Jump to content


Ima li smisla 5.1 u ovakvoj sobi?


gpetar

Recommended Posts

Dobro vece, zanima me vase misljenje ima li smisla uzeti 5.1 sistem za spavacu sobu koja je mala, velicine oko 12kvm. Pravouganog je oblika i posto nisam imao odgovarajucu sliku, nasao sam na netu nesto sto bi trebalo da bude slicno konfiguracijski sa time sto mislim da je ova moja  veca.

Koncept je prost, veliki krevet, ispred kreveta 75 inch TV. Imam 5.1 risiver viska ali ono sto me buni jeste da li ce 5.1 imati smisla s obzirom da zadnji zvucnici ne mogu da budu iza mene (kako je to na crtezima po netu) vec bi bili na zidu na koji se naslanja krevet bas kao na slici ispod. Vidim da ima i takvih skica gde su zadnji zvucnici odprilike u ravni sa slusaocem, ali su u manjini.

Hvala

aa.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pokusavam da pronadjem odgovarajuci podforum vec 20 ak minuta,ali ne vidim nista gde bi mogao da pitam nesto,pa se odlucih da se nastavim na ovu temu kada se vec spominje soba.

Ima li ko savet kome da se obratim vezano za zvucnu izolaciju stana? Na prvom mestu plafona, cujem komsije kako udaraju,a onda verovatno i zidova izmedju soba da malo ublazim zvuke muzike izmedju soba koliko je to moguce.

Nasao sam par sajtova koji se bave tom problematikom kod nas  https://www.decibel.co.rs/ i  zvucna izolacija

Link to comment
Share on other sites

Ako zgrada u startu nije uradjena kako treba - nemoj da gajis prevelika ocekivanja. Za izolaciju niskih frekvencija koje prave najveci problem potrebna je masa i velicina, tako da ako ne zivis u saloncu visine plafona 3 i po metra, to nikakva dodatna izolacija nece iole efikasno resiti.

Ako ne daj boze cujes i razgovor, a da to nije kroz cevi u kupatilu - taj deo mozes dobrim delom da resis. Ali to znaci da je ta zgrada totalna kaNtastrofa i da tek tu niske frekvencije prave haos. Nazalost, ima dosta takvih zgrada.

 

S druge strane, imas srece sto ti nisam ja komsija - iznad ili ispod tebe :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...