Jump to content


2M Red na Technics SL 1200 MK2


popaj

Recommended Posts

23 minuta ranije, popajp said:

Čekam brzu poštu da mi stigne 2M Red. Skinuo sam staru At sv520eb i vidim da izmedju nje i shella postoji ova metalna pločica. Da li treba da ostane u kad montiram 2M Red ili da se montira bez nje?

Da li SL 1200 Mk2 poseduje VTA podešavanje? Ako ne, onda je verovatno reč o korekciji horizontalnosti ručke. Da li dodajete mat na tanjir ili podlošku ispod headshella svejedno je vizuelno, ali ne i u tehničkim karakteristikama donje rezonantne freq.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao sličan  tanak limčić olovni, ne sećam se težine. Išao je uz Grace G707II i Ortofon MC10 Super da se dobije odgovarajuća rezonantna frekvencija. Grace je bila previše lagana za Ortofon. Da li sam ga dobio uz Grace ili kupio naknadno ne sećam se više, mnogo davno je bilo.

Treba sad proveriti kod tebe koja je rezonantna frekvencija.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, popajp said:

Čekam brzu poštu da mi stigne 2M Red. Skinuo sam staru At sv520eb i vidim da izmedju nje i shella postoji ova metalna pločica. Da li treba da ostane u kad montiram 2M Red ili da se montira bez nje?

20201210_110935.jpg

20201210_110919.jpg

Ne treba ti, 2MRed je već dovoljno teška. Gazna sila joj je 1.6-2.0, preporučena 1.8.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Father said:

Ovo mi je jako strange!? :huh:

Kako Giletu uspelo, meni ...? Ja čak imam i lakši headshell i lakšu iglu!!??

Ne znam, tako je ispalo prema kalkulatoru. Uzeo sam iz kataloga da je efektivna masa ručice 22g, komplijansa je 20. Izmerio sam headshell, zvučnicu (namontirano), zajedno, uneo brojeve u kalkulator i toliko mi je ispalo. Za AT120 mi ispada 5.1Hz, tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

1210 mk2 - tonearm effective mass including headshell 12gr

rucka - 12 grama

srafovi - zavisi tj. ne znam vise kakvi su oridji za 2M npr. - inace od 1-2gr sa maticom, zavisno od materijala.

masa zvucnice

komplijansa

i racunate u kalkulatoru, jos bolje proverite sa Hi-Fi News test plojkom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...