Jump to content


Spajanje nepristupacnog ( specificnog ) konektora na satelitima


zender

Recommended Posts

U pitanju su JBL sateliti, 5 komada, 4 satelita i centralni.

Svi imaju ovaj konektor kao sa slike, ovo su verovatno neki originalni konektori od celog JBL sistema.. E sada ima li ko ideju da li ima negde da se kupi neki ''pipak'' ili kako da izvedem da spojim ja sada ove zvucnike na pojacalo a da bude estetski prihvatljivo ?

Otvorio sam jedan i video sam da je gornji + tako da znam koji je polaritet.

jbl.jpg

Link to comment
Share on other sites

U sustini ja sam vec bio nasao resenje, obicna buksna samo je preseci na pola da bi mogle da se uklavire jedna do druge a da se ne dodiruju, samo nabiti na ove pipke... No reko ima dosta ljudi znaju svasta, da nema neki ''pipak'' ili konektorcic koji moze da se kupi i nabije na ovo vec postojece da lepse izgleda a ne da vire buksne tako..

oA7rt0D.jpg

 

CZzMrno.jpg

 

9iIJnHF.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pih, mislim da je sve to mrka kapa da ce buksne morati da rade posao, ali imam nameru da narucim uskoro iz MP pa cu da porucim i to da probam nije neka cena pa i ako ne radi posao..

Inace kada smo vec tu, zagubio sam jedanu ovu ''navrtku''.

Ktw8X0I.jpg

 

hhiYyuu.jpg

 

Ima li neko predstavu kako se ovo zove i gde se moze naci pre nego sto stegnem sa obicnom maticom :D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zender said:

@dj.nik

Eto koliko sam ih imao u jednoj kesi i ni jedan ne odgovara a ima razlicitih.. Razmak izmedju pinova je premali za ovakve kablove, od centra pina do centra je oko 4.7mm, svaki ovaj je preveliki..

@zoranzu

Nista te nisam skapirao.

1607467132015.jpg

Zoki je hteo da kaže da izvučeš metalne cevke - konektore iz ove 'osmice' i prikazao jednu koja se rastavlja, da se žice zaleme, ušrafe...

Ako kojim slučajem debljina pinova na zvučnicima odgovara širini cevki u 'osmici' koje vidim imaš onoliko, raseci osmicu na pola, oguli plastike/gume na njima toliko da mogu da se uklope sa rastojanjem pinova i uradio si posao. Ima i konektora izolovanih za krimpovanje strujnih kablova, nađoh da je to 'auto buksna' i ima ih različitih veličina tj. prečnika cevke, kao ovo http://www.proelectronic.rs/Elementi za montazu/Stopice/17551-AUTO BUKSNA 4%2C8mm MUSKA PLAVA%2C IZOLOVANA 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, zender said:

pre nego sto stegnem sa obicnom maticom :D

Ne verujem da je isti korak navoja. Tu su obično sitni koraci a uobičajene navrtke koje imaš po prodavnicama su sa srednjim korakom. Jedino da ti neko napravi na strugu od mesinga prema onoj drugoj navrtki.

Link to comment
Share on other sites

@dj.nik, da jasno mi je sada. Nego mi zao da razvaljujem kablove svi su ispravni, a pitanje je da li ce da odgovara i sta se desava.

15 hours ago, somilenko said:

Zašto ne uzmeš hilzne iz strujnih konektora i vidiš da ti neko odštampa kućišta po meri na 3D štampaču?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Na 3D sta ? Salim se, gde to da nadjem to vecina ljudi ni ne zna da postoji ni cemu sluzi to je vec naucna fantastika :) Hilzna od 2mm spoljnog precnika inace odgovara, isprobao sam imam dosta dimenzija.

 

Za sada ce da ostane ovako dok ne nadjem neko lepse resenje, mala buksna, presecena na pola jer cele ne mogu da stanu i onda se nabije na ovaj pin..

 

upE5XVB.jpg

 

g6xTOIP.jpg

 

Jeste da je ruzno i neprakticno ali sta da se radi, pogledacu i iz Kine da nemaju neku zezu pa da narucim oni i onako svasta imaju.

@nixie pitacu bas sutra prijatelja da li moze da napravi to, znam da radi u firmi gde koriste takve alate.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, zender said:

@nixie pitacu bas sutra prijatelja da li moze da napravi to, znam da radi u firmi gde koriste takve alate.

To može na malom strugu da se napravi. Navuci termo bužira na one papučice da slučajno ne dođe do kratkog spoja. Ako ništa ne nađeš, i to će funkcionisati. Tih konektora nema na ebay. Ima nekih sličnih pravljenih 3D štampom za Samsung, Sony, Toshiba. Očigledno je da kad se oštete ili izgube originalni kablovi nastaju veliki problemi. Ti nestandardni konektori su teška glupost, ali tako je kako je.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni znao da neko usluzno vrsi 3D stampu, nije mi ni palo na pamet iskreno. Pitacu ga da vidim koliko bi me izaslo 5 komada da vidim koja je cena.

@Nixie, ne moze da dodje do kratkog spoja, bas su zato buksne presecene na pola, jer cele nisu mogle da udju a da se ne dodiruju, ovako na pola nema sanse da se pipnu jer je svaka cvrsto usla u pin i ne moze da ispadne dok se ne izvuce rukom.. Prijatelj ne moze to da napravi na zalost, ali je rekao da ce se raspitati kod kolega.

@Siroma, zasto mislis da je riskantno ? 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, zender said:

Ako sam dobro skontao tebi treba ovaj kabl sto ih ja imam dosta..

Ako je tako mogu ti poslati jedan besplatno i onako imam nekih raznih velicina pa mozemo premeriti sta ti odgovara.

Hvala zender, ali imam dobar marerijal. Treba mi samo utičnica kao što je prikazao zeh.

@zek da li ovde imaju i Kalote 35mm ?

Da li bi mi odgovaro ovaj konektor ? 

Konektor

Ovaj link sam postavio samo zbog kalote od 35 mm i zgodno mi je da sve kupim na jednom mestu.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...