od AVR-a. Probam i javljam. Hvala.

Moras Pc na AVR. Nemoj samo da sada pisem ovde da je OPPO bolji. Odmah ce moj drugar  da napise da ne valja. Salim se. Kupujem bolju graficku pa test opsezan sledi. Na moj stari 103. Koji i dalje radi vrhunski.

 

Link to comment
Share on other sites

Далеко да Орро не ваља, само није свемогућ. Модеран комп (са пристојном графичком) га шије за обраду слике.

Да су остали у игри сада би било већ 303 и 305 модела.

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, gvlada said:

Какве везе има комфор? Када не користиш авр, комп га и не види. Само изабери хд звук у опцијама.

Sada sam probao...Koliko shvatam kad ubodem još jedan HDMI u grafiku i priključim u AVR on to vidi kao još jedan display. Da bih imao sliku ili zvuk moram da selektujem taj display ili da idem na Duplicate displays pa da i slika ide u AVR. Nešto trenutno neće. Windows vidi DENONAVRHD ali kada ga izaberem nema zvuka. Nema ni slike na Duplicate those displays. Probaću drugi kabl.

 

28 minuta ranije, nesone said:

Moras Pc na AVR.

Hoću zbog muzike. Inače filmovi preko servera rade perfektno. Nema potrebe da ide slika sa nekog playera u kompu...

 

Moja grafika je RX 570 8Gb.

Edited by Dr Roadstar
Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Dr Roadstar said:

Sada sam probao...Koliko shvatam kad ubodem još jedan HDMI u grafiku i priključim u AVR on to vidi kao još jedan display. Da bih imao sliku ili zvuk moram da selektujem taj display ili da idem na Extend displays pa da i slika ide u AVR. Nešto trenutno neće. Windows vidi DENONAVRHD ali kada ga izaberem nema zvuka. Nema ni slike na Extend those displays. Probaću drugi kabl.

 

Hoću zbog muzike. Inače filmovi preko servera rade perfektno. Nema potrebe da ide slika sa nekog playera u kompu...

Изабери као додатни екран, не мораш га користити. Иди у подешавња звука па подеси на хдми аудио шта треба итд. Мени реално боља слика са мадвр са компа него преко било ког плејера, кад гледам бд филм и сл, иначе и онако је слика одлична и директно са тв, андроид бокса итд.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nesone said:

za vladu nis,

Hvala. ova svira i bez pojacala da uklj. Samo da je gledam, Svira sama. Ni platno ne spustam. :) Bez struje.

 

Uvek si bio skroman. 

 

Imenjak se malo sali :)

RTX 3070 je trenutni optimum, mada i RTX 2060 je sasvim ok.

Nekako imam moralnu dilemu oko bacanja para na karticu (i novo napajanje) ako necu da se igram :D

Link to comment
Share on other sites

Ovako, prebacio komp na drugi osigurač, audio ostao sam na jednom 16A osiguraču. Nema za sada problema.

Povezivanje kompa sa AVRom preko HDMI nije srećna priča. Čim priključim, komp se malo zbuni , flešne par puta i posle krene da šljaka kad uključim Duplicate displays u settings. Kvalitet zvuka stvarno bolji....Od Toslinka.

Problem je što secka i što se gubi signal i što prestane da radi deo prema AVR-u . Na monitoru sve ok,ali prema Denonu i TV-u kao displayu kao da radi pa onda baš i ne. Promenio HDMI izlaze na grafičkoj, promenio ulaze HDMI na risiveru. Isto. Nikako ne prija da rade u isto vreme. Ubodem taj drugi HDMI samo u TV. Sve ok....

Da li ima nekih podešavanja u AVR koje mašim...Ili u windowsu...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...