Jump to content


Philips 386 vintage pojačalo izbor zvučnika


mikeli74

Recommended Posts

Pozdrav. Molio bih savet u vezi izbora zvučnih kutija za gore navedeno pojačalo. Trenutno slušam postavku sa Onkyo SC660 zvučnim kutijama, ali mi je bas dosta bučan, bruji. Visoki tonovi su dosta piskavi, nejasni, isto kao i vokal. Imam fond od nekih 350 eura za zvučnike. Trenutno što kod nas ima u ponudi (polovno na KP) i što bi mi cenovno odgovaralo su sledeće zvučne kutije - Wharfedale Dovedale 3 50w (što mi deluje malo čudno, uzevši u obzir da je bas 12 inča), Celestion Ditton 33 takođe 50w i Visaton Vib 100w.

Svaki savet ili preporuka bi mi dobro došli. 

Uglavnom slušam pop muziku 70' i 80', i malo džeza. CD plejer i Internet radio preko Internet strimera. 

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, mikeli74 said:

Trenutno slušam postavku sa Onkyo SC660 zvučnim kutijama, ali mi je bas dosta bučan, bruji. Visoki tonovi su dosta piskavi, nejasni, isto kao i vokal.

Bučan bas zavisi od veličine sobe i postavke zvučnika u njoj.

Za visoke tonove trebalo bi pregledati skretnicu i eventualno zameniti kondenzator koji je ispred visokotonca (pogotovo ako je tipa elektrolit - zameniti ga sa blok kondenzatorom).

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, zek said:

Bučan bas zavisi od veličine sobe i postavke zvučnika u njoj.

Za visoke tonove trebalo bi pregledati skretnicu i eventualno zameniti kondenzator koji je ispred visokotonca (pogotovo ako je tipa elektrolit - zameniti ga sa blok kondenzatorom).

Probao sam više položaja zvučnika u prostoriji, i uvek isto. 

Link to comment
Share on other sites

Probaj da odmakneš od zida 50-60cm, pa poslušaj...isključi na pojačalu loudness ako ga ima, stavi boje tona na flat, linear ili kako se već zove...malo zakreni zvučnike ka mestu slušanja....

Prostor izgleda dosta prazan i sa mnogo glatkih površina što može biti problem za bilo koji zvučnik.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...