Jump to content


Imam kompjuter, nemam: DAC > pojačalo > zvučnici


Algernon

Recommended Posts

Ponavljam se...

Koliko košta takvo zadovoljstvo?

Čovjek hoće kedno po jedno i po komponenti ne više od 300€...

Čekaj da skupim parice, čekaj da se pojavi nešto u datom trenutku dok imam parice, čekaj da to nešto stigne, čekaj da se usvira... prođe život i izgubih sluh u čekanju.

Link to comment
Share on other sites

Ja u sobici od nekih 12-13m2 uz desktop PC na stolu i ispod stola držim godinama (ima preko 10god)  Microlab FC330 lagano unapređen dodatkom supervisokotonca sa zadnje strane, prežičenim i dampiranim. Promenio je tri PC-ja i dva monitora do sada. I mogu to da slušam preko integruše danima ako radim nešto, To ima basa kakvog takvog, podesivog prema satelitima, a i ostatak spektra je takođe solidan i zvuči prijatno. Kad se malo odmaknem od stola ima i nekog dubinskog efekta. Sinu vrši posao i za igrice i za tiho slušanje muzike dok uči. Hteo sam da mu napravim ili kupim nešto bolje, neće ni da čuje jer ovo zauzima minimum mesta na stolu i ispod stola.

Eto ja za muziku uz računar ne bih davao više para od ovoga, oko 70eur. I još 30 eur je recimo utrošeno za prepravku da mu se ne može naći veća zamerka. Bez prepravke se sateliti malo pate sa visokim ako nisu usmereni direktno ka slušaocu, malo su bumbavi i sub i sateliti onako nedampirani. Kad se doda SAL DTF20 pozadi, damping u sve tri kutije i zamene smešne žičice, to je to, nema potrebe za korekcije ekvilajzerom.

Link to comment
Share on other sites

Evo pomenutih Spendor SA1 minimonitora u sistemu (resiver Saba 9240, dac Audioengine D1, izvor komp + dek Nakamichu BX300), u prostoriji od 10,5 kvadrata (fotka je od nedavno, sada ima i vise namestaja, a iza mene se nalazi jos i cela kuhinja). Kao sto @sondekrece, veliki zvuk iz skromnog sistema, i ovih malih kompresionih kutija. Naravno, stalci (by SV) su mnogo doprineli, pre svega cistijem donjem opsegu i boljoj prostornosti. Culo je nekoliko kolega ovu postavku, mogu da iznesu utiske (da ne kazem, da potvrde).

 

1IMAG4719.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nece nazalost Napijalo vise da ga ih radi.Ali jeste dokazao da se moze za 500-600 napraviti odlicna prica.

Btw.nije svemirski brod za napraviti neki DIY projekat slican.Narocito iskoristiti privilegiju sto nam je sjajan covek kakav je Aca Ribon sunarodnik.Ja sam kupio ribone od njega i slusam ih uz Quad Esl,po zaista povoljnoj ceni za domace trziste.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Toza said:

@sondek sve je tako, ali si zaboravio da kažeš šta ti je pogonilo te malce!!!

A pogoni ih ear amp lampaš i ear preamp lampaš!!!

I imaš nevjerovatan 3D.

A šta bi sa njima neko pojačalce?

Tozo al upires...

Nait 3 sa fono sekcijom sjajno pogoni linn kan ...oba po 300 funti da kupis...a zvucnik sa kvalitetnijim visokotoncem.Ne mora uvek neki vrh,ear,preterivanje.Inace je pominjano vise kao primer da moze lep zvuk i u malom prostoru.Krenuo si da rusis coveku sneska pricom o minilinijama,pa reko da napomenem da mogu i fine stvari poput studio minimonitora u takvu sobu.

Vec samo quadic Vena sa dacom i njihovi mali zvucnici zadovoljavaju pricu.Zavrsis u budzetu ili blizu,novije sprave da ne razmisljas o servisima i sl.

