Jump to content


Beli zvučnici?


goranb

Recommended Posts

Kada kupujete, koliko vam je bitan izgled opreme? Zvučnici sviraju dobro ali vam se vizuelno ne dopadaju, šta će presuditi? 

Na KP trenutno dva oglasa za Bowers&Wilkins 683 s2. I oba bela :oNekako mi deluju, ne znam... Ti se zvučnici ne pojavljuju često na oglasima, i onda se pojave dva para i oba bela. Pitanje kad će se pojaviti crni. Dopada mi se taj zvučnik, stanje je ok, cena ok, ali... 

 

bw683s2wh_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni bi baš u ovoj boji trebali :)

Naravno da je bitno da elementi audio sistema zadovolje i određene estetske kriterijume. Imam problem da ne mogu da smatram vizuelno prihvatljivu nijednu audio komponentu (izuzimajući zvučnike) koja nije u obliku kvadra i nije bar 42cm široka.

Link to comment
Share on other sites

Farbanje medijapana u komori 30e/m2...to se resi.Ako ne sviraju kako treba...e jbg nista drugo nego da onda zoves niksija.Sve je resivo. :D

Meni kad su  stigli zvucnici shvatim da su braon,a ne crni.Vise srece nego pameti...od stolarije,spoljne i unutrasnje pa do biblioteke u toj boji.Potpuno se uklopili u enterijer boravka i ukras su sobe...samo nikako da jos to shvati i moja sosa.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, sondek said:

ko ne sviraju kako treba...e jbg nista drugo nego da onda zoves niksija.Sve je resivo. :D

Može skoro sve da se reši, al je to zaludan posao kad ne mogu da naplatim tako  dramatičnu promenu zvuka. A i nemam gde da radim, osim ove sitnije komade. Veruju mi samo ovi kojima sam radio zvučnike. Većina misli da mora da bude kako je urađeno u fabrici, i da mogu samo da pokvarim stvari. To je teška zabluda. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Ti si tako shvatio i onaj DAC, kao neku reklamu. Suviše ti to gledaš sa materijalne strane, ja radim samo kad mi je nešto zanimljivo, nemam dovoljno vremena. Da može nešto stvarno da se zaradi od ovoga, znao bih ja i bez foruma kako, nego sam shvatio pre više od 30god da ovog leba nema. Čast izuzecima naravno kojih nema mnogo.

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, sondek said:

Farbanje medijapana u komori 30e/m2...to se resi.Ako ne sviraju kako treba...e jbg nista drugo nego da onda zoves niksija.Sve je resivo. :D

Meni kad su  stigli zvucnici shvatim da su braon,a ne crni.Vise srece nego pameti...od stolarije,spoljne i unutrasnje pa do biblioteke u toj boji.Potpuno se uklopili u enterijer boravka i ukras su sobe...samo nikako da jos to shvati i moja sosa.

Kako li ispadne to farbanje, radio neko...? :)

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, goranb said:

Kako li ispadne to farbanje, radio neko...? :)

Zavisi kakav je farbar,lakirer vec kako se.kaze.Neko i auto ofarba savrseno,a neko ga uneredi ali su sve bolji u tome.Mslm kad uspeju da ofarbaju auto da se ne vidi,onda su zvucnici pis of kejk.

Ne znam konkretnog majstora ali su mi ovde u jednoj radnji rekli da dosta novih zvucnika farbaju na izvoljevanje kupaca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...