Jump to content


Pojacalo sa DACom za Klipsch rb-61


Uroš71

Recommended Posts

Dobar dan 

Pre nekoliko dana sam kupio par zvucnika Klipsch rb-61 i trebala bi mi pomoc u izboru pojacala , jel zvuk koji dobijam iz njih nije ni blizu zvuku koji sam cuo kod osobe od koje sam ih kupio (Ima Denon AVR600 rd). Dakle, meni bi trebalo stereo pojacalo i sa eventualno jednim izlazom za vufer. Specificno je to da bi ja to pojacalo kacio na 4k tv koje ima opticki izlaz i na PC s koga i strimujem FLAC format kad slusam muziku. Dakle leglo bi mi pojacalo sa DACom . Kacio sam https://lnx.m2tech.biz/products/pens/hiface-two/ na moj racunar dok sam koristio stare zvucnike, ps nisu ni oni bili mnogo losiji, i iznenadio sam se novim spektrom detalja u zvuku koje sam cuo.  Sad trebala bi mi pomoc, dal i koliko su dobra pojacala (ne risiveri) i DACovi u njima, da jednom kupovinom resim oba problema . Hvala unapred na savetima .  Dao bi do 200 evra aj i 250 za korisceno :)  

Link to comment
Share on other sites

U prvom postu si napisao da ne bi uzimao risiver nego čisto pojačalo sa dakom, tu ti se dosta sužava izbor, ovaj risiver je bio baš iznenađenje za mene. Ono što bih ti još preporučio je neki Panasonic risiver koji radi u D klasi, tipa XR55 ili XR70. Njih dosta ljudi koriste u stereo sistemima da te ne zbuni što ti opet preporučujem risiver. Jedini problem je nabavka jer su retki, nema ih više po oglasima. Ima cela tema ovde na forumu o tim Panasonic uređajima pa izguglaj malo.

Link to comment
Share on other sites

Nisam se jos uvek odljucio ali izbor mi se sveo na Yamahu A-s301 pojacalo sa DAC-om , nasao sam polovno za 160 evra ili  Onkyo TX-8050, nje ima za oko 180 evra na oglasima . To je nesto sto sam trenutno nasao u ponudi. Ipak ne bi davao 400 , 500 evra za novo pojacalo. Koliko sam citao Yamaha bi trebalo da ima lepsi zvuk ( ja uglavnom slusam Jazz ) Sta mislite ? Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Te kutije su 95 dB osetljivosti, nisu teske ni za pokretanje ni za pozicioniranje, radice ti lepo i sa tom Yamahom sigurno, ako mozes probaj pre kupovine.

BTW sad nadjoh text, to pojacalo je dobilo 4* na testu WHF, rekose da im se u toj klasi vise dopalo Onkyo pojacalo A-9010. Mozda bi i to moglo da ti bude neka smernica.

Though the Onkyo A-9010 is able to better Yamaha in that respect, the A-S301 is a worthy rival. Its full body and range of features is a draw, and we’re struggling to imagine anybody being  disappointed if they took one home.

So, while we aren’t yet scrawling another name on our list of truly exceptional budget amplifiers, in the Yamaha A-S301, we have found a sub-£200 integrated amp that is well worth considering.

Link to comment
Share on other sites

Preporuka za R-N602..imam Klipsch RP600M..idu perfekt zajedno..Ne znam bas da li ima polovna ali evo ti link

https://usa.yamaha.com/products/audio_visual/hifi_components/r-n602/index.html

fantasticna stvar za tu klasu i novac...ima bezborj cuda koje pomislis da ce ti trebati..

To je veoma kvalitetan uredjaj s kojim si miran dugo vremena s obzirom na sve tehnologije koje podrzava.Jednostavno best buy za mene.

Link to comment
Share on other sites

Ali ima jedan problem tu, nema nijedna Yamaha u oglasima :(
Ja pratim oglase svaki dan, nadam se da će iskočiti neka R-N500 ili R-N602, ali nijedna. Čak gledam i hrvatske i bosanske oglase, nijedna se ni tamo ne pojavljuje.
Inače imam Yamahu R-S300, risiver koji je pandan A-S300 pojačala (za koje kažu da je isto kao i A-S301 samo što 301 ima digitalne ulaze). Kad sam kupovao slušao sam ovaj moj risiver i A-S301 uporedno i ja nisam uspeo da čujem razliku između njih. Pa sam kupio risiver jer volim da slušam radio, a i bio je jeftiniji. Mada iskreno, prijem radio stanica nije nešto, probao sam sa više antena, obična bakarna žica, pa ona kućna u obliku slova T, sad sam kupio spoljnu Iskrinu kružnu. Koliko vidim sa njom je još i najbolji prijem. Ali opet to zavisi i od mesta do mesta.
Zvukom sam zadovoljan tako da moja preporuka za A-S301. Ili R-S, šta god. Ja imam Wharfedale evo 2-20 zvučnike i Topping d50s.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goranb said:

Ali ima jedan problem tu, nema nijedna Yamaha u oglasima :(
Ja pratim oglase svaki dan, nadam se da će iskočiti neka R-N500 ili R-N602, ali nijedna. Čak gledam i hrvatske i bosanske oglase, nijedna se ni tamo ne pojavljuje.
Inače imam Yamahu R-S300, risiver koji je pandan A-S300 pojačala (za koje kažu da je isto kao i A-S301 samo što 301 ima digitalne ulaze). Kad sam kupovao slušao sam ovaj moj risiver i A-S301 uporedno i ja nisam uspeo da čujem razliku između njih. Pa sam kupio risiver jer volim da slušam radio, a i bio je jeftiniji. Mada iskreno, prijem radio stanica nije nešto, probao sam sa više antena, obična bakarna žica, pa ona kućna u obliku slova T, sad sam kupio spoljnu Iskrinu kružnu. Koliko vidim sa njom je još i najbolji prijem. Ali opet to zavisi i od mesta do mesta.
Zvukom sam zadovoljan tako da moja preporuka za A-S301. Ili R-S, šta god. Ja imam Wharfedale evo 2-20 zvučnike i Topping d50s.

Pa ako volis da slusas radio, kao i ja uostalom, (  bez njega ne mogu ) , ova Yamaha ti je apsolutno rjesenje..zaboravi na antene...HQ stanice koje strimas sa njom zvuce perfektno...Ja sam uglavnom na Radio Paradise i JBr2 i zvuce zaista perfetkno...ostale stanice koje slusam su uglavnom "domace" sa prostora regije..Skoro sve ih mozes naci..
Sto se tice oglasa , tesko da ces ga naci jer jednostavno, ovaj uredjaj je relativno nov..ne kazem da je nemoguce ali vjerovatno i ko je ima , nije je jos izgustirao..Jeste nesto skuplja varijanta, ali u toj klasi vredi svakog penija..Jednostavno best buy .I sa njom si miran duzi  vremenski period s obzorom na tehnologije koje podrzava

Link to comment
Share on other sites

Da, imam..R-N602..malo je reci zadovoljan...prekrasan uredjaj...od zvucne slike do mogucnosti..Naravno pricam o toj klasi i tom razredu kostanja da ne dozivim hrpu kamenica :):):)...tako da najbolji savjet je da ako mozes skupis novac i uzmes takvo nesto, novo, bices zadovoljan i miran dugo vremena

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...