Jump to content


12AX7 /ECC83 preamp O dizajnu kola , Constant current VS Dynamic current i drugo Build Log


Audio Doktor

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

56 minuta ranije, DejanM said:

ako Nixie ima vremena za to ...

Nemam PCB sve sam slagao na raster PCB kupljene od Kineza. Ima na KP da se kupi ne mora da se čeka iz Kine.

https://www.kupujemprodajem.com/elektronika-i-komponente/Stampane-plocice/grupa/821/850/1

Moje verzije su pomalo komplikovane, tajmer za kašnjenje visokog napona (nije obavezan), tajmer na izlazu (taj mora da se stavi jer se čuje impuls kad se pali i gasi). Mogu mu pomoći savetom, ali fizički ne. Aikido je dobar, bolji od običnog CF. ACF2 je izuzetno jednostavna šema, treba dodati izlazni tajmer sa relejem i napajanje za grejanje, najbolje 12V pa da se to koristi i za tajmer.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Nixie said:

tajmer na izlazu (taj mora da se stavi jer se čuje impuls kad se pali i gasi).

Postoji i kod mene impuls prilikom paljenja na Macuri - samo ja palim aparate sekvencijalno ( ph>line>amp ) i gasim prvo amp, sa malom pauzom za ostale - tako se ne cuju ti impulsi  ( jedini koji ne mogu izbeci je prilikom gasenja ampa ).   Naravno bolje je kad imas tajmer.

Link to comment
Share on other sites

Moj je savet probatj sa cevima koje imaš običan CF. Kad stekneš slobodu i nabaviš uparene cevi onda Aikidiši.:D

Naravno nikako dual mono, kutija i sl. Probaj. Ja posle 6v6, ecc82, ecc88, 6sn7, 6e5p, 6n6p, 7n7 nisam završio s probom. Na pojačalu mi je drajverica 7n7 ali to je s geinom, a to ti nije potrebno. Zbog ludila zvanog lampa savet ti je probaj to što imaš kao CF i to će proraditi za NG. Pusti kupovinu drugih lampi. Znači žurka? Ccc.  :P:D:D 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Audio Doktor said:

@Nixie a kako ti peva , jel lepo peva :)

Sve to lepo peva. Ja što se pretpojačala tiče malo slušam lampe, malo tranzistore, kako kad sam raspoložen. Onda promenim lampe ili kablove pa ponovo slušam, nikad nije dosadno.

Onda uzmem pretpojačalo od @skrstic pa opet slušam. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...