Jump to content


Imam kompjuter, nemam: DAC > pojačalo > zvučnici


Algernon

Recommended Posts

Drago mi je što ste zaključili da sam magarac i budala, moram da priznam da sam se tako i osećao čitajući vaše postove, pogotovu što sam zaključio da se svi specijalizovani forumi kod nas koji se bave nekim hobijem/ opsesijom/ itd. svode na istu psihologiju njihovih članova. A ja neću biti tako drzak i bezobrazan, priznajem da ste hirurzi u hifi oblasti, nadam se da ste i žene birali tako, a i da ste decu tako vaspitavali, shodno svojim kriterijumima. Uglavnom, hvala.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Algernon said:

Drago mi je što ste zaključili da sam magarac i budala, moram da priznam da sam se tako i osećao čitajući vaše postove, pogotovu što sam zaključio da se svi specijalizovani forumi kod nas koji se bave nekim hobijem/ opsesijom/ itd. svode na istu psihologiju njihovih članova. A ja neću biti tako drzak i bezobrazan, priznajem da ste hirurzi u hifi oblasti, nadam se da ste i žene birali tako, a i da ste decu tako vaspitavali, shodno svojim kriterijumima. Uglavnom, hvala.

Druže, u šalu se razumeš kao i u zvučnike, nisi ti magarac nego svi koji su ovde na pet strana pokušavali da te upute kako da racionalno potrošiš svoje pare... S druge strane, kakvih je sve predloga bilo, dobro je što si na kraju uopšte i kupio nešto, pa makar to bili i plastični kompjuterski zvučnici...

Link to comment
Share on other sites

On 21.12.2020. at 11:54, Algernon said:

U svakom slučaju hvala što ste i pročitali malo duži post i obećavam da na kraju neću kupiti nešto skroz drugačije od onoga što ste me posavetovali (bar ne sve) :-)

Бар не све / остало - 1:0

Link to comment
Share on other sites

Uvek mi je bilo interesantno, a gotovo da postaje pravilo:

Čovek, po pravilu novi član otvara temu šta da kupi, ima problem, jadan ne razume se, traži pomoć.

Onda se ekipa "magaraca",(svi mi) polomi sa predlozima, raznim,

Onda pokretač teme svemu predloženom nađe manu(u čemu ima nesebičnu pomoć onih koji smatraju da je njihov predlog najbolji, a to su  skoro svi) 

Onda se pokretač teme jedno vreme ućuti, zatim se ili ne javi ili se javi da je kupio nešto što nema veze sa bilo čime predloženim a vrlo često ni sa onim što je sam tražio prilikom otvaranja teme, a najčešće nema veze sa životom i lošije je od onog što već ima.....I još on bude uvređen....

Nije do njih do nas je......B)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, SUROKVL said:

Uvek mi je bilo interesantno, a gotovo da postaje pravilo:

Čovek, po pravilu novi član otvara temu šta da kupi, ima problem, jadan ne razume se, traži pomoć.

Onda se ekipa "magaraca",(svi mi) polomi sa predlozima, raznim,

Onda pokretač teme svemu predloženom nađe manu(u čemu ima nesebičnu pomoć onih koji smatraju da je njihov predlog najbolji, a to su  skoro svi) 

Onda se pokretač teme jedno vreme ućuti, zatim se ili ne javi ili se javi da je kupio nešto što nema veze sa bilo čime predloženim a vrlo često ni sa onim što je sam tražio prilikom otvaranja teme, a najčešće nema veze sa životom i lošije je od onog što već ima.....I još on bude uvređen....

Nije do njih do nas je......B)

Ne volim da kvotujem (stara srpska reč), ali sam morao ovo.

Ovaj komentar bi trebalo boldovati (isto srpska) i staviti kao sticky u podforumu za početnike. Staviti neki ugodni naslov da su u obavezi da prvo ovo pročitaju pre nego što počnemo da se primamo.

 

Moderacijo moliću lepo.

Link to comment
Share on other sites

#штајазнам... моје је искуство са члановима овог форума које сам упознао лично, веома (до скоро 100%) позитивно.

Искрено, када сам почео да упознајем људе, имајући у виду да сам имао директне аудиофилске контакте само са македонским аудиофилима, прилично сам био срећан што сам нашао људе који причају о племенитој страни хобија.

Сваки систем на овом форуму, који сам посетио и лично чуо, је било искуство само за себе, али увек изванредно пријатно највише због домаћина који нису штедили своје време, речи и енергију да опишу свој пут, своје намере и своје идеје за будућност. Нисам никада доживео бахатост, надменост и горчину (као што сам то доживео код локалних аудиофила). Можда сам имао срећу, али више мислим да се ради о правилу.

Све је мање тема за ширу дискусију, свет је такав какав јесте, и ми сви трпимо животне околности, али је моје убеђење да људи који експлодирају, бар на овом форуму, то раде зато што су испровоцирани од хобиста који само вућу од хобија информације и онда нестају.

Не помажу теме које постављају људи који (1) знају шта би хтели да купе, (2) траже да им неко потврди избор, (3) ако им се избор потврди, онда се похвале, (4) ако им се избор не потврди онда нестану, apropos писања @SUROKVL.

Нажалост, то је типично за ова времена - код мене на локалном IT форуму посвађали се људи око куповине PS5. Пљују заступника који је јасно рекао да су количине ограничене. Али ипак, сваки се дан регистрију људи само да би пљували на теми за заступника (који је по оптужбама продао ограничене количине пријатељима) и онда их више нема.

Link to comment
Share on other sites

ja lepo rekoh pre neki dan... i jeste "do vas"... a ja kad pitah "glupost" za kallax na temi koja bi trebalo da bude mozda i "najjaca" na forumu, dobio sam cudjenje i mestimicno jace od toga za visokotonac u nivou usiju... umesto da se javi @SUROKVL i kaze kupi kallax i stavi ar nogice sa lezajevima ispod :D ili turbo da kategoricki proglasi kallax za no-no stalak... lepse kaCe igramo whatHiFiles do 300,500,1000e... do vas je! :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...