Jump to content


Marantz Cd-41 problem tackinga i fokusa


Indian

Recommended Posts

Skoro sam nabavio vintage Marantz cd 41,i ispostavilo se da ima ozbiljnu manu prilikom "prebacivanja" sa početak na kraj cd,intenzivnije sa kraja cd a na početak. Dakle tacking i focus - loši.Ne znam dali bi menjanje lasera (Philips cdm 4/19) rešilo problem.

Pokušao sam čišćenje sočiva,doštelavanje napona ...ništa,isto neće da fokusira i samo stane,obično odmah neće ni da pusti cd,tek posle restarta ili ponovnog učitavanje diska.

 

Ako neko zna,kako bih uspešno rešio problem...bio bih večito zahvalan.Inače ovde u gradu nemam ni jednog servisera koji je hteo da ga prihvati na popravku.

Pomoć!

Link to comment
Share on other sites

Velika je verovatnoca da je laser ok.

Za pocetak, prelemiti naponske regulatore, promeniti sve Philips-ove lezece elektrolite (obicno od 33-47uF), po mogucstvu i zameniti sve "male" elektrolite oko dekodera, drajvera za focus motor i u laserskom kolu (nema ih mnogo).

126618973_1477877515936582_6609298475023

Koliko se secam, Marantz CD41 deli plocicu sa Philips CD624, tako da se servisno uputstvo moze naci ovde:

 https://elektrotanya.com/philips_cd624-cd824_sm.pdf/download.html

Nikako ne podesavati struju lasera i fokus napamet! U uputstvu je navedena pravilna procedura i vrednosti (tabele B-4 i B-5). Za ovo se moze iskoristiti originalan audio cd, umesto Philips test diska).

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetima ljudi,ali ne bih da se upuštam u nešto što neznam (popravke)...tako da će plejer dobiti novog vlasnika.

Mada,mi se takodje čini da i zvučno i nije baš nešto,recimo,pre 2-3 godine sam imao Marantz CD-42Mk2,koji je zvučao mnogo toplije...a u tehničkim specifikacijama je jači 41. Da me je barem i zvučno obradovao...pa da se iskidam oko njega.

 

Hvala još jedanput svima,pozz :cheers

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...