Jump to content


Aplikacija RPM i Slične


violent femmes

Recommended Posts

Slazem se, koristio sam istu aplikaciju, i najbolju konstatnost i preciznost merenja pokazuje na sredini tanjira. I meni je prikazivao vrednosti sa recimo 0,5% odstupanja, dok nisam ubacio externo napajanje, gde se u desetinama vezanih merenja brzina okretanja kretala od 33,32 do 33,34... Naravno, cuo se i zvucni napredak, pre svega u nekako autoritativnijoj prezentaciji... Apropo aplikacije, mislim da je prilicno (bas dobro) precizna, sa dobrim pozicioniranjem telefona.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Filipescu said:

Можда нисам био довољно јасан, па реко да поновим. Најпрецизније мери ако се стави клемп на плочу, а телефон пажљиво центриран на клемп.

Klemp-memp...hemp? Može i kotur selotejpa i sl.

Link to comment
Share on other sites

On 11.12.2020. at 13:16, Filipescu said:

Може наравно, битно да осовина тањира циља средину телефона.

Meni ova alikacija malo bzvz. ako toliko zavisi od položaja telefona.

Akcelerometri i žiroskop (ako ga ima) se u različitim telefonima ne nalaze na istom mestu. Stoga može biti da različiti telefoni daju različit rezultat čak i ako su prividno isto postavljeni.

Stroboskop odštampan na papiru, za našu 50Hz mrežu je sasvim dovoljan za preciznu proveru brzine gramofona. Frekvencija struje u ENTSOE mreži je već godinama izuzetno precizna. Evropa je umrežena prenosnom elektro mrežom od Portugalije do Ukrajne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...