Jump to content


2M Red na Technics SL 1200 MK2


popaj

Recommended Posts

9 minutes ago, popaj said:

Mislim da je originalni?

Izgleda kao original.

Meni se ta situacija desila samo jednom sa starom AT12 glavom.

Probaj s plocicom, radice te, mozda ce rez frek. da ode nesto nize - ne znam napamet ali sigurno nece ispod 6,5Hz a i sa tom nominalno sracunatom rez. frek. radice ( tako je bilo kod mene na mnogo tezem shell-u ).

Uradi pazljivo i neka te ti brojevi ne sprecavaju u slusanju.

 

P.S. Meni sad na Lenco L75 radi Shure V15/3 i matematika kaze da to nikako ne moze da radi zajedno - nisam verovao da je moguce dok na kraju nisam probao... i gle cuda radi sve normalno.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Krca44 said:

Izgleda kao original.

Meni se ta situacija desila samo jednom sa starom AT12 glavom.

Probaj s plocicom, radice te, mozda ce rez frek. da ode nesto nize - ne znam napamet ali sigurno nece ispod 6,5Hz a i sa tom nominalno sracunatom rez. frek. radice ( tako je bilo kod mene na mnogo tezem shell-u ).

Nemam drugo rešenje, osim da brusim teg ...

Link to comment
Share on other sites

Ako je ta pločica 2-3g neće puno da smeta. Druga varijanta je da dodaš teg od 1g, napravi sam od bakarne folije, mesinga recimo ili tako nečega, prohromskog lima, može bilo šta samo da je ravno i da nije magnetično. Ili Bluetack negde odozdo zalepi da se ne vidi. Fali ti malo 0,5g da možeš da podesiš 2g.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, popaj said:

Nemam drugo rešenje, osim da brusim teg ...

Niposto.

Montiraj sa plocicom na shell-u.

Ona sluzi za takve i slicne slucajeve, tome je namenjena, da doda masu.

 

Zaboravio sam masu plocice, trebalo bi biti do 3gr , ne vise.

 

P.S. Za svaki slucaj - samo dodaj plocicu da shell, nemoj slucajno da dodajes modelarsku glinu kao sto pisu budale po netu - ona se osusi i otpadaju mini granule...

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Onaj koji ide pozadi ?

Taj zadnji mali okrugli teg koji se uvrti pozadi bi trebao biti imati nesto vecu masu od plocice za shell..

On se stavlja kad su masa zvucnice i shell-a prevelike pa je potrebno balansiranje tj. nemoguce bez njega - tebi treba masa napred - dakle stavi plocicu za shell i probaj tako da izbalansiras rucku i podesis gaznu silu.

 

P.S. Izvini pisem na brzinu, promenio sam tekst.

 

P.P.S.  na mk5 shell-u postoji i mini tegic, kruzni, kao sraf koji se navrti sa gornje strane shell-a, cini mi se da je on mase 1-2gr.

 

Koje tacno dodatne tegove imas ?

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, VU metar said:

Koliko vidim, problem je u montiranom aux tegu na zadnjem kraju ručke. Odšrafi ga rukom i sve će ići kako treba bez pločice kod hedšela.

Vala dobro si video, sad kad si napisao pogledao sam opet fotku i vidi se lepo.

Zato je i ranije koriscena ona plocica za shell a verovatno se moglo bez nje.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nixie said:

Obožavam gramofone, pranje ploča, stalne brige da im nešto ne bude, AUX teg, AUX pločice, protaktori, matovi, nožice, sićani kablići, još 5-6 raznih podešavanja i cinculiranja....

Muke bozanske  :D

Objasni ti meni zasto me stalno udara staticki elektricitet cim pipnem konektore koji vode signal sa racunara.... pocelo pre par dana a bas nesto sad ubadam-vadim....

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, VU metar said:

Koliko vidim, problem je u montiranom aux tegu na zadnjem kraju ručke. Odšrafi ga rukom i sve će ići kako treba bez pločice kod hedšela. Slika broj 8https://www.manualslib.com/manual/387774/Technics-Sl-1200mk2.html?page=3#manual

Kako je bilo jednostavno! Duboki naklon! Plus toga gramofon je lepše propevao. Puno hvala.

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Krca44 said:

Objasni ti meni zasto me stalno udara staticki elektricitet cim pipnem konektore koji vode signal sa racunara.... pocelo pre par dana a bas nesto sad ubadam-vadim....

Statički elektricitet je uvek na tebi, samo se prazniš na uzemljenje. Kombinacija suvog vazduha zbog grejanja, tepiha, obuće itd. proizvodi statički elektricitet trenjem dok se krećeš. Ako je samo slučaj sa konektorima od računara, onda je neobično, trebalo bi da bude isto sa bilo kojim uzemljenim uređajem.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nixie said:

Ako je samo slučaj sa konektorima od računara,

Nije do mene, tepiha, papuca i slicno - uopste se to nije desavalo ranije a sad svaki put ( sa racunarskim IC-om ), pocinjem da ih hvatam sa stipaljkom.... imam jos jedan IC kabl sa takvim tipom konektora i tu je pocelo da udara stalno, svaki put.  Ja sam to pripisivao razlicitim razlozima ali vise to ne pije vodu, sada me pecka svaki put kad pipnem i nije naivno.  Vidi sta moze biti i da predjemo na PP, ovde smo u off-u.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...