Jump to content


kt 88


sladjan marinkovic

Recommended Posts

Moram reci da ste mi pomogli sa odgovorima u ovoj temi

Na lampama pise svuda cayin mada verovatno neko radi za njih

Nikad nisam razmisljao o promeni "manjih" lampi al mozda i to nije losa ideja

Bias se potenciometrom podesava ali nikada nisam podesavao jer se ne bavim elektronikom i to bih voleo da uradi neko ko se u to razume

Uglavnom pronacicu nacin da dodjem do drugih lampi.

Ruske mi dodju kao dobra ideja jer sam citao svuda da su dobre, mada bih iz patriotizma voleo niške ali to je nemoguca misija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sladjan marinkovic said:

Nikad nisam razmisljao o promeni "manjih" lampi al mozda i to nije losa ideja

Kad odes da ti se namesti bias za izlazne cevi vidi neka ti se proveri stanje ulaznih ( malih cevi ).

Mozda nema potrebe da ih menjas, ili ne sve.  Zavisi koliko je staro pojacalo i koliko se koristi.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sladjan marinkovic said:

Bias se potenciometrom podesava ali nikada nisam podesavao jer se ne bavim elektronikom i to bih voleo da uradi neko ko se u to razume

To treba povremeno proveravati i podešavati, lampe se vremenom troše i menjaju, bias takođe. To je mirna DC struja kroz lampu bez signala. Ne bi trebalo da bude komplikovano, poveže se istrument gde treba i podesi jedna po jedna lampa odgovarajućim potenciometrom, malo se sačeka da se dobro ugreje pa se izvrši korekcija. Kod novih lampi malo češće se kontroliše u početku dok se ne razrade. Ako imaš uputstvo tu sve treba da piše.

Mnogo je bolje kupiti uparene lampe, 2+2 ili još bolje sve 4 izlazne da budu iste. To važi i za one male, ECC83 za pojačanje i ECC82 za obrtač faze. Tu je tek muka živa šta izabrati, ali uparene svakako treba tražiti bez obzira što su na različitim kanalima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...