Link to comment
Share on other sites

Pa ok, iz te perspektive (poredjenja glavnog i marginalnog sistema) i nema svrhe komentarisati. Cenovno je razlika jedno 15-20 puta, prostorno jedno 3 i vise puta, ulozenog rada, truda i vremena jedno 100 puta vise (sve u korist glavnog sistema).

No, ako se marginalni sisem sa postavljene slike posmatra nezavisno (a u kontekstu malog prostora, koji je istaknut u ovoj temi), mislim da "marginalac" moze predstavljati dobar primer postavke solidnog zvuka, za cca par stotina evra (za sve uredjaje sa slike, bez Nakamichi-ja). Cak i iznenadjujuce solidnog zvuka.

Naravno, jasno je, to je i dalje kako ti kazes, zvuk mini linije. I to je sistem sastavljen "s koca i konopca", sa matorim drtinama koje sutra mogu da otkazu. No merak i fetis ponekad nema cenu. ;) U tom smislu, slazem se da bi nove mini linije mogle biti dobra alternativa, za isto novaca, sa sve garancijom i osecajem bezbriznosti. Ostane samo da se muzika slusa.

Link to comment
Share on other sites

Pritiskaju trendovi, a brandovi izlaze u susret potrebama ili bolje reći ne potrebama potrošačkog društva. Evo za mene jedan ekstremni primer koncepta mini linije, micro sistema, kako god da ih nazovete.

 

Technics SC-C70

c70-img7.png

Technics SC-C70 | 4Audio

c70-img-product2-ex.png

 

Sećate se 90-tih naslednika klasičnih sada već nazvanih vintage komponenti.

images?q=tbn:ANd9GcSj7mYTbWmUptqByyMK3oaoriginalslika_JVC-Radio-kasetofon--24645

 

.... 1600W samo da trešti, vraća se u modu preko JBL BoomBox-a i novijih generacija kompaktnih rešenja.

Link to comment
Share on other sites

Pouka iz ovakvih tema je da ni veterani ovog foruma nemaju predstave šta novajlijama da predlože za sisteme ispod hiljadu eura. Valjda je sad jasno da ljudi koji ovde obitavaju nisu u tom svetu. To se očito vidi iz skroz oprečnih predloga.

Mišljenja sam da ako je čovek prosečnih zahteva da se drži potrošačkih uredjaja. Znači neki mali kompaktan sistem za mali prostor pa šta ti bog da koliko će trajati. Ljudi treba da shvate da takvi uredjaji nisu dugog veka jer su multifunkcijski i samim tim teži za servisiranje. Ja lično ne volim takve uredjaje. Oni su predvidjeni da traju koliko i mobilni telefoni.

Ako se već traži neki zvučni kvalitet za tako male pare, onda se to mora naći u polovnim uredjajima. Tu uključujem i polovne kablove i da se izbegavaju multifunkcijski uredjaji.

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, vdzele said:

Pouka iz ovakvih tema je da ni veterani ovog foruma nemaju predstave šta novajlijama da predlože za sisteme ispod hiljadu eura.

Kako nemamo pojima, ja predložio konkretno, po običaju ostali ignorisali. S tim što moram da se korigujem, pošto je mali prostor, može, ili je čak i bolje, umesto BOSE am5 BOSE am3, manji je i košta do 100E polovan. Još ako naleti aktivni, juhuuu, ne treba mu ni pojačalo, samo neki kineski dačić sa preampom :-D Sve to košta 300 do 400E maksimalno

A zvuk, briše dupe sa svim minilinijama B)

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, SUROKVL said:

Kako nemamo pojima, ja predložio konkretno, po običaju ostali ignorisali.

Kako jedan novajlija da zna da je tvoj predlog bolji od drugih predloga koji su potpuno drugačiji? Vidi da svi vi imate veliki broj komentara, pa ko je sad tu u pravu.

Ti si recimo predložio Topping, ab je napisao da je to smeće, ja mu recimo verujem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...