Jump to content


M1 Mac Mini - prvi utisci


DejanM

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Postavlja se pitanje da li je sa ovim M1 Mac-om zvuk bolji nego sa starijim verzijama ? Meni nije lako da to procenim jer je proslo vise od mesec dana od kako sam slusao stari MAC Mini a poredjenja po secanju su krajnje nepouzdana. Zbog toga bi me interesovalo misljenje ljudi koji su kupili takodje M1 i imali prilike da uporede ove dve verzije pazljivije .... Moj povrsan utisak je da je zvuk mozda za neku nijansu bolji ... ali nisam siguran.

Moja konfiguracija je sledeca: Mac Mini -> USB 2.0 -> Shiit Loki (ubacuje svojih, cistih, 5V) -> USB 2.0 -> Benchmark DAC3 -> ...

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, DejanM said:

ups, jeste u pitanju je Wyrd. Sorry ...

Сасвим у реду - Loki је био назив краткорочног продукта који је био DSD only DAC, чини ми се.

Толико се измењало производа у њиховој линији, да се човек зажели периода у Apple када се продавао 1 модел телефона, 1 модел лаптопа, 1 модел десктопа. :)

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, InSides said:

Претпостављам да си задовољан радом те стварчице? Хтео сам да је пробам, али је била на тржишту веома кратко.

Jesam. Dokaz za to je da ih imam 3 komada. Cela ta prica sa napajanjem kroz usb vezu je pomalo cudna. Mnogi, cak i veoma skupi DACovi samo filtriraju to napajanje iz compa umesto da ga zamene svojim, cistim, napajanjem. I onda se cuje razlika sa i bez Wyrda.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, InSides said:

Сасвим у реду - Loki је био назив краткорочног продукта који је био DSD only DAC, чини ми се.

Толико се измењало производа у њиховој линији, да се човек зажели периода у Apple када се продавао 1 модел телефона, 1 модел лаптопа, 1 модел десктопа. :)

Tacno. Loki je samo dsd dac i ne proizvodi se vise. Imam ga i koristio sam ga par godina - sad je u fioci. Nije los s obzirom na cenu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Juče stigao mac mini m1 16gb ram, 512gb storage.

Šta reći....fenomenalni mališa.

Npr. dao sam mu zadatak konverzije 4K materijala u HD rezoluciju, film od nekih 2 sata, samo video, audio ostaje netaknut.

Sa prethodnom konfiguracijom (9900K na 5 GHz, 32GB rama na 3200, M.2 Intel 660p 1TB) Handbreak je to radio za oko 14 minuta, uz sumanuto grejanje procesora (imao sam EK vodeno hlađenje pa sam uspevao da ga ohladim na 70 stepeni u slučaju 100% zauzeća) i ventilatore koji su se čuli prilično, iako su bili kvalitetni EK Vardar sa odličnim ležajevima.

Mac mini ovo isto odradi za nekih 17-18 minuta, ne čuje se ništa, a tek je mlak posle 7-8 minuta rada, temperatura silicon socketa oko 50 stepeni.

Po meni, Apple je napravio fenomenalan posao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...