Jump to content


''Cudno'' spojen drajver


zender

Recommended Posts

Ljudi ja se izvinjavam opet ja, ali ovo mi nema nikakve logike, apostrofirao sam cudno, mozda to stvarno tako i treba ali meni ovo nema ni logike ni smisla niti ovo radi kako treba da radi..

U pitanju je Magnatov subwoofer, drajver na jednom kraju pokazuje 5.5 oma, na drugom 5.3 oma sto meni govori da treba da je ok.

rZtj8ae.jpg

 

Medjutim ovo je jako cudno spojeno ja mislim da je ovde greska, - je samo prespojen sa minusom i ne vodi nigde..

 

uSFqS1L.jpg

 

Ovo crveno sto sam obelezio su sa druge strane konekcije dakle vertikalno su plus i minus nisu horizontalno... Tako da ovde sa + ide i + i - na ovaj drajver. Minus je samo prespojen izmedju kontakata nigde ne ide..

 

Eo1po9F.jpg

 

sIGXWVp.jpg

 

Jel ovo normalno da ovde neko nije nesto pogresio, kako se uopste povezuje ovo cudo da bi radilo ?

Link to comment
Share on other sites

Pasivni SUB je deo prošlosti, improvizacija. Nije vezano pogrešno sigurno, po jedan kalem basa je vezan na red sa po jednim satelitom, skretnica je paralelna, kondenzator premošćava bas iznad neka frekvencije i sprečava srednje i visoke frekvencije da prolaze kroz namotaje basa, samo kroz satelite. Kondenzator je mali i rez je dosta visoko na stotinama Hz, tako da ovo nije pravi SUB nego više neki midbass. Ovaj SUB može da ti radi kako treba samo sa originalnim Magnat satelitima.

Link to comment
Share on other sites

Sto rekao Bata Stojkovic u spijunu.

Cekaj cekaj, stani malo da prvo ovo razjasnimo. :D

Znaci ovaj subwoofer ne moze da se poveze da radi u nekoj drugacijoj konfiguraciji da se on sam poveze na risiver odvojeno a na risiver opet da se kace sateliti.. nego mora iskljucivo da se poveze vufer na risiver a preko vufera da se povezu na ova dva terminala jos dva satelita neka odgovarajuca ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